מקדחי וידה

ביצוע קידוח בקרמיקה הינו קידוח מורכב מעט, המצריך מעט ניסיון והבנה של סוג הריצוף ואופי הביצוע.

לא כל סוגי הריצופים זהים, שכן ישנה קרמיקה בהדבקה על גבי ריצוף קיים או על שכבה של טיח אחידה.

ישנו ריצוף ובפרט בחדרי אמבטיות, כאשר הרצף השתמש בטיח וסבירות גבוהה שיש חללים ריקים מאחורי המרצפות. ניסיון לקדוח במרצפות כאשר ישנו חלל ריק עלול להוביל, לשבירת האריח וגרימת נזק. בעיה נוספת אשר עלולה להתרחש כאשר ישנם אריחים המודבקים, מנסים לקדוח בקרמיקה וכל האריח מתנתק.

טיפ עשה זאת בעצמך – החוק הראשון צריך להיות, ביצוע קידוח הינו רק במרכז האריח.

הרצפים נוטים בשימוש בטיח לצורך הדבקה, למרוח כמות חומר נדיבה במרכז ואז הם מצמידים את האריח לקיר. אם יצא לכם לפרק קרמיקה מהקירות, תוכלו לראות עיגול של חומר במרכז וחלל ריק מסביב.

טיפ עשה זאת בעצמך – החוק השני צריך להיות, שימוש במקדחה ולא על רטט.

קידוח על רטט גומר את המקדח מהר מאוד ויש סיכוי לגרימת נזק לקרמיקה ובמיוחד, במרצפות טרצו שם המקדח ישחק מהר. במרצפות טרצו ניתן לקדוח במקדח וידיה בעל קוטר קטן בהתחלה, תוך כדי הרטבת האזור וקדיחה איטית. מקדח וידיה הינו מתאים במיוחד לקידוחים בקירות ומאחר ושכיח מאוד בכל ארגזי הכלים שלנו, כך שהנטייה תהייה להשתמש איתו. יש לדעת שמקדח וידיה, אינו מותאם לקידוחי קרמיקה ובמיוחד כאשר מדובר בקרמיקה פורצלן.

לצורך קידוח בקרמיקה ישנו מקדח מיוחד, בעל ראש המזכיר טיפת מים בקצה.

טיפ עשה זאת בעצמך – יש למדוד היטב את מיקום החורים, לפי האביזרים אותם אנחנו רוצים לתלות. יש לסמן תחילה את הנקודות על ידי מיקום האביזר, בצורה שווה במרכז האריח עד כמה שיכולים. לאחר הצמדת האביזר לקיר, מסמנים את החורים מתוך החורים המובנים של האביזר.

אופן ביצוע קידוח בקרמיקה (גם בפורצלן):

  1. מדביקים סרט דביק על מרכז האריח, בצורה של איקס.
  2. משתמשים במקדחה ובמקדח מותאם לקרמיקה (לא על רטט).
  3. קודחים לאט ללא הפעלת, משקל גוף על המקדח.
  4. טובלים את המקדח מידי פעם במים עם סבון (כלים).

טיפ עשה זאת בעצמך – במקרים של קרמיקה קשה במיוחד, ניתן להשתמש במסמר פלדה. יש לתת מכה קטנה רק לצורך, ניקוב השכבה הראשונה ואפשרות למקם בנוחות את המקדח. מומלץ גם לקדוח במהירות איטית על מנת לאפשר למקדח, לעבוד ללא התחממות מיותרת.

שים לב– אם הקרמיקה מתחילה להתנתק בזמן הקידוח, יש לעצור מייד על מנת להדביק אותה שוב ולחזור לקדוח במועד מאוחר יותר. זאת תהייה טעות לנסות לקדוח באריח רופף, שכן אין לחומר אחיזה יציבה והוא מתחיל לרטוט.

אני חוזר על שני המקדחים:

  1. מקדח וידיה מותאם לקידוחים בקירות וניתן לקדוח איתו במרצפות טרצו (הבלטות הקלאסיות).
  2. מקדח לקרמיקה בעל ראש הדומה לטיפת מים, מותאם לקידוח בקרמיקה ומצריך עבודה לפי המפרט שתואר כאן.

טיפ עשה זאת בעצמך – על הדיבלים להיות בקוטר השווה לעובי הקדח, שלא כמו בקידוחי קירות שם לפעמים קודחים בקוטר הקטן מקוטרו של הדיבל. הסיבה לכך הינה העובדה שהקיר מתפורר מעט, כאשר קודחים בו והקדח מתרחב וכך גם קוטרו. בקידוחי קרמיקה, האריח אינו מתרחב ולכן צריך להשתמש בקוטר זהה.

עמית עוז קבלן שיפוצים, כי אנשים טובים לא פוגשים כל יום!!!

לקבלת הצעת מחיר ללא תשלום או התחייבות צרו קשר עכשיו!!!

רגע לפי שעוברים דף תנו לנו לייק בפייסבוק, אני מודה לכם!

לייק