מפקח אחד על כל 108 מנופים

בחודש שעבר נערכה בתל אביב הפגנה של מנופאים הטוענים שתנאי העבודה שלהם באתרי הבנייה אינם בטיחותיים, שהעגורנים מיושנים ושרישיונותיהם קלים לזיוף. כעת הם מתאגדים לצורך שיפור מצבם. את טענותיהם שטחו נציגי המנופאים בפני הכתב של עיתון גלובס.

"באירופה מנוף עומד מקסימום עשר שנים, וכאן יש מנופים עוד משנות ה-60 "

"בקורס שלמדתי מטעם משרד העבודה הסבירו לנו שמנופים יכולים אמנם לעבוד במשך

30 שנה, אבל באירופה וגם בכל שאר העולם מקובל שמנוף עומד מקסימום עשר שנים, ורק כאן אפשר למצוא מנופים ועגורני צריח מיושנים עוד משנות ה-60 שעדיין עובדים", אומר סם, הנמנה בין מארגני ההפגנה ומועסק כמנופאי באתר בנייה מעל ל-12 שנים, ומוסיף: "יש מנופים במצב קטסטרופלי עם חלודה מתפוררת ותאי מפעיל העגורן עם כיסאות שבורים. חלק מהמכשור שחייב להימצא בתוך התא בהתאם לתקנים הבינלאומיים בכלל חסר, כמו לדוגמה עגלת זרוע עם מצלמה ומד מהירות רוח. ארבעה מנופים כבר נפלו מתחילת השנה, וזה נס שזה קרה דווקא בלילות ואף אחד לא נפגע".

מאות מנופים שמופעלים באמצעות "חאפרים" בעלי רישיונות מזויפים

המנופאים טוענים עוד שהרישיונות המונפקים להם ממשרד התחבורה מסתכמים בדף נייר מנוילן, עובדה שבגינה מופעלים מאות מנופים באמצעות "חאפרים" בעלי רישיונות מזויפים, דבר המסכן הן את חיי הפועלים המועסקים באתרים הללו והן את חיי התושבים הגרים בסמוך. החאפרים האלו מועסקים תמורת שכר הרבה יותר נמוך משכר המפעילים המוסמכים, ובכך גוזלים מהם את מקומות העבודה.

"בכל רחבי הארץ פועלים בסך הכול 12 מפקחי בנייה, ששניים מהם על תקן חוקרים"

מי שאמון על תחום הפיקוח והבטיחות הוא משרד הכלכלה, ולשאלתו של תחקירן עיתון  גלובס בנוגע לסוגיית הפיקוח, השיבו נציגים מהמשרד כי: "מפקחים מטעם מינהל הבריאות והבטיחות התעסוקתית נוהגים לערוך באתרי הבנייה ביקורים יזומים". כשנשאלו נציגי משרד הכלכלה בנוגע למספרם של המפקחים האחראים על לבדיקת 1,300 מנופים, ענו: "בכל רחבי הארץ פועלים בסך הכול 12 מפקחי בנייה, ששניים מהם על תקן חוקרים לביצוע חקירות לאחר תאונות קשות או מוות". חישוב פשוט מראה שכל מפקח אמון על מעל ל-108 מנופים מידי שנה.

עריכת שינויים לתקנות הקיימות בנוגע להפעלת עגורנים

מנהל באגף בטיחות הציבור, זאב דיבסק מודה שבעיית החאפרים אכן בבעיה קשה: "פנינו כבר מספר פעמים אל משרד התחבורה לצורך הנפקת רישיונות הדומים לרישיון נהיגה וקשים יותר לזיוף. בינתיים, אנחנו מדריכים את מנהלי העבודה כיצד לבדוק מול משרד הכלכלה אם אכן מדובר ברישיון אמיתי ובעל תוקף". בנוגע לטענות שחלק מהמנופים מיושנים נמסר ממשרד הכלכלה שבמסגרת התקנות נדרש כל עגורן לבדיקות תקופתיות ויישנן גם דרישות בטיחות שוטפות, כאשר כל עגורן נדרש לבדיקת בטיחות באמצעות בודק מוסמך בתדירות של אחת לחצי שנה לכל הפחות. לסיום מסכם דיבסק: "משרדנו שוקד בימים אלו על עריכת שינויים לתקנות הקיימות, שינויים המתייחסים לשיפור האמצעים הנדרשים להפעלת העגורנים".

 

לקריאה על שיפוץ בניינים