קבלן בניה הינו למעשה אדם אחד האחראי על כל תהליך בניית הבית. אדם שהינו קבלן בניה ושיפוצים במרכז חייב לרכוש ידע בענייני שיפוצים, וכמו כן חייב להיות בעל יכולת לנהל צוות אנשים. אותם אלו הבונים בית, נעזרים בדרך כלל במהנדס או באדריכל על מנת לעצב אותו, אך הקבלן הוא האיש אשר מניע את כל הנוגעים בדבר לפעולה, הוא מבקר את תקינות העבודה ואיכותה- ולכן עליו להבין גם בתחומים שונים של שיפוצים, כגון: צנרת, חומרי בנין, חוטי חשמל ועוד.

בשוק ישנם שפע קבלני בניה ושיפוצים המציעים את עצמם, כיצד נדע איזה מהם לבחור? הנה מספר עצות שימושיות:

אישורי ורישיונות עבודה

תעודת בוגר קורס בנאים אינה מספיקה וצריך סיווג מתאים לחברת הבנייה. הסיווג לחברות הבנייה קובע את היקף העבודה, שאותו קבלן רשאי לקחת במסגרת הבנייה. עליו להתחייב לנוכחות של מהנדס בפרויקט אשר הינו שותף בחברה, או בעלים של החברה. מדובר על אחריות מקצועית ברמה גבוהה, המחייבת איש מקצועי מאוד.

תכונות אופי חשובות

אדם שהינו קבלן בניה במרכז חייב להיות מסוגל לעבוד בתנאי מזג אוויר משתנים, כמו כן- עבודת הפיקוח על הבניה מחייבת ערנות רבה משום שכל טעות קטנה עלולה להיות קריטית. זאת ועוד, אדם זה צריך להיות בעל יכולת לנהל את עובדיו ולהניע אותם לפעולה בונה (תרתי משמע). ישנם אנשי צוות רבים העובדים ביחד ועל כולם לעבוד בשיתוף פעולה.

זמינות

חשוב לוודא שקבלן בניה במרכז הוא אדם עם רמת זמינות גבוהה. קבלן בניה זמין הינו כזה שגם אם אינו עונה לטלפון- מחזיר צלצול ללקוח, ומתייחס ברצינות לבקשותיכם.

ביצוע המפרט הטכני

ככלל, לפני שמתחילים לבנות או לשפץ, הקבלן והלקוח יושבים ביחד ומסכמים על תכנית העבודה. קבלן איכותי הינו כזה העומד בכל דרישות המפרט (התכנית), ובמידה שהלקוח מבקש בקשה שחורגת מהמפרט- הוא לא יבצע אותה. ניתן לבדוק את קבלן הבנייה לפני תחילת העבודה באמצעות שאלות ממוקדות שמבררים אצל מכרים ושכנים.

שמירה על יחסי שכנות טובים

קבלן בניה במרכז יכול לפקח גם על עבודות שיפוץ דירות. לעיתים נוצר וויכוח בין שכנים המתגוררים ליד הדירה המשופצת עקב לכלוך ורעש מיותרים. ניתן למנוע תופעה זו אם תסכמו עם קבלן הבנייה שלכם לאסוף את הפסולת והחומרים בסיומו של יום עבודה. ניתן אף להגדיל לעשות, ולידע את השכנים על מועד תחילת השיפוץ ומתי בערך הוא עתיד להסתיים. דבר זה יעזור להרגעת הצדדים בטווח הקצר והארוך.