הלקוחות רוכשים את קוטג' חלומותיהם במיטב כספם. חברת הבנייה מתחייבת  שהדירות תהינה מוכנות עד לתאריך מסוים. מועד הליך המסירה מגיע, אבל אז מגלים הלקוחות לזוועתם שהדירות עדיין רחוקות משלבי סיום, והם נותרים חסרי אונים ללא פיצוי וללא דירה. התרחיש הזה מוכר לכם?

לקוחות הפרויקט "כליל החורש" בפרדס חנה השייך לחברת הבנייה "אאורה" ממתינים מזה חודשים למפתח הדירה אותה רכשו במיטב כספים. חברת "אאורה" התחייבה בעבר כי הדירות תהינה מוכנות בחודש במרץ, אך חודש מרץ חלף והדיירים עדיין ממתינים למפתחות ביתם. מ"אאורה" טוענים: "הדיירים חייבים לי כסף". הלקוחות זועמים: "מדובר בתירוץ!"

לפני כמספר חודשים, כשרוכשי הדירות בפרויקט "כליל החורש" עדיין לא קיבלו מהקבלן את המפתחות לדירותיהם, הם החליטו לפנות אל "תכנית חיסכון" של חדשות 2 וצוות התחקירנים של התכנית הגיע אל השטח. בתום שידור הכתבה הקודמת הבטיחו מחברת אאורה: "הקוטג'ים יימסרו לדיירים בחודש מרץ". השבוע החליטו תחקירני "תכנית חיסכון" לשוב אל השטח, ושם הם פגשו את הרוכשים שעדיין לא קיבלו את דירתם ואף אינם יודעים מתי יזכו לקבל אותה.

"סמנכ"ל אאורה הבטיח לנו הרים וגבעות"

"סמנכ"ל אאורה הבטיח לנו הרים וגבעות: הוא הבטיח שהכול יהיה פיקס, ושיעביר אלינו את הדירות לפני הזמן", אומרת אחת מרוכשי הדירות, ושרית ברומנד שאף היא רכשה דירה בפרויקט מוסיפה: "אנחנו ממתינים לקוטג' הזה כבר שבעה חודשים. כרגע אנחנו וגם יתר השכנים כאן משלמים משכנתא בנוסף לשכירות ובנוסף לאחסון". לקוחה אחרת מאותו הפרויקט מחזקת את הדברים: "דבר לא השתנה בדירה שלי מאז הכתבה הקודמת חוץ מדלתות שהוסיפו".

"לקחו לי מכאן מכולה שיש בה כלים סניטריים שקניתי"

ואם לא דיי בעיכוב הזה, כעת מודאגים הרוכשים מסכסוך שהתגלע בין חברת אאורה לבין הקבלן המבצע אשר עלול עכשיו לעכב את הפרויקט אף יותר. "לקחו לי מכאן מכולה שיש בה כלים סניטריים שקניתי", זועם אבי אמיתי ומוסיף: "ואני צועק למלגזן: תוריד את המכולה, היא שייכת לי, והמלגזן עונה: לא, הקבלן חייב לי, ואז נציג אאורה מגיע וצועק למלגזן: לא, הקבלן המבצע חייב לי. והם צועקים זה על זה, המכולה באוויר, ואני באמצע, בלי לדעת מה לעשות."

"לא קיבלנו שום פיצוי ממה שמגיע לנו"

על פי החוק רשאי קבלן הבנייה לעכב את מסירת דירה עד חודשיים מהמועד המצוין בחוזה, כשלאחר מכן, הוא מחויב בתשלום פיצויים לדיירים ובאופן מיידי עבור דמי שכר הדירה, כשהתשלום לדיירים אמור להינתן מידי חודש בחודשו, וללא קשר לכמות השינויים שבוצעו בדירה. ועל אף החוק, חלק מהדיירים בפרויקט טוענים: "לא קיבלנו שום פיצוי ממה שמגיע לנו. אפילו לא שקל אחד!"

תגובת חברת אאורה בעקבות שידור התכנית

תגובת החברה בעקבות שידור התכנית: "חברת אאורה עמדה על פי דין בכל התחייבותה להשלים את שלב א של הפרויקט עד לתאריך 31.3.15. טופס 4 שניתן למיזם יעיד על כך. הליך מסירה מסודר בוצע כבר עם שני דיירים. שבעה דיירים נוספים יכולים לקבל כבר מראשית אפריל את הדירות, זאת לאחר הסדרת תשלומיהם. יישנם שני דיירים אחרים שזכאים לפיצוי אך חייבים לאאורה סכומי כסף ניכרים, כך שהפיצויים ישולמו בדרך של קיזוז."