לוחות הגבס הפכו בשנים האחרונות לשכיחים מאוד, בבתים רבים ובדירות יוקרה. הבנייה איתם נוחה ומקורם הינו כתחליף בארה"ב לקירות העץ, אשר היו חסרי עמידות לשריפות והיה הצורך למצוא פתרון חדש. לוחות הגבס המכילים מי גביש, הינם פתרון מעולה ובעל עמידות גבוהה במיוחד במצב של שרפה. אומנם פתרון מעולה לשרפה, אך עמידותם של לוחות הגבס אינם חזקים מספיק כנגד רטיבות. הם אינם מותאמים לשימוש חיצוני ואפילו הלוחות הירוקים, אינם מותאמים לשימוש בחדרים רטובים. לוחות הגבס אומנם פתרון מהיר ואיכותי לבניית מחיצות גבס וחיפוי פנימי, אך עדיין היה את הצורך למצוא תחליף.

הפתרון לקירות בחדרים רטובים הינו הצמנטבורד, שכן לוחות הצמנטבורד עשויים מסיבי עץ ומלט שחור. עמידותם של הלוחות בפני מזג אוויר משתנה, מאפשר גם בנייה חיצונית ומתאים במיוחד לקירות מחסנים. את לוחות הצמנטבורד מחברים בדיוק כמו עם לוחות הגבס, לקונסטרוקציית מתכת העשויה ממסלולים וניצבים.

צמנטבורד בחדרי אמבטיה:

בחדרי אמבטיה ניתן לחפות את הקירות הפנימיים בלוחות צמנטבורד, כאשר בצידו השני של הקיר ניתן יהיה לבנות בגבס. לוחות הצמנטבורד הינם מגיעים חלקים ומוכנים למריחת חומרים, כמו חומרי איטום לחדרי אמבטיה. כאשר ניתן יהיה למרוח סיקה 107 ובכך להשיג אטימה מלאה, לחדרי האמבטיה ולאחר מכן ניתן יהיה לרצף. בצורה כזאת ניתן יהיה להשיג מערכת אטימה כפולה, כך שהלוחות כבר אטומים לגמרי ולאחר מכן גם הריצוף יהיה אטום. כמובן שיהיה הצורך ליצר חגורות בטון ורולקות בטון, על מנת לבנות את התשתית לצמנטבורד.

בניית מחסנים בעזרת צמנטבורד:

בניית מחסן בחצר הבית יכולה להיות פשוטה למדי, על ידי ביצוע יציקת בטון בעובי של כחמש עשרה סנטימטרים. אשר עליו לבלוט כעשרה סנטימטרים מעל לפני הקרקע, כאשר תחילה יש לבצע שכבת איטום ואחר כך יוצקים את שכבת הבטון. לרוב אנחנו זורקים רשתות ברזל על הרצפה, על מנת ליצר תשתית טובה יותר ומשטח בטון אחיד וחזק. לאחר מספר שבועות כאשר הבטון הגיע לרמת חוזק גבוהה, ניתן להתחיל את בניית הקונסטרוקציה על ידי שימוש במסלולים וניצבים. את הגג בונים בעזרת לוחות איסכורית, בעלי פח כפול מגולוון עם מילוי של קלקר. לוחות איסכורית מגיעים עם קימורים המותאמים לבניית גג איכותי למחסן ולאחר הבניית, ניתן יהיה לעמוד עליהם. לוחות איסכורית עמידים מאוד כנגד חדירת רטיבות, או מזג אוויר וניתן לחפות אותם מבפנים על ידי לוחות גבס. את הקירות החיצוניים בונים בעזרת, לוחות צמנט-בורד וניתן לחפות את הקירות הפנימיים בעזרת כל לוח שנבחר.

ציפוי חיצוני לצמנטבורד:

בין אם למחסנים או לחיפוי חיצוני לקירות, ניתן יהיה לאחר מריחת שכבה של פריימר מקשר. לצבוע או למרוח סוגי שליכט אקרילי, על מנת ליפות את הקירות ולהעניק שכבת הגנה נוספת. לאחר צביעת הלוחות בצבע אקרילי המותאם לצביעה חיצונית, ניתן לשפר הגנה על ידי התזה של סילר. אין שום בעיה להדביק קרמיקה באופן ישיר על גבי הלוחות, ניתן גם למרוח שכבות של שפכטל לקבלת משטח חלק עוד יותר.

כל כך הרבה מעלות ישנם ללוחות הצמנטבורד, אז למה לא כולם עובדים איתם?

צריך ידע והבנה על מנת לעבוד עם לוחות אלו, הלוח הינו קשיח ויש לחתוך אותו בעזרת דיסק מיוחד. כאשר מבריגים את הלוחות, יש תחילה להכין קדח על מנת להסתיר את הבורג. שלא כמו עם לוחות הגבס הברגים אינם מעלמים בתוך הלוח ולכן כמו עם לוחות עץ, יש להכין את הקדח מראש ורק אחר כך להבריג את הבורג. כל הפעולות המתוארות כאן כמובן שגוזלות מעט זמן ומאריכות את כמות העבודה, ביחס ללוחות גבס רגילים. אך למשתמשים בחומרים איכותיים יותר, תהייה עבודה חזקה יותר ומוצר שניתן להתגאות בו.

עמית עוז קבלן שיפוצים, כי אנשים טובים לא פוגשים כל יום!!!

 

לקבלת הצעת מחיר ללא תשלום או התחייבות צרו קשר עכשיו!!!

 

רגע לפי שעוברים דף תנו לנו לייק בפייסבוק, אני מודה לכם!

לייק