יש לכם דירה שקבלתם בירושה, אבל היא סגורה ומוזנחת מזה שנים ?

חשבתם פעם על השבחת הנכס שלכם ?

פיתוח והשבחת הנכס.

בין אם מדובר בנכס סגור שאין לו שימוש כרגע ובין אם זו דירה שאתם משכירים, השבחת הנכס יכולה להיות השקעה מוצלחת בנכס שלכם. בכל מה שנוגע לשיפוץ דירות וחידושן,ישנם כמה וכמה שלבים שעליכם לעבור, וכן, זו משימה שיכולה להיות לא קלה, ואף מייגעת. אבל בסופה תוכלו לדרוש העלאה בתשלום השכירות, או אם הדירה עומדת למכירה ורוצים לשפר את הערך הסופי שלה ואת מהירות המכירה.

רוב האנשים שמחזיקים בנכס, לא תמיד מייחסים לו את החשיבות הראויה ורואים בנכס בית חם ומלא זיכרונות. הבית שלנו הולך ומשתבח עם השנים והערך שלו יכול לעלות, אך לאורך השנים בהם אנחנו חיים בבית, אין לנו כל מחשבה להציג אותו למכירה. אבל כאשר אנחנו מגיעים ליום שרוצים להציג את בייתנו החם והנעים למשפחות חדשות, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו מספר שאלות:

כמה אני משקיע בנכס ומה היא רמת התחזוקה ?

מהו הערך של הנכסים באזור שלי, לפני שיפוץ ואחרי?

האם יש לי זכויות בנייה חדשות שאני לא מודע להן?

התשובות לשאלות צריכות להיות, אחרי איסוף מידע ובדיקות עם בעלי מקצוע שונים. שווה שלהזמין בעל מקצוע שייתן הצעת מחיר לשיפוץ הבית על מנת להעריך, את ערך השיפוץ ולבקר בעין מקצועית את המצב הקיים. ערך הנכסים לפני השיפוץ ואחרי, יכולים להיות מחושבים על ידי מתווכים מקומיים אשר להם שנים של ניסיון בהתבוננות על מצב הנדל"ן המקומי. מתווכים מקומיים יכולים להעריך את ערך הנכס ולהראות לכם דירות באזור, על מנת לראות סטנדרטים מקומיים (ישנם אזורים שרמת הפיתוח ירודה וחבל להשקיע, על פיתוח פנימי לבית).

לגבי זכויות בנייה, ישנם שינויים הנדסיים ושווה לערוך בדיקה לפני שמוכרים. יש להוציא תוכניות בעירייה ואם אין לכם ניסיון שווה לקבל ייעוץ מקצועי ממהנדס. המהנדס יכול לבדוק עבורכם את נושא הזכאות והאם ישנן אפשרויות חדשות. גם אם אין לכם תוכנית לבנות או להרחיב את הקיים, עדיין ערך המכירה עם זכויות בנייה מורחבות, מעלה את הנכס למחירים שונים לגמרי.

עיצוב החלל מחדש, מכניסים חיים חדשים הביתה.

לא תמיד אתם חייבים להיכנס לשיפוץ כללי, אפשר גם לעשות משהו שידרוש מכם פחות השקעה, אבל עדיין, התוצאה שלו תניב פירות יפים. עיצוב חלל הבית מחדש יכול לכלול החלפת ריהוט, שבירת קיר זה או אחר ופתיחת הסלון עם המטבח, על מנת להגדיל את החלל הפנימי. לפעמים דברים קטנים יכולים לעשות את ההבדל. בתור קבלן שיפוצים שעבר וראה הרבה דירות במהלך חייו, אני יכול לומר לכם שאין מקום להשוואה בין דירה ישנה לדירה שעברה שיפוץ מלא.

להמשך קריאה בנושא שיפוצים