שפכטל קירות

סוגי שפכטל וטיח גבס.

התאמה לפי מצב הקירות.

פתרונות לפי רמות גימור עם שפכטל.

בעבר לפני עידן קירות הגבס היה נהוג להשתמש בטיח רגיל ובגימור של שליכטה רגילה. לאחר מספר שנים, לפני כל צביעה היו מופיעים סדקים בקירות ואופן הטיפול היה על ידי פתיחת הסדקים ומילוי בעזרת שפכטל גבס.

החלקת קירות עוד לא הייתה אפשרית והעבודה עם גבס הייתה לא קלה, שכן החומר מתייבש מהר מידי וקשה מאוד לשייף אותו. מאז התפתחו סוגים חדשים של חומרים, חלקם למילוי סדקים וחלקם לדרגות שונות של החלקה.

חומרים יותר רגישים לרטיבות עם פיניש חלק במיוחד לצד חומרים בעלי עמידות לרטיבות עם פיניש מחוספס מעט. לפניכם מספר חומרים לשימוש פנים, כל חומר עם הבעד ונגד לצד רמות פיניש והתאמה למצב הקירות.

טיח גבס:

טיח הגבס משמש לטיוח קירות פנימיים על ידי מריחת שכבה עבה יחסית בעזרת מאלדג' החלקה. כוחו של טיח הגבס הוא בעזרת ייבושו האיטי יותר עם התקשות מקסימאלית לאחר יום.

טיח הגבס מגיע במצב של אבקה יבשה והעבודה עם הטיח היא בעזרת הוספת מים וערבוב טוב על ידי שפכטל (לכמות קטנה) או על ידי מערבל ידני (לכמות גדולה). לאחר מריחת הטיח על הקירות והמתנה לייבוש חלקי האורך מספר שעות ותלוי במזג האוויר, משייפים את הטיח עד לקבלת משטח אחיד וישר ללא חורים או גלים.

הבעד: טיח הגבס הוא חומר חזק ובעל עמידות טובה וחבטות בקירות.

הנגד: הפיניש של הטיח לא חלק לגמרי ותהליך השימוש בו כרוך בהרבה אבק.

פעם אחת שפכטל (יעקובי):

שפכטל רך ונעים הנראה כמו קצף דחוס ומתאים להחלקת אזורים קטנים וסדקים קטנים בקירות. מתאים במיוחד לעבודות צביעה בהן רמת הסדקים היא קטנה במיוחד.

החומר מגיע מוכן לשימוש ובעזרת שפכטל רגיל ניתן למריחה. הפיניש שלו חלק מאוד וגם אם צריך שיוף קל הוא אינו הופך לאבקה ואינו מלכלך.

הבעד: אין לכלוך, פיניש חלק במריחה אחת ואינו מתכווץ.

הנגד: מגיע בכמות קטנה ובמחיר יקר מאוד.

שליכט אקרילי בגר:

טיח אקרילי בעל עמידות גבוהה ויכולת למילוי ויישור קירות פנימיים בלבד. רמת העובי יכולה להגיע ל-2 מ"מוההטבה היא שניתן למרוח שכבה שניה בתוך מספר שעות. הפיניש חלק יחסית, אך מומלץ להוסיף שכבה נוספת של שפכטל אמריקאי.

הבעד: הטיח מגיע מוכן לשימוש ללא צורך לערבב.

הנגד: הפיניש של הטיח לא חלק לגמרי ותהליך השימוש בו כרוך בהרבה אבק.

שפכטל אמריקאי:

שפכטל אמריקאי נועד להחלקה סופית בלבד ואינו מתאים לסתימת חורים, שכן החומר מתכווץ. שפכטל אמריקאי הוא בעל הפיניש החלק ביותר ולאחר מספר שכבות דקות במיוחד ניתן לצביעה סופית. החומר מתייבש מהר מאוד ואיינו עמיד לרטיבות, מתאים לקירות פנימיים בלבד.

הבעד: שפכטל אמריקאי מגיע מוכן לשימוש ובעל פיניש מושלם.

הנגד: השימוש בו כרוך בהרבה אבק ורצוי מאוד להשתמש במסכה.

ישנו מאמר מורחב על שפכטל אמריקאי.

צלוטיט חיצוני (טמבור):

צלוטיט חיצוני בעל יכולת הידבקות טובה לבטון ובלוקים, כאשר ניתן למרוח חומר זה באופן ישיר. מותאם לסתימת חורים ומריחה על משטחים רחבים, משמש כשליכט ושפכטל החלקה חיצוני. צלוטיט חיצוני הינו חומר חזק ובעל עמידות, כאשר ניתן להשתמש בחומר זה גם בחדרי אמבטיה.

 הבעד: החומר עמיד מאוד בפני רטיבות.

הנגד: צריך ערבוב עם מערבל על מנת לקבל מרקם חלק.

שפכטל חוץ 633-634 (מיסטר פיקס):

שפכטל חוץ 633-634 הינו חומר חזק מאוד, אשר בעל יכולת הידבקות לכל סוגי המשטחים כולל איטונג.

מותאם לכיסוי של משטחים גדולים, כאשר לרוב מורחים אותו כשכבת החלקה אחרי הטיח. שפכטל חוץ 633-634 יכול לשמש גם כשפכטל מעולה לחדרים רטובים והינו, בעל אמידות גבוהה מאוד.

הבעד: מדובר בשפכטל חוץ איכותי וחזק.

הנגד: צריך לדעת לעבוד איתו ולערבב בעזרת מערבל על מנת לקבל מרקם חלק.

שליכט בגר 631 (מיסטר פיקס):

שליכט בגר 631 הינו שפכטל לכיסוי קירות יצוקים ומותאם לקירות, ממדים וחדרים מוגנים.

יש למרוח שכבה עבה של חומר זה, על גבי הקירות לאחר שלבי הטיח על מנת לקבל משטח חלק. שליכט 631 הינו חומר בעל עמידות גבוהה מאוד ועומד בתקנים מחמירים.

הבעד: מדובר בשפכטל איכותי המותאם לחדרי ממדים.

הנגד: צריך לדעת לעבוד איתו ולערבב בעזרת מערבל.

להמשך קריאה על סדקים עמוקים ותפרים במעטפת חיצונית ופנימית ושיטות טיפול…

שפכטל אמריקאי נחשב בשל המרקם העדין לבעל יכולת להחליק את הקירות ברמת גימור של שיש. יש לזכור שכאשר מורחים הרבה שכבות, עם הזמן יופיעו סדקים רבים ולכן יש להתחשב ברמת הקירות.

בדרך כלל רצוי למרוח לא יותר משתי שכבות של שפכטל, כאשר השכבה הראשונה יכולה להיות שליכט אקרילי או טיח גבס ולסיום מורחים שכבה דקה של שפכטל אמריקאי. על מנת לקבל משטח חלק יחסית, מומלץ במקום למרוח מספר שכבות להחליק את פני השטח על ידי שיוף טוב בעזרת מכונת שיוף.

אם יש סדקים עמוקים חשוב לאטום אותם בעזרת חומרי אטימה כגון פרופילה, קלסימו ועוד. אחרי הורדת הדרגות עד לרמת שיוף בנייר אפס, מורחים שכבה של פריימר מקשר (בונדרול) ומורחים שכבה נאה של שליכט אקרילי.

לאחר מריחת השכבה והמתנה לייבוש מלא, משייפים שוב באופן ידני עם נייר בדרגה שתים. את השפכטל האמריקאי מורחים בשכבה דקה על מנת לקבל משטח חלק ככול שאפשר. לסיום משייפים את המשטח בעזרת נייר שיוף בדרגה של אפס ומורחים שכבה נוספת של פריימר.

את הצבע האקרילי יש לדלל היטב לפחות לשכבה הראשונה, על מנת שלא יווצרו גלים על ידי הצביעה עם הרולר.

לטובת שימוש ברוב החומרים שלפניכם, נדרשת הבנה במריחה והתאמה נכונה לפי מצב הקירות. ישנם מקרים שצריך פריימר מקשר לפני מריחת חומר או אחרי מריחה, תלוי במצב הקירות. האבק שנוצר מהשיוף נדבק לרצפה וחשוב לטאטא אותו טוב לפני שטיפה. אם שופכים מים בשלב מוקדם מידי האבק שוקע והופך לדבק לבן שקשה לנקות אותו. במצב כזה רצוי לתת לדבק להתייבש ולשפשף עם מטאטא קשה את הרצפה.

 לקבלת הצעת מחיר ללא תשלום או התחייבות צרו קשר עכשיו !!!

עמית עוז קבלן שיפוצים במרכז ושיקום מבנים, מומחה לשיקום בטון

רגע לפי שעוברים דף תנו לנו לייק בפייסבוק, אני מודה לכם!

לייק 🙂