מחירון שיפוצים

מידי תקופה של בערך חמש שנים, אנחנו נדרשים לצבוע את הבית שלנו, כאשר מידי תקופה ארוכה יותר ישנו הצורך לשפץ. בין אם מדובר בשיפוץ של חדר בודד או בין אם צריך לשפץ את כל הבית, תמיד כל כמה שנים ישנו הצורך לעשות משהו. העלויות משתנות לפי רמות הסטנדרטים הרצויים ולפי מידת השיפוץ, כאשר צביעת הבית יותר שכיחה ושם העלויות כמובן נמוכות יותר.

לפני שאנחנו מזמינים בעלי מקצוע אשר יקבעו עבורנו את העלויות של השיפוץ או התחזוקה, ניתן לראות ולחשב את המחירים לפי מחירונים עדכניים. כל בעלי המקצוע מחשבים את עצמם לפי מחירי שוק, כאשר מחירי השוק נקבעים לפי תפישת לקוח לרמת המחיר וזמני עבודה.

תחומי נישה כמובן שעולים יותר בשל, ההתמקצעות ורמת המיוחדות של בעל המקצוע. כמובן שמדובר על בידול רציני כמו רצף זכוכית, אשר מדביק זכוכיות על קירות במטבח ובחדר האמבטיה. כאשר המחיר של אותו בעל מקצוע, מוכפל ביחס לרצף רגיל המרצף באריחי קרמיקה. אומן בגבס מבקש סכום גדול יותר עבור בניית קרניזים והנמכות תקרה מסובכות, מאשר בנאי של מחיצות גבס אשר עובד לפי מטר.

לא תמיד ניתן לחשב כל פרט ולחשוב על כל חלקי העבודה, אך ניתן לקבל תמונת מצב כללית וחישוב עלויות ממוצעות.

מחירון שיפוצים – מייצג את מחירי השוק עבור תחומים שונים, לפי סוג העבודה הנדרשת כמו מחירון צביעת דירה, מחירון שיפוץ בניינים, מחירון שיקום מבנים ועוד (לקריאה על קבלן שיפוצים)..

לכל מחירון שיפוצים יש מחיר המחושב לפי מטר מרובע, או בעבודות כמו צביעת דירה שם המחיר הינו מחושב לפי חדר. במקרה של סלון יש לחשב אותו כמו שני חדרים ממוצעים ואם מדובר על סלון גדול במיוחד, אז צריך להוסיף עוד חדרים.

מחירון שיפוצים – מהווה בסיס טוב לחשב את העלות, אך יש לפעמים צורך להוסיף ולחשב עלויות נוספות. במקרים של הובלת חומרים, שינוע לקומות גבוהות, עטיפת החדר או פינוי ריהוט, עמלות על אישורים מיוחדים ובירוקרטיה ועוד מיני הפתעות בדרך. יש לאפשר מקום לשינויים של הרגע האחרון, כמו קניית אביזרים נוספים או הוספת אלמנטים דקורטיביים.

מחירון שיפוץ בניינים – בשיפוץ בניינים שם מדובר לרוב במטרים רבים של קירות, התחשיב יהיה לפי מטר מרובע. יש להוסיף לתחשיב, חישוב של עלויות פיגום ושינוע חומרים לקומות גבוהות. משך העבודה מתארך לפי כמות הקומות שצריך לטפס מידי יום עבור העובדים. מדובר בהבדל גדול ביחס לטיפול בקירות בתוך בית פרטי, שלא כמו עבודה על פיגום (לקריאה על שיפוץ בניינים).

מחירון צביעת דירה – לדוגמא, מכיל אומנם חישוב לפי חדרים אך אינו מחשב, את מידת העומס של הריהוט בבית. בבתים רבים ישנה כמות גדולה של ריהוט ואביזרים אותם יש להזיז ולעטוף, כך שלא מדובר על רמה זהה של עבודה ביחס לדירה ריקה.

עם בעלי מקצוע רבים המחיר הסופי יכול להיות גבוהה מהמחיר המופיע במחירון, בשל הענקת מרווח לסטייה ולהפתעות. לפעמים עדיף לאפשר מעט מרווח על מנת שבעל המקצוע, לא יהיה בלחץ לסיים את העבודה. רוב הבעיות מתחילות כאשר ישנו פיגור בכמות ימי העבודה, או שישנן עלויות של חומר אשר לא נלקחו בחשבון. בעל המקצוע מתחיל להילחץ ומוצא את עצמו עובד ימים נוספים ללא תשלום וכך מתחילות הבעיות, שנגרמות על ידי חיפוף וקיצור פינות. לבעל המקצוע אין את האפשרות לדרוש יותר, לאחר שכבר לחץ יד על מחיר מסוים וכך הוא נתקע באמצע.

עדיף לסכם מראש תוספת עבור סטייה מעל לתחשיב המוצג במחירון שיפוצים, לצורך הענקת מרווח עבור בעל המקצוע…

מחירון שיפוצים וחשיבות בדיקת מחירים..

שיפוצים הם נושא אשר נוגע כמעט לכל אחד ואחת מאיתנו. מי לא עבר תקופה של שיפוצים לפחות פעם בחייו? מי אינו מתכנן לשפץ את דירתו, בעתיד הקרוב או הרחוק? תחום השיפוצים מגיע לפתחו של כל אחד, מסיבות שונות ובצורות שונות.

מחירון שיפוצים, אם כן, הוא נושא שמעניין אנשים רבים. כל שיפוץ דורש עבודות רבות יותר או פחות, בהתאם לסוג השיפוץ ולהיקף שלו. כל עבודה במהלך השיפוצים עולה כסף, אולם המחיר משתנה בין קבלני השיפוצים, בהתאם לאיכות העבודה של הקבלן, לוותק ולניסיון  שלו, ולעוד גורמים נוספים.

מחירון שיפוצים כולל עבודות כמו הריסה של קירות, בניית קירות, הקמת קירות גבס, ריצוף על כל הקשור בו, טיוח, סיוד, צביעה, עבודות אינסטלציה, טיפול בחשמל ועוד עבודות רבות נוספות. חשוב מאד לבחון מחירון שיפוצים בסיסי לפני שמתחילים לתכנן שיפוץ, על מנת לקבל מושג כללי על סדר הגודל של המחירים, וכך לקבוע תקציב ריאלי לשיפוץ.

מחירון בנייה בגבס

בנייה בגבס היא בנייה פופולארית מאד כיום. קירות ומחיצות מגבס מהוות פתרון נפלא לחלוקה פנימית של דירות, במיוחד כאשר מעוניינים, למשל, לסגור חדר נוסף מתוך הסלון, להוסיף מחיצה נמוכה וכדומה.

קירות גבס קלים במיוחד לבנייה, הם עמידים מאד וגם מבודדים היטב הן מרעש והן מחום וקור. בנייה בגבס אינה דורשת הרמה של הריצוף או פעולות בנייה מורכבות, ולמעשה בתוך זמן קצר יחסית ניתן לבנות קיר גבס מושלם.

מחירון בנייה בגבס כולל סוגים שונים של בנייה בגבס. ישנם קירות פשוטים וישנם קירות מורכבים, כמו קירות נמוכים, מעוגלים וכדומה. ישנם גם מוצרי גבס אחרים שניתן לבנות, כגון נישות, ארונות ייחודיים, מדפים ואפילו מקומות ישיבה המתאימים בעיקר לחנויות מסוימות. ככל שהרכבת הרהיט מורכבת יותר, כך יהיה מחירה גבוה יותר.

אולם מחירון בנייה משתנה גם לפי נושאים אחרים כמו איכות הגבס ואיכות העבודה, סוג הבידוד שבקיר, מיקום הקיר או פריטי הגבס ועוד נושאים נוספים, שיש להם השפעה ישירה על מחיר הגבס והבנייה בו.