בביקור האחרון שלי במקלט השייך לבניין עם כעשרים דירות, מצאתי מקלט מוזנח מאוד ומצב ירוד של הקירות.

בשנים האחרונות כנראה שקבוצת צעירים פקדה את המקלט, לפי ציורי הגרפיטי על הקירות ובקבוקי השתייה.

הם אפילו הדליקו מדורה ושרפו את אחד מהקירות, האסלות היו שבורות לגמרי ומצב המקלחות היה עגום.

התכנון מראש של המקלט המכיל בעיות רבות, מערכת החשמל כוללת מנורה אחד לכל המקלט וללא שקעים לחשמל. איך קורה שמתכננים מקלטים עם מנורה קטנה אחת, כאשר מדובר בבניין עם לפחות שישים דיירים?

רמת הקירות הייתה כל כך מוזנחת עד לכדי מצב שאין קיר ללא ברזל חשוף לגמרי ומצריך שיקום בטון. שיפוץ מקלטים צריך להיות עניין שבשגרה ולא צריך לשמוע על מלחמה באיראן, בשביל להתחיל להתעורר.

שיפוץ מקלטים ותחזוקתם צריכה להיבדק לפי הוראות פיקוד העורף מידי שנה על ידי אנשי הוועד. מומלץ שלא להזניח מצב זה ולהמתין עד לרגע האחרון בו לא יהיו בעלי מקצוע זמינים או זמן לטפל בבעיה.

אין שום סיבה בעולם שהמקלט של הבניין יהפוך לחדר המשמש לפורענות או פינת מחסה לנרקומנים.

המקלט הינו מקום ביטחון אליו יש לרוץ בשעת צרה, מקום אשר צריך להיות נעים מספיק בשביל להכניס אליו את ילדינו ומשפחותינו. היום לאחר שיפוץ מקלטים ניתן לראות פינות משחקים לילדים, תאורה מאירה וקירות צבועים בלבן נקי.

בפינת המשחקים צובעים את הקירות בצבעים לילדים על מנת ליצר אווירה מרגיעה יותר, שקעי חשמל מוכנים לצורך התקנת טלוויזיות ומקלטי רדיו.

השירותים נקיים ועטופים בניילון לצורך שמירה על הניקיון וכך גם המקלחות והכיורים. לאחר שיפוץ מקלט ניתן להפוך את המקלט למחסן נקי ומסודר ולאחסן פריטים רגישים ללכלוך או רטיבות, ללא כל חשש או פחד.

דלת בכניסה צריכה להיות צבועה והצירים צריכים להיות נקיים מחלודה ומשומנים היטב, כך שיהיה קל לפתוח ולסגור את הדלת. כל החלונות צריכים גם הם לעבור צביעה ולהיות נקיים מחלודה ומשומנים היטב.

כל ההכנות צריכות להיות מוכנות כבר עכשיו ולא להמתין לרגע האחרון כאשר הצרות כבר נמצאות על סף דלתנו ואז קוראים בהיסטריה לקבלן שיבצע שיפוץ למקלטים.

שיפוץ מקלטים צריך להיות מתוכנן היטב מראש ומומלץ שעה אחת קודם.

לקבלת הצעת מחיר ללא תשלום או התחייבות צרו קשר עכשיו !!!

עמית עוז קבלן שיפוצים במרכז ושיקום מבנים, מומחה לשיקום בטון

רגע לפי שעוברים דף תנו לנו לייק בפייסבוק, אני מודה לכם!

לייק 🙂