אם לא נכנסתם להריסת הקירות בבית כחלק משיפוץ, וודאי תבחינו שרוב העבודה הינו טיפול בקירות. ניתן על ידי מספר מריחות של שפכטל לחדש את קירות הבית לרמה, שהמראה הסופי יהיה כמו של בית חדש. חלק גדול מעבודות השיפוצים השונות נמצא ברמת הגימור של הקירות והתקרה, שכן ריצוף לרוב מחדשים על ידי הדבקה וכל שנשאר הינם הקירות (ראו מאמר על קבלן ריצוף).

 

באם הרסנו קירות מסוימים ובנינו מחיצות חדשות, לאחר שלבי הטיוח יהיה הצורך במריחת חומר יישור והחלקה. רוב הדירות יוקרה לדוגמא, מקבלות שכבות של שפכטל ממשפחת הגבס ושכבות נוספות של שפכטל אמריקאי.

השפכטל האמריקאי יוצר תחושה של חלקות, משהו חדש ונקי כמו שיש או זכוכית. המרקם הרך של החומר מאפשר ומייחס לו תכונות, של מראה עדין ורך לאומת השליכטה הישנה והגרגירית.

 

בדירות ישנות רוב הקירות כבר מתפוררים וישנו הצורך לשקם אותם, על ידי מריחת שכבות של טיח גבס. הטיח גבס הינו חומר אשר נוצר, לצורך מריחה של שכבות עבות ויצירת תשתית מחודשת לקירות ישנים.

כמובן שיהיה צורך להוסיף פריימר מקשר בין השכבות או חומרי יסוד, על מנת לחזק את התשתיות של הקיר. כל עבודות ההכנה של הקירות, הינן חשובות ותורמות למראה הסופי של הבית.

 

עבודת חידוש שפכטל איכותית אמורה לקחת את הקירות הישנים שלכם ולהפוך אותם, לקירות מחודשים וחלקים. מדובר על עבודה הנעשית על ידי מריחת שכבות של חומר, בצורה מקצועית ועל ידי בעלי מקצוע מנוסים.

מריחת החומר מצריכה "יד" מקצועית אשר מפזרת את החומר, תוך כדי פילוס הקירות ושמירה על אחידות. מדובר על יצירת קירות ישרים וחלקים ללא גומחות או שיקועים, אשר יבלטו מאוחר יותר באפקטים של תאורה בבית. לצד גימור ברמות גבוהות חשובה לא פחות עבודת התשתית, אשר צריכה להתבצע על הצד הטוב ביותר.

לקריאה מורחבת על סוגי שפכטל..

קבלן שפכטל צריך להעסיק צוות של בעלי מלאכה אשר יודעים למרוח את החומר, משייפים את הקירות בצורה יסודית ושומרים על רמות ניקיון לאורך הפרויקט. אפילו עבודת השיוף צריכה להיות מקצועית ויסודית, על מנת להשיג תוצאות טובות באמת.

הרבה קבלנים נוטים לשכוח את כמות האבק המצטברת ומזניחים את עבודות הניקיון, שכן בעבור לקוחות רבים נושא זה יכול להיות בעל חשיבות עצומה.