מהנדס אברהם תורגמן

מהנדס אברהם תורגמן, מנכ”ל ומייסד חברת “בדק בשבילך” הנותנת מענה לתחומי הנדסה ושמאות ברבדים הבאים: הנדסת בנין, הנדסת בטיחות ושמאות מקרקעין. אברהם תורגמן הינו בוגר תואר שני בהנדסה אזרחית בטכניון, בוגר המסלול להנדסת בטיחות באוניברסיטת אריאל, ומחזיק ברישיון שמאי מקרקעין מטעם מועצת שמאי המקרקעין שבמשרד המשפטים.

שילוב תחום ההנדסה עם תחום השמאות נותן ללקוח מענה מיידי לכל צרכיו במקום אחד על פי עקרון – One Stop Shop דבר אשר מועיל ללקוח המבולבל והמוטרד בין כל בעלי המקצוע השונים.

הטיפ של מהנדס תורגמן הוא נושא הליקוי התכנוני. ליקוי תכנוני הוא ליקוי אשר אינו ניתן לתיקון כגון: סטייה מתכנית, מידות לא תואמות לתכנית, מסדרון צר, חלון לא במידות המתאימות, נישה לארון בגדים הקטנה מן המצוין בתכנית, הפחתה במטראז’ של הדירה מעבר ל- 2% המותרים ע”פ חוק המכר וכו’. הליקוי התכנוני אינו ניתן לתיקון או שהוא אינו כלכלי לתיקון (יחס עלות תועלת שלילי). לפיכך, מה שנותר לעשות הוא: “להמשיך לחיות עם הליקוי לנצח”.

אבל, שמאי מקרקעין יכול לזקוף ירידת ערך הנגזרת באחוזים משווי הנכס.

לצורך הדוגמא:

נכס בשווי 1.5 מליון ש”ח. נישה לארון בגדים באורך של כ- 45 ס”מ במקום 60 ס”מ המיועדים על פי התכנון בתכנית. לפיכך, יכולה להיווצר ירידת ערך עקב ליקוי תכנוני, מכיוון שהליקוי הנדון אינו ניתן לתיקון כלל וכלל, במידה והשמאי יזקוף ירידת ערך שמרנית של 1% בלבד הרי שמדובר בסכום כולל של: 15,000 ש”ח.

ראוי לציין כי בממוצע כל דירה שלישית סובלת מליקוי תכנוני. לפיכך, מומלץ לבצע בדיקת הנכס על ידי מהנדס בניין ושמאי מקרקעין. חברת בדק בשבילך נותנת פתרונות ללקוחות פרטיים ומוסדות בתחומי הנדסה ושמאות עבור נכסים ביעוד של מגורים, תעשייה ומסחר.

למידע נוסף 050-3-666-111