בין אם אתם בונים לעצמכם בית חדש למגורים, ובין אם אתם משפצים דירה, רוב הסיכויים שתצטרכו לשכור את שירותיו של קבלן טיח מקצועי.

קבלן טיח דואג לקירות החיצוניים והפנימיים של הבניין. עבודת הטיח מאפשרת בידוד מפני פגעי מזג האוויר, מניעת חדירת מים ורטיבות, ציפוי כללי לגימור המבנה, ואף עשויה להוסיף רבות לצורה האסתטית של הבניין או הדירה.

איך נבחר קבלן טיח ראוי לשמו? כל זאת במאמר שלפניכם.

הכנת סביבת העבודה

כלל חשוב ביותר- כל קבלן טיח מקצועי צריך לדעת שלפני שמתחילים למרוח את הטיח, צריך לדאוג שהקיר יהיה נקי מלכלוך ומאבק. בנוסף, על מנת שהגימור יצא אחיד וחלק צריך לסתום את כל הסדקים הקיימים בקירות.

הכשרה מתאימה

כל קבלן טיח שהינו איכותי נושא תעודה שבה כתוב שהינו מוסמך לתחום הקבלנות אותו למד ובנוסף, הינו קבלן רשום כחוק. חשוב להקפיד שהתעודה תהיה בתוקף.

מיומנות בחומרים ובטכניקות

קבלן טיח מקצועי הוא כזה שרכש ידע במגוון החומרים שמשמשים לעבודות הטיוח, בין אם זה שליכט צבעוני, טיח רגיל, סרגל מדידה המתאים לעבודות אלו ועוד. קבלן טיח מקצועי ידע לכוון אתכם לחומרים שמתאימים לביתכם וייעץ לכם בתחום טכניקות המריחה המתאימות לו. בנוסף, תמיד יש דברים שעשויים להשפיע על מראה הטיח, למשל כמות אור הנכנסת לבית ועוד. קבלן הטיח יוכל לייעץ לכם גם בתחומים אלו.

דיוק ואחריות

עבודת טיח או שליכט מצריכה כמות רבה של דיוק ואחריות. ישנו סדר ותזמון למריחת החומרים וצריך למרחם בצורה מסוימת על מנת להבטיח תוצאות טובות. קבלן טיח מיומן הוא כזה שיוכל להבטיח לכם עבודה מדויקת ואחראית מצד אנשי המקצוע ואף ידע לפקח עליה.

תיקון ליקויים קודמים

לעיתים, קצת לפני שלב הגימור של מריחת הטיח צצים ומתגלים ליקויים במבנה השלד של הבניין או הדירה. קבלן טיח מקצועי ואיכותי יוכל לתקן בקלות ליקויים אלה.

הנחיות לקבלן

על מנת שקבלן הטיח ידע מה מצופה ממנו ומפועליו חשוב לתת לו הנחיות מפורטות כיצד עליו לבצע את העבודה שהוא ממילא מבצע. לדוגמא: איך לסיים את העבודה, באיזה צבע לטייח ועוד.