לבנות מגדל ב-19 יום בלבד

מגדל מגורים בגובה של 57 קומות, הכולל 800 דירות מרווחות ואזורי מסחר ומשרדים נבנה במשך 19 יום בלבד. את הכתבה הכין העיתונאי אלי תבור והיא פורסמה לאחרונה בכתב העת "הנדסת בנייה ותשתיות".

 

רכיבים טרומיים שכוללים כבר בתוכם חשמל, צנרת מים, אינסטלציה ותקשורת

את המגדל, שבנייתו החלה והושלמה בחודש מרץ השנה, בנתה חברת בנייה סינית מהעיר צ'אנגשה שבחבל הונאן. החברה הקימה מפעל ענק ממדים לייצור חלקי בניין טרומיים ומודולריים העשויים מאלומיניום, ברזל ופלדה. מדובר בחלקי בניין הניתנים להרכבה ביעילות ובמהירות כמו אבני לגו. הרכיבים טרומיים הללו כוללים כבר בתוכם חשמל, צנרת מים, אינסטלציה ותקשורת, לרבות קירות מטויחים ומסוידים ורצפות הכוללות אריחים.

 

שיא עולמי לבנייה מהירה, עם קצב של שלוש קומות בכל יממה

החברה הספיקה מאז ועד היום לבנות מעל ל-30 מבנים טרומיים בשיטה זו, שהאחרון שבהם קבע שיא עולמי לבנייה מהירה, עם קצב של שלוש קומות בכל יממה. החברה קבעה את השיא הקודם שלה בשנת 2011, כאשר הצליחה להשלים את בנייתו של בית מלון הכולל

30 קומות במהלך 30 יום בלבד. לצורך השוואה נציין רק שבנייתו של מגדל ה"שארד" בלונדון, הכולל 87 הקומות, אשר נחשב למגדל הגבוה ביותר בכל אירופה ארכה כשלוש שנים. על משך הבנייה בישראל ככל הנראה שאין צורך לספר.

 

עמידות בפני רעידות אדמה בעוצמת 9 דרגות בסולם ריכטר

לא רק קצב הבנייה ראוי לציון. מדובר בטכניקת בנייה חדשנית שידידותית לסביבה וחוסכת אנרגיה, שזיכתה את החברה הסינית בפרס החדשנות מטעם המועצה הבינלאומית למגורים אורבאנים על החיסכון בבטון ומניעת האבק במהלך הבנייה. וזה עדיין לא הכול: מגדל המגורים משתרע על שטח של 80,000 מ"ר, וכולל 800 דירות מגורים, אולמות בגובה 10 מטרים כל אחד, כיכרות פנימיות ומרחבים ציבוריים. חלונות המגדל מורכבים מזכוכית ארבע שכבתית, כשהמרווחים בין השכבות ממולאים בגז ארגון למניעת היווצרות פחמן דו-חמצני. טכניקת הבנייה היא כזו שאוויר שבתוך המגדל נקי כמעט ב-100% מהאוויר שמחוץ למבנה, בנוסף ליכולתו של המגדל לעמוד בפני רעידות אדמה בעוצמת 9 דרגות בסולם ריכטר.

 

מחיצות פנימיות שכבר מכילות דלתות, מתקני סניטציה מרצפות וארונות קיר

כל רכיבי הבנייה הינם מודולרים, מיוצרים במפעל ומובלים במשאיות ענק אל אתרי הבנייה. שם הם מונפים על ידי עגורנים הממוקמים מעל למשאיות עד לקומות האמצעיות, ומשם מסתייעים בעגורני מגדל להנפתם עד לקומות הגבוהות יותר. השלב האחרון בתהליך הבנייה כולל את הצמדתם של הקירות החיצוניים אל השלד, הצבת מחיצות פנימיות שכבר מכילות דלתות, מתקני סניטציה מרצפות וארונות קיר, קביעת החלונות בחללים וכדומה. ההתניידות בתוככי המגדל אפשרית באמצעות מעליות ומדרגות, וכן באמצעות מכוניות ננסיות, כיסאות גלגלים ממונעים ואופניים להתניידות ברחובות הפנימיים והמעברים בין המפלסים השונים. ומה לגבינו? אנחנו כאן בישראל יכולים רק לקנא.