קבלן שיפוץ בניינים

איטום הוא מבין שלבי הבנייה (או השיפוץ) החשובים ביותר. חשוב מאד לדעת שכל בעיה באיטום דורשת התייחסות מידית שכן ההשלכות של איטום לקוי גוברות ככל שעובר הזמן. על-כן חשוב מאד לדעת כיצד לזהות איטום ליקוי. יש לציין שאיש מקצוע מיומן יוכל לאתר תקלות כאלו במידה ועולה החשד. ננסה לסקור מספר סימנים שעשויים לעורר חשד לאיטום לקוי.

רצפה שקועה

לרצפה שקועה יכולות להיות מגוון של סיבות אפשריות, בין היתר מפגע חרקים (שקוננו במצע החול שברצפה), תנועות קרע אפשריות ורטיבות. הרטיבות יכולה להיגרם כתוצאה מנזילה בצנרת או כתוצאה מפגיעה באיטום הרצפה. רטיבות אשר חודרת לרצפה עשויה ליצור שינויים בדחיסות המצע, כלומר להפוך אותו לפחות דחוס, ואותו אזור יסבול משקיעה. במידה ונבחין בשקע כזה יש לבדוק את מקור הבעיה ולטפל בה.

רטיבות בתקרה

במידה ועולים סימני רטיבות בתקרה יש לאבחן את המקרה. במידה ומדובר בדירה העליונה בבניין דירות יש לעלות אל הגג ולבדוק את מצב איטום הגג. סימנים אפשריים כמו סדקים ביריעות הביטומניות או בזפת או פגיעה מכל סוג שהוא יעידו על סבירות לבעיית איטום שיש לפתור. במידה והאזור לא טופל וחודש כל כמה שנים (1-3 שנים בזפת או 10 שנים ביריעות ביטומניות) יש טפל בנושא במהירות. אם מדובר בדירה שאיננה הדירה העליונה בבניין יתכן והבעיה נוצרה כתוצאה מאיטום לקוי בדירה שמעל. ליקויי איטום במרפסת או בחדר המקלחת עלולים גם הם ליצור מצב של נזילה ועל-כן מומלץ להעיר את תשומת לב השכנים ולטפל בכך באופן מיידי.

רטיבות בקירות

הדבר עשוי להיווצר מאותם גורמים שתיארנו ברטיבות בתקרה. הרטיבות ככל הנראה מחלחלת אל שלד הבית באזורים שונים כך שהסימנים יופיעו במקומות אחרים ממיקום הנזילה. יש לזכור שגם עיבוי או נזילה עשויים לגרום לכך ולא רק איטום לקוי.

סדקים בקירות

סדקים עלולים להיווצר כתוצאה מהתעייפות החומר או כתוצאה מאיטום שלא נעשה כראוי. הסדקים מתחלקים לסדקי שערה, שהנם סדקים שנוצרים מטיוח לקוי והם אינם חודרים את עומק הקיר, אך רטיבות עשויה לחלחל דרכם. סוגי סדקים נוספים הם סדקים נימיים וסדקים עובדים, שיהיו מעט רחבים יותר. הופעת סדקים עשויה להעיד על ליקוי באיטום שיש לטפל בו באופן מהיר. מומלץ להיעזר באיש מקצוע כדי לטפל בנושא בכדי לוודא שהאיטום נעשה כהלכה והבעיה לא תחזור.

רובה שחוקה

החומרים איתם אנו עובדים עשויים להתעייף ולהיסדק במהלך השנים. הרובה המחברת בין האריחים יכולה גם היא להישחק. הישחקות החומר עשויה ליצור מצב של חדירת נוזלים דרך הפוגות (המרווחים שבין הרצפות) כך שהם עשויים לחלחל אל השכבה שמתחת לריצוף. החלפת הרובה הנה יחסית פשוטה ויש לבצעה זמן.

בכלל המקרים מומלץ להסתייע באיש מקצוע מיומן אשר יוכל לבצע את עבודת האיטום כהלכה, כמו גם לבצע זיהוי מיטבי של מקור הבעיה. איטום מידי ויעיל יוכל לפתור את הבעיה ולמנוע הישנות שלה. מומלץ לטפל בבעיה במהירות כדי להימנע מנזקים נוספים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם עם הצעת מחיר!
Call Now Button