עשרות הורים הפגינו אתמול (26.05.2015) בבאר שבע במחאה על הצבתו של מנוף מעל לגן ילדים.

הורים לילדי גן בשכונת רמות בבאר שבע, החליטו אתמול לצאת ולהפגין בסמוך לגן, במחאה על הבנייה המאסיבית המתבצעת בסמוך לו, כשהקש ששבר את גבם של ההורים היה הצבת מנוף אשר נושא ציוד כבד בדיוק מעל ראשיהם של הילדים.

רק לפני מספר ימים נפל על הכביש שק כבד של מלט ורק בנס אף אחד לא נפגע""

"מדוע צריך מנוף לעבור מעל לראשי עשרות ילדים?" שואלת אחת האימהות שבנה בן החמש לומד בגן המדובר, ומוסיפה: "זו תמונה בלתי נתפסת שהרי רק לפני מספר ימים נפל על הכביש שק כבד של מלט ורק בנס אף אחד לא נפגע. מה היה קורה לו היה השק נופל מעל לגן הילדים?"

"אנחנו חסרי אונים במאבק כנגד מפלצת הנדל"ן המסוכנת"

הורה אחר שהשתתף בהפגנה הוסיף ואמר: "אנחנו חסרי אונים במאבק כנגד מפלצת הנדל"ן המסוכנת וגם מול עיריית באר שבע שאינה מספקת מענה, בזמן שעשרות ילדים נמצאים בסכנה גדולה. גם אם נניח בצד את האבק והרעש, גם אם נתעלם מהעובדה שבלתי אפשרי לנהל גן ילדים כשכל היום משאיות נכנסות ויוצאות, אבל כשאנחנו רואים מידי בוקר מנוף במשקל שישה טון כשהוא נושא שרשראות ברזל, בטון ולוחות אבן מעל ראשי ילדינו, מזה כבר בלתי אפשרי להתעלם".

"בכל הקשור לעיריית באר שבע, מילים לחוד ומעשים לחוד"

לטענת ההורים, עיריית באר שבע התחייבה לדחות בחודש את עבודות הבנייה עד לתום שנת הלימודים אך לא עמדה בהתחייבותה. ההורים מציינים עוד שמכיוון שמדובר בגן שהוקם במבנה ארעי, נאלצים הילדים לשהות מרבית הזמן בחדר הממ״ד בשל הפחד מרעשי הבנייה ובהתאם לפעילותו של המנוף. ההורים מדגישים שטענותיהם אינן מופנות כלפי קבלן הבניין "אביסרור משה ובניו" אלא כלפי העירייה אשר אפשרה לו לבנות בניגוד מוחלט להסכמות עימם. "אבל בכל הקשור לעיריית באר שבע, מילים לחוד ומעשים לחוד" אומרים ההורים, והחליטו לצאת להפגנה בדרישה להפסיק באופן מיידי את עבודות הבנייה עד לסיום שנת הלימודים, ורגע לפני שמתרחש אסון.

"נושא שלומם וביטחונם של ילדי הגן הוא שעומד בראש ובראשונה לנגד עיני העירייה"

בעקבות ההפגנה ופרסום הפרשה הבטיחה עיריית באר שבע שהמנוף יועתק אל מקום חלופי, כשהתהליך ילווה ויפוקח על ידי גורמי ההנדסה ובטיחות מטעם העירייה עד להשלמת פירוקו והעתקתו של המנוף. ואת ההבטחה מצד בכירים בעירייה חתמה ההצהרה: "נושא שלומם וביטחונם של ילדי הגן הוא שעומד בראש ובראשונה לנגד עיניה של העירייה".

וכל שנותר לנו לשאול הוא: האומנם?