בנייה בגבס הפכה לדבר שכיח מאוד בארץ וכיום ניתן לראות את השימוש בלוחות גבס ברוב הבתים, כאשר השימוש בו הינו רחב מאוד. לוחות גבס משמשים לצורך חלוקת החלל על ידי מחיצות גבס, הסתרת צנרת מיזוג ותאורה נסתרת וכמו כן גם עיצובים מיוחדים לקירות. ניתן לבנות נישות ומדפים מעוצבים עם תאורה גלויה או נסתרת, תוך כדי התאמת הגוונים של הקירות לנישות או הבלטתם.

אין ספק שמפרופילים של ברזל ולוחות גבס ניתן לשנות את הנראות של כל בית ולהפוך אותו לבית חלומות מעוצב באופן חדשני. הקלות של הבנייה והשימוש בלוחות הגבס הינה מהירה וחסכונית הרבה יותר ביחס לצורה הבנייה הישנה, תוך כדי שימוש בבלוקים והצורך לטייח אותם ולמרוח שכבות על גבי שכבות של שפכטלים.

אופן ביצוע עבודות גבס:

לצורך ביצוע עבודות גבס יש להתחיל עם התקנת המסלול התחתון, תוך כדי שימוש בפס איטום לצורך בידוד הקיר. תפקיד המסלול (או המסילה) להיות סוג של מסגרת, אשר מצמידים את המסלול בעזרת מיתדים לתוך קירות המבנה הקיים. ניתן לחתוך את הפרופילים אשר עשויים ממתכת, בעזרת מספרי פח ולחבר אותם ביחד בעזרת ברגים מותאמים לעבודות גבס הנקראים פח אל פח (פח-פח).

לאחר בניית המסגרת וקיבוע על ידי קדיחת חורים בקירות והחדרת מיתדים, ניתן יהיה להתחיל לסמן כל ארבעים סנטימטרים את מיקום הניצבים. הניצבים הינם כמו עמודים ובשל הכיפופים הם יכולים להיות חזקים יותר מאשר המסלול. לוחות הגבס הינם ברוחב של מטר עשרים ולכן אנחנו ממקמים את הניצבים כל ארבעים סנטימטרים, על מנת לאפשר ניצבים באזורים חיבורים בין הלוחות.

לכל לוח ישנם ארבעה אזורי חיבורים כאשר הראשון הינו בהתחלה ושני ניצבים מחזקים את המרכז, על הניצב האחרון מוטל תפקיד החיבור בין הלוח הראשון והבא אחריו.

לאחר שמסיימים עם בניית הקיר בצידו האחד של הקונסטרוקציה, ממשיכים עם הצד השני וכמובן שרצוי להשתמש בצמר סלעים על מנת ליצור בידוד טוב יותר כנגד אקוסטיקה.

השיטה הטובה ביותר לעבודה עם צמר הסלעים, הינה לפרוש את הצמר בתוך הקירות בין המרווחים וקיבועו בעזרת אקדח סיכות. מומלץ לשים כפפות גומי וללבוש חולצה ארוכה, שכן עבודה עם צמר סלעים אינה נעימה במיוחד ועלולה לגרום לגירוד.

עבודות גבס טובות צריכות להיות מתוכננות היטב, על מנת למנות כשלים ואזורים של קירות לא מחוזקים היטב.

עבודות גבס טובות צריכות להיות מבוצעות עם איטום טוב תוך כדי שימוש בפס איטום וצמר סלעים.

עבודות גבס טובות צריכות להיות עם סיומת של שפכטל אמריקאי, אשר מסתיר את אזורי ההברגה ואזורי החיבורים בין הלוחות. 

עמית עוז קבלן שיפוצים, כי אנשים טובים לא פוגשים כל יום!!!

 

לקבלת הצעת מחיר ללא תשלום או התחייבות צרו קשר עכשיו!!!

 

רגע לפי שעוברים דף תנו לנו לייק בפייסבוק, אני מודה לכם!

לייק