מחיצות גבס

חלוקת החלל הפנימי מעולם לא הייתה יותר קלה בעזרת מחיצות גבס ובפרט כאשר מדובר בחלוקת חללים גדולים, כמו במשרדים ובאולמות תצוגה. הובלת לוחות הגבס צריכה להיות מתוכננת היטב וכך גם התוכנית, לבניית הקונסטרוקציה של הקירות. לאחר שלבי התכנות וההכנות העבודה כבר רצה וניתן להרכיב את הקירות בקצב מהיר מאוד.

האם ישנן תוכניות מותאמות למחיצות גבס?

בפרויקטים גדולים רצוי להזמין מהנדס על מנת לתכנן, את מבנה המחיצות ואת מיקומן לפי תוכנית מסודרת לחלוקת החלל. עניין זה לא פעם מסתיים בניסיון של הבעלים לעצב ולתכנן בכוחות עצמו והמחיר הינו, קשיים בבניית הקונסטרוקציה וכשלים שונים בחוזק המחיצות.

יש לשים לב לעובי הקונסטרוקציה ותכנון נכון של חיזוקים באזורים של דלתות וחלונות.

בשלב התכנון חשוב לדעת לסמן את אזור המסדרון, שכן מומלץ לבנות את הקירות בפרוזדור מגבס אדום.

גבס אדום הינו בעל אמידות גבוהה יותר לשרפות ובמעברים יש לקחת זאת בחשבון, על מנת לאפשר במצב חרום אזור בטוח למילוט.

איך אוטמים קירות גבס?

ישנן שתי דרכים לאטום מחיצות גבס כאשר הדרך הראשונה הינה השימוש בפס איטום.

פס איטום הינו חומר מבודד בעובי בין חמישה לעשרה מ"מ, אשר משמש כמפריד בין הרצפה וקירות המבנה לבין קירות הגבס. פס איטום הינו תורם רבות לבידוד גם במצבים של רטיבות ברצפה וגם לבידוד אקוסטי, שכן בזכות פס האיטום מחיצות הגבס נמצאות במצב צף. מחיצות צפות הינן אקוסטיות יותר ומבודדות טוב יותר מחום וקור, הנפלט מקירות המבנה עצמו.

בגב הפרופיל ישנו אזור עם כיפופים המאפשרים לפס האיטום להתכוון בתוכו, ניתן אף להדביק את הפס על ידי סופר שבע או כל חומר הדבקה אקרילי. אין צורך להתקין פס איטום כאשר בונים מחיצות גבס על גבי שטיחים, שכן השטיח מהווה פס איטום ומבודד.

הדרך השנייה לאיטום המחיצות הינה השימוש בצמר סלעים לצורך, מילוי התוכן הפנימי של המחיצות.

כאשר בונים קירות גבס ישנה הקונסטרוקציה העשויה מפרופילים בעוביים שונים, כאשר מדובר על לוחות גבס משני צידי הפרופילים. באמצע של המחיצות ישנו חלל ריק אשר אותו ממלאים בעזרת הצמר סלעים, או לפעמים לפי הזמנה מיוחדת ניתן להשתמש בקלקל מבודד. יש לשים לב כאשר משתמשים בקלקל בשל היותו רעיל מאוד בזמן שרפה.

עמית עוז קבלן שיפוצים, כי אנשים טובים לא פוגשים כל יום!!!

 

לקבלת הצעת מחיר ללא תשלום או התחייבות צרו קשר עכשיו!!!

 

רגע לפי שעוברים דף תנו לנו לייק בפייסבוק, אני מודה לכם!

לייק