בתאריך ה-22.5.2015 הוגש כתב אישום כנגד עאצם חואגה, אזרח ירדני בגיל 23, בגין רצח של השומר עבדל כרים אבו מור באתר בנייה. הנאשם שהה בישראל באופן בלתי חוקי והועסק באתר בנייה בנס ציונה עד ליום הרצח בחודש מרץ 2015.

בתאריך ה- 13.4.15 בשעות הלילה המאוחרות דקר הנאשם את המנוח מספר פעמים בכל חלקי גופו באמצעות סכין מטבח ממניעים שאינם ברורים ונמלט מהאתר אל שטחי הרשות הפלסטינאית, שם שהה עד למעצרו על ידי כוחות הביטחון.

בתאריך ה-5.3.15 פורסמה בחדשות 2 ידיעה על גופת גופה שרופה שנמצאה באתר בנייה הנמצא בסמוך לתחנה המרכזית באר שבע. המשטרה וכוחות הכיבוי אשר הוזעקו לאתר בנייה בעקבות דיווח על עשן סמיך שהיתמר במקום מצאו במבנה גופת גבר בשנות העשרים לחייו. סימני אלימות הרבים שנמצאו על כל חלקי גופו מחזקים את ההשערה שאכן מדובר ברצח. בשלב זה עדיין לא נעצרו חשודים במעשה, אך קיים חשד שהרצח בוצע על רקע סכסוך בין חברות שמירה.

מה פתאום תאונה באתר הבנייה? נתנאל שלנו נרצח על רקע לאומני!""

כך התעקשה כל העת משפחתו של נתנאל רואי עראמי ז"ל, אשר צנח אל מותו בתאריך

ה-16.09.14, במהלך עבודתו בקומה ה-11 של בניין רב קומות בפתח תקווה. "נתנאל היה קפדן במיוחד ומומחה בתחום הסנפלינג", סיפרה המשפחה לכתב ידיעות אחרונות, מאיר תורג"מן. נתנאל היה בעל חברה לעבודות בנייה וסנפלינג, ובאותו היום עבד יחד עם אנשי צוותו על פרויקט סנפלינג שבו השתלשלו מן הגג.

עם סיום העבודה המתינו חבריו של נתנאל ברכב האיסוף, ומשבושש להגיע החלו חבריו לחפש אחריו ולסרוק את שטח האתר. הם מצאו אותו כשהוא מוטל על הרצפה ומיהרו להזעיק את מד"א והמשטרה. בהתחלה טענה המשטרה כי מדובר ככל הנראה בתאונת עבודה, ורק לאחר פנייה של המשפחה אל בית המשפט נחקרה הפרשיה לעומק על ידי השב"כ והמשטרה, ופורסמה הצהרה לפיה נרצח נתנאל רואי עראמי ז"ל על רקע לאומני.

30.6.14: פוענח רצח הנערה רינת רואס ז"ל- רצח שזעזע את כל המדינה

לפני כתשע שנים בוצע אחד ממקרי הרצח המחרידים ביותר, שבו נמצאה באשדוד גופתה של הנערה רינת רואס ז"ל כשהיא מוטלת באתר בנייה הנמצא מטרים ספורים מביתה, זאת לאחר שנאנסה ונרצחה באכזריות. במהלך תשע שנים לא היה למשטרה כל קצה חוט, ורק לפני כשנה פוענח הרצח במקרה, לאחר שהמחשב הודיע על התאמה מוחלטת בין דגימות הדנ"א שנלקחו מגופת רינת רואס ז"ל לבין אלו שנלקחו מערבי ישראלי אשר תקף את מעסיקו בקריית מלאכי.

יש לציין כי שהתנהלותה של משטרה בכל מהלך חקירת הרצח הייתה מלווה בשרשרת של מחדלים קריטיים כגון אי גידור זירת הרצח בלילה שבו נתגלתה הגופה, כשלמחרת מציאת הגופה מחק טרקטור שעבד במקום את כל השרידים שטרם נדגמו. כמו כן, דגימות דנ"א שנלקחו מהעובדים נשכחו בתחנה של משטרת אשדוד במשך מספר ימים באחד הארונות ונרקבו, במקום להישלח באופן מיידי למעבדות מז"פ, תוך שהם נשמרים בתנאי קירור.

רצח על רקע שליטה באתרי בנייה

בתאריך ה-22.2.14 נמצאה גופתו של גבר בן 34 באתר בנייה ברחובות. במשטרה מעריכים כי מדובר ברצח על רקע מאבקי שליטה על אתרי בנייה בקרב עבריינים. רצח נוסף על רקע סכסוך בין חברות שמירה אירע קודם לכן בתאריך ה-15.3.13 באחד מאתרי הבנייה שבקרית אתא, שבו נורה פועל בן 35 משפרעם למוות ביריות ועוד אדם נפצע פצעים בינוניים. ואנחנו סבורים שבין אם מדובר ברקע פלילי או רקע לאומני, משהו מאוד רע קורה באתרי הבנייה בישראל.