חברת גינדי השקעות פרסמה נתוני מכירות בהיקף של 3.4 מיליארד ₪ בעוד רוכשי הדירות מחדרה הפגינו בחוץ

מדובר בדיווחי המכירות בפרויקט השוק הסיטוני בת"א, הכולל 11 מבני מגורים של 14 קומות, שמתוכם הספיקו להימכר כבר 715 יחידות דיור מתוך 722 דירות. הידיעה פורסמה בעיתון  TheMarker לפני מספר ימים.

מנור גינדי: "הדיירים של הבניין הסמוך מנסים לסחוט אותנו באמצעי תעמולה"

גינדי השקעות כינסה מסיבת עיתונאים במטרה לקדם את נתוני המכירות בפרויקט הדגל שלה, בעוד שמחוץ לאולם האירועים המתינו רוכשי הדירות בפרויקט שבו קרסו המרפסות. מדובר בדיירים אשר רכשו דירות בבניין הסמוך לזה שבו קרסו המרפסות, אך פונה אף הוא לאחר שהוכרז כמסוכן. מנור גינדי, אחד מבעליה של החברה, התייחס אל המפגינים וציין:

"מאז אותו האירוע פעלנו בעוצמה ובנחישות. פעלנו לחיזוק המרפסות מול מכון התקנים, והדיירים בבניין שבו קרסו המרפסות קיבלו פיצויים, קיבלו את הדירות ועכשיו הם חברים שלנו. לעומתם, הדיירים של הבניין הסמוך שבו שום דבר לא קרה, מנסים לסחוט אותנו באמצעי תעמולה ובדרכים בלתי הוגנות. הצענו להם להיכנס אל הדירות שחוזקו או לחלופין לאפשר לנו למכור עבורם את הדירות".

"לא מעוניינים שגינדי השקעות תמכור את הדירות שלנו במחיר שרכשנו אותן ב- 2011 "

רוכשי הדירות מצידם דוחים את ההצעה על הסף: "אנחנו לא מעוניינים שחברת גינדי השקעות תמכור את הדירות שלנו במחיר שרכשנו אותן בשנת 2011, אלא בשווי שלהן כיום. עם המחיר של הדירה נכון לשנת 2011 אין לנו אפשרות לרכוש דירה אחרת", ציינו המפגינים. עם זאת, נראה שהמאמצים הרבים שמשקיעים המפגינים בהשחרת שם החברה, אינם מפריעים לגינדי השקעות למכור דירות במתחם הממוקם בין הרחובות דרך מנחם בגין, החשמונאים וקרליבך, וללא כל קמפיין שיווקי.

היקף המכירות על מעל למיליארד וחצי שקל עד כה

המתחם מורכב משני פרויקטים, שהאחד כולל 11 בנייני מגורים של 14 קומות, ממנו נותרו רק 7 דירות שעדיין לא נמכרו, ופרויקט נוסף של שני מגדלי מגורים בני 48 קומות הכוללים לא פחות מ-770 דירות. החברה מדווחת שהיקף המכירות עומד עד כה על מעל למיליארד וחצי שקל, כאשר טווח מחירי הדירות של 4 חדרים נע בין 3.5-5.5 מיליון ₪, בעוד שדירות בנות 5 חדרים נמכרו ב-4.5 עד 7.5 מיליון ₪, ודירות בנות 6 חדרים נמכרו במחירים של 7 עד 10 מיליון ₪. מתחם הפרויקטים כולל גני ילדים, בית ספר יסודי, תיאטרון, קאונטרי קלאב וקניון אופנה, ובעסקת הנדל"ן הענקית הזו שותפות גם החברות ריבוע הכחול נדל"ן וחברת משה ויגאל גינדי.