צביקה כהנא – גלאור מהנדסים

צביקה כהנא, מנכ”ל ומייסד גלאור מהנדסים, מומחה בתחום ליקויי הבנייה מזה עשרים שנה. במקביל עובדים בחברה שלושה מהנדסי קונסטרוקציה מובילים אשר ביחד מתמחים בביצוע סיקור והגשת חוות דעת, עבור רשויות מקומיות בתחומי המבנים המסוכנים וליקויי בנייה. בין לקוחות החברה ניתן למצוא את עיריית ת”א, בת ים, אילת, ירושלים ועוד. בנוסף ללקוחות המוסדיים והציבוריים, נותנת החברה שירות גם ללקוחות פרטיים.

הטיפ החשוב ביותר שצביקה נותן לבעלי נכסים שהתגלה בהם ליקוי או שהוגדרו כמבנה מסוכן הוא לוודא טיפול בשורש הבעיה ולא רק בתופעות שמגדירות מבנה כמסוכן. בחלק גדול מהמקרים מדובר בחדירה של רטיבות דרך איטום ישן או לא מקצועי. הרטיבות פוגעת בתשתית הבניין (ברזל ובטון) והן במעטפת (טייח וחיפויים נוספים) דבר שיכול ליצור סכנה. טיפול בחדירת המים ימנע את הצורך בעבודה חוזרת בעתיד ולחסכון משמעותי בהמשך.

גלאור מהנדסים מצביעים על מספר ליקויים מהותיים שהם מזהים:

  • ליקויים הקשורים לשלד המבנה, ולאופן שבו תוכנן, נבנה או תוחזק שלד המבנה. כאן הטיפול הוא המורכב ביותר, ההשפעה האפשרית על הבטיחות של דרי הנכס היא גם המשמעותית ביותר, והעלויות הכרוכות בטיפול בליקוי הם לרוב הגבוהים ביותר.
  • ליקויים הנובעים משימוש לא נכון בחומרי בנייה או באיכות או בכמות לא מספקת ושאינם קשורים ישירות לשלד המבנה. התוצאה לרוב תהיה סדקים, חוסר איזון של הרצפה, מרווחים בין אלמנטים וכדומה.
  • ליקויים הפוגעים באיכות החיים כגון תכנון לא נכון של אקוסטיקה, אינסטלציה, תאורה וכדומה, כמו גם ליקויים אסטטיים שעשויים להפריע לבעלי\יושבי הנכס.
  • ליקויים בתחום הבטיחות כגון ליקויים באופן בנייתן של מדרגות, מעקות, חלונות ואלמנטים נוספים שמחוברים באופן כזה או אחר לנכס.

למידע נוסף: 054-4268886