עבודות גמר כשמן כן הן, עבודות שמבצעים בשלב האחרון של הבניה לאחר בניית השלד. עבודות גמר ובנייה מפוקחות על ידי אנשי מקצוע הנקראים קבלני גמר העוסקים בשלבים הסופיים של הבניה. עבודות גמר לדוגמא הינן: טיח, ריצוף, הוספת חלונות ודלתות, איטום הקירות, חומרי צבע, סיום התקנת החשמל והתאורה ועוד.

הנה מספר דברים שחשוב שתדעו לגבי עבודות גמר ובנייה:

חשיבות בחירת קבלן גמר

קבלן גמר הינו האדם שמוודא שכל פעולות גמר הבניה מבוצעות על הצד הטוב ביותר, הוא מוודא שכל אנשי המקצוע- הטייחים, האינסטלטורים וכדו' מגיעים לבצע את עבודתם ומבצעים אותה בזמן. חשוב לבחור קבלן גמר אמין ומנוסה המחזיק תעודה מוכרת שהינו מוסמך לביצוע עבודתו. איכות קבלן הגמר תקבע בסופו של דבר את איכות העבודה הכללית של המבנה אותו אתם בונים או משפצים!

סיום העבודה- כתנאי למגורים

ניתן להיכנס ולגור במבנה רק לאחר שבוצעו כל עבודות הגמר השונות באופן משביע רצון. ישנם אנשים שחושבים שניתן לגור בבניין כשהעבודה כמעט הסתיימה, אך בניין ללא מערכת ביוב תקינה, ללא תאורה, וללא חלונות הינו לא ראוי למגורים.

רכישת חומרי בניין מראש

בשלב גמר הבנייה, תמיד יש דברים נוספים שחשוב לעשותם, כגון: הוספת קירות גבס, הוספת ריצוף ועוד. מומלץ לתכנן מראש את כל השלבים ולקנות את חומרי הבניין מראש כדי שתוכלו להיכנס לדירה מסודרת ומשופצת במהירות המרבית.

חומרי גמר ידידותיים לסביבה

אומנם זה לא הדבר הכי חשוב, אבל כדאי לבחור חומרים שהינם ידידותיים לסביבה ולא משחררים רעלים מזיקים. חומרים כגון: עץ, במבוק, נייר וצבעים אקולוגיים נחשבים לבחירה טובה מאוד.

תכנון נכון של התקציב

שלב ביצוע עבודות גמר ובנייה הינו שלב משמעותי וקריטי בתהליך הבניה ולעיתים יכול לתפוס אפילו חצי מזמן הבניה הכולל. חשבו אלמנט זה כשאתם באים לתכנן את מסגרת התקציב הכולל לצורך הבניה או השיפוץ ואל תשכחו לקחת בחשבון הוצאות נוספות שעלולות לצוץ פתאום. לעיתים נדרש להוסיף קיר גבס נוסף על מנת להסתיר חשמל ואינסטלציה, לעיתים מתגלה רטיבות המחייבת שיפוץ נוסף, אל תשכחו לקחת בחשבון פרטים אלו.