סיקה מונוטופ 620

אחד מן החומרים האופטימאליים לתיקון, שיקום ושימור מבנים הוא הסיקה מונוטופ 620, המסווג כשפכטל אטימה צמנטי מועשר בפולימרים. מדובר בשפכטל אטימה חד רכיבי חזק במיוחד, המוכן לשימוש באמצעות הוספת מים בלבד ומועשר בפולימרים מתקדמים.

לסיקה מונוטופ 620 יישנה מעטפת רחבה של שימושים שונים, החל מיישומו כשליכט או שפכטל לבטונים חשופים, קירות ממ"דים, קורות, רצפות ותקרות בטון בשכבות דקות, וכלה בפילוס ותיקון קירות פנים וחוץ כשלב הכנה לטיח דקורטיבי, הדבקות, ציפויים או צבע.

הסיקה מונוטופ 620 משמש גם כחלק ממערכת להחלקת קירות וסתימת כיסי חצץ וחורים בשיקום בטונים, וכשכבה סופית של יישור והחלקה. למוצר יישנו מגוון רחב של יתרונות, ההופכים אותו למוצר מועדף בקרב אנשי המקצוע בתחום הבנייה ושיקום מבנים, כשאחד מיתרונותיו הבולטים הוא היותו חומר חד רכיבי, המוכן לשימוש על ידי ערבוב עם מים בלבד.

 

סיקה מונוטופ 620- נתונים טכניים

בנוסף לפשטות הכנתו, ניחן הסיקה מונוטופ 620 בעבידות ומהירות יישום גבוהות במיוחד, כמו גם לכושר הדבקה אל כלל התשתיות הצמנטיות ועמידות בתנאים אקלימיים קשים.

המוצר ניתן לביצוע באמצעות מרית גומי, מלג' פלסטיק או ספוג רטוב, ואינו דורש אשפרה כשמדובר בקירות פנים. המוצר משווק כאבקה בגוון אפור בשקי נייר במשקל של 25 ק"ג או במשטח הכולל 60 שקים.

חיי המדף של הסיקה מונוטופ 620 הם כ-12 חודשים מיום הייצור, זאת בתנאי שהוא באריזת המוצר המקורית ומאוחסן במקום מוצל וקריר. הסיקה מושתת על צמנט פורטלנד יחד עם פולימרים משפרי צמיגות ועבידות בתוספת אגרגטים מובחרים.

הכנת החומר דורשת את ערבובו במים ביחס של 4.75-5.00 ליטרים מים לכל שק, תוך הסתייעות במערבל חשמלי שמהירותו איטית. יש להוסיף את האבקה אל המים באופן בהדרגתי, תוך ערבול בהתאם להוראות הייצרן, עד לקבלת תערובת במרקם הומוגני.

 

הכנת התשתית והיישום בפועל

בתום הערבול נדרשת המתנה בת דקות ספורות לצורך שחרור בועות האוויר. זמן העבודה הממוצע עם החומר עומד על 40 דקות, אך נתון לשינויים בהתאם לטמפרטורה ולתנאי מזג האוויר.

בטרם השימוש בסיקה מונוטופ 620 נדרשת הכנת התשתית הכוללת ניקוי המשטח משאריות אבק, צבע ישן, חלקים רופפים וכל גורם מזהם העלול לפגום בכושר ההידבקות אל התשתית.

ניתן להסתייע במידת הצורך באמצעים אברזיביים כמו שטיפה בלחץ מים, ליטוש וכדומה, לצורך הסרת כל המזהמים בטרם היישום. השימוש בחומר מבוצע על קירות לחים עם מרית או מלג' משונן, תוך החלקת החומר באמצעות מלג', מרית או ספוג רטוב מייד עם היווצרות הקרום הראשוני.

במידה ומדובר בקירות חוץ יעלה הצורך בביצוע אשפרה בהתאם לתנאי האשפרה המקובלים בבטון, לרבות הצללה והרטבה בתדירות של מספר פעמים ביום למשך 24-72 שעות, כשאת האשפרה הראשונית ניתן ליישם באופן מיידי כבר לאחר התקשות החומר. חשוב להדגיש שקיימת חשיבות קריטית לביצוע האשפרה ביישום חיצוני, על מנת למנוע כל סיכון להיחלשות וסדיקה.