נאלצתם ליטול יום חופש מהעבודה והמתנתם לאינסטלאטור שהבטיח להגיע בשעה 08:00 אך בסופו של דבר הבנתם שהוא "דפק לכם ברז"? השיפוצניק שהזמנתם לשיפוץ חדר האמבטיה פגע בצנרת המים?  חתמתם חוזה עם קבלן הבנייה עבור מרפסת שמש ענקית בגודל 16 מ"ר ולבסוף גיליתם שגודלה הצטמק ל-9 מ"ר בלבד? הזמנתם אריחי הקרמיקה בגוון טורקיז עמוק אך קיבלתם אריחים בצבע תכלת? הפועלים מטעם חברת הניקיון שעימה התקשרתם לצורך ניקוי הדירה החדשה דורשים לפתע תוספת בשיעור של 20% עבור "הזזת רהיטים"?

מי מאיתנו לא נתקל מעת לעת בצורך להזמין איש מקצוע מיומן לצורך החלפה\תיקון\שיפוץ כלשהו בבית? יחד עם זאת, יישנה בישראל תופעה המכונה "חאפריות" שעשויה להכות לא רק לקוחות תמימים ולא רק בכיס. הבאנו לפניכם כמה דוגמאות שכיחות לתופעה כמו גם מספר טיפים שיסייעו לנו להימנע ככל שניתן מהתרחישים הללו.

הצעת מחיר נמוכה וקוסמת במיוחד

אחת התופעות שאמורה להדליק בקרבכם נורית אזהרה היא הצעת מחיר נמוכה וקוסמת במיוחד במהלך עריכת סקר השווקים.

ואולם, ברגע שאיש המקצוע מגיע אליכם הביתה מתחילים להיחשף מגוון פרטים שעלולים לנפח את המחיר שהיה מלכתחילה אטרקטיבי במיוחד לממדי ענק.

לרוב תשמענה מגוון טענות על כך שהעבודה מורכבת ומסובכת הרבה מעבר למצופה ושלל תירוצים נוספים ויצירתיים, המטיחים בכם את האשמה על שלא פירטתם את תמונת המצב האמיתית, החל מתוספת שתידרשו לשלם עבור "הזזת רהיטים כבדים" בתחום הניקיון וכלה בתוספת "רהיטים שבירים" בתחום ההובלות.

הסיבה לתופעה נובעת מהתחרות הקשה בין בעלי המקצוע על ליבו וכספו של הלקוח. מדובר בשיטה שבה בעלי המקצוע מפתים את הלקוחות השונים בהצעות מחיר נמוכות במיוחד על מנת לגבור על מתחריהם ולזכות בעבודה, כשמיד עם תחילתה קופץ המחיר לפתע ומאמיר.

"אם נוותר על חשבונית אוכל להוריד לך את המחיר"

המשפט הזה מוכר לכולנו. העניין של הפיכה לעברייני מס איננה המקרה כאן, אלא העובדה שהחשבונית משמשת כאסמכתא לביצוע העבודה, ובנסיבות בהן נחשפת בעיה לאחר שבעל המקצוע סיים את העבודה- יתכן ולא יהיה לכם אל מי לפנות.

"לא אוכל להגיע אבל אני שולח אליכם מישהו אחר"

ניתן לא פעם להיתקל גם במקרים בהם בדיוק ברגע בו קבעתם להיפגש, מתקשר בעל המקצוע על מנת להתנצל ולהודיע שנבצר ממנו להגיע, אך הוא שולח אליכם במקומו בן דוד\ חבר\ אח או כל "קולגה" אחר.

במרבית המקרים מדובר ככל הנראה בכך שהוא זכה לקבל הצעת עבודה משתלמת וגדולה יותר, ועל כן הוא מעדיף לשלוח אליכם את קבלן משנה שלו. בסיטואציות הללו קיים סיכוי לא מבוטל שמדובר ב"קולגה" מקצועי פחות, ואתם עלולים בבוא היום לשלם על כך את המחיר.

המלצתנו בתרחישים מסוג זה היא פשוט לסרב בנימוס ולפנות אל בעל מקצוע אחר. מדובר אמנם בעוגמת נפש וטרטור נוסף, אך הם עשויים למנוע מכם השלכות נעימות פחות בטווח העתידי.

כיצד ניתן להימנע מהתופעות הללו?

ניתן למנות בקטגוריה הזו גם את בעלי המקצוע המאחרים, המפקיעים במחיר, ה"מבריזים" ואף את אלו שחשים "כמו בבית", ויציתו לעצמם סיגריה מבלי לבקש רשות או שינקטו בשיטת השירות העצמי.

חשוב להדגיש שמרבית מקרב בעלי המקצוע הינם ישרים, הוגנים ומקצועיים, אך די שתתקלו באיש מקצוע אחד מהזן האחר בכדי לפגוע בתדמיתם ולהדביק את התווית על כלל בעלי המקצוע.

כדי להימנע מהתופעה הזו, חשוב להכיר את טווחי המחירים בתחום המבוקש, להסתייע בהמלצות של מכרים וחברים ולבקש הצעת מחיר ותעודת אחריות חתומות ומפורטות.