קבלן שיפוץ בניינים

סימני רטיבות סביב חלונות הם תופעה נפוצה שיכולה לקרות בכל בית או מבנה. התופעה עשויה להיווצר ממספר סיבות: איטום לקוי או חובבני, פגמים בחלונות או בהרכבתם, רטיבות כתוצאה מעיבוי, היעדר או מיעוט פתחים לניקוז המים במשקוף החלון ועוד. כל אחת מהסיבות עשויה להוביל למצב בו הקיר באזור הנזילה מתחיל להתנפח, לפתח בועות ולצבור עובש. הנזילה עשויה להתפשט ואף להגיע למערכת החשמל כך שמדובר במצב שעשוי להיות מסוכן.

טיפול באיטום חלונות

איטום: בעל מקצוע לא מיומן או אדם פרטי עשויים לבצע איטום של חלון בעזרת שימוש בחומרים מסיליקון או חומרים אקרילים. אלו חומרים שלא נצמדים לקירות בצורה טובה. על כן יש להשתמש בסיקפלקס 11FC וסיפלקס PRO. חומרים אלו מחזיקים לעשרות שנים ולהם אחיזת חומר חזקה. מומלץ להסיר חומרי איטום ישנים לפני השימוש. אדן החלון מחובר לקיר באמצעות תערובת מלט וחול ודבק אקרילי. לעתים התערובת לא אטומה דיה וגורמת למעבר של רטיבות לפנים הבית. גם במקרה זה מומלץ לאטום באמצעות סיקפלקס 11FC יחד עם פריימר. במידה ואדן החלון עשוי ממספר לוחות שיש מומלץ לאטום אותם באמצעות רובה אקרילית בכדי למנוע חלחול של מי גשמים. כך או כך יש להסיר חומר איטום ישן טרם השימוש ולייבש את האזור ככל הניתן. הסיקפלקס ישמש אותנו גם באיטום החיבורים שבין המשקופים.

הרכבה: בחלון או במשקוף שלא הורכבו כראוי עשויים להיווצר רווחים שיכולים לגרום למעבר של מים (בעיקר מי גשמים) לתוך המבנה. במקרה כזה הטיפול יכול להתחיל בהוספת אלמנטים לחלון שיאפשרו איטום טוב יותר, ועד פירוק החלון והרכבתו מחדש.

ניקוז: בכל הנוגע לפתחי ניקוז יציאת מים יש לנקות אותם היטב. בהיעדר כמות מספקת של פתחים מומלץ ליצור נוספים באמצעות קידוח. יש לוודא שקיימים פתחי ניקוז גם במסילה הפנימית וגם בזו החיצונית. יש להיעזר באיש מקצוע מכיוון שקיימים חלונות רבים מסוגים שונים, את חלקם ניתן להרוס ע"י קידוח לא נכון.

עיבוי: כאשר מדובר ברטיבות כתוצאה מתופעת העיבוי, היא תיפתר ע"י אוורור נכון וחימום רק במידת הצורך, רצוי באמצעות מזגן. שימו לב שרטיבות כתוצאה מאיטום תופיע בימי גשם ורטיבות בשל עיבוי תופיע גם בימים קרים שהם אין גשם כלל.

רטיבות בחלונות היא רטיבות קשה לטיפול. כפי שניתן לשים לב, גם מספר צורות התיקון הן רבות שונות ומותאמות לסוג הבעיה וכמובן לסוג החלון. מומלץ לנסות ולאבחן את הרטיבות ולנסות לאוורר את האזור ולייבש אותו ככל הניתן. אך יש לזכור שחשוב לטפל במקור הרטיבות עצמה ולא רק בסימנים שלה. מומלץ להזמין איש מקצוע אשר יוכל לבצע איתור של הרטיבות, זאת בנוסף לטיפול בה כמובן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם עם הצעת מחיר!
Call Now Button