חומרים לשיקום בטון וחיזוק מבנים

לצורך ביצוע עבודת שיקום בטון בעמודים ובתקרות בטון, יש לבצע את העבודה לפי מפרט של מכון התקנים אשר כולל בתוכו את גילוי הברזל והכנתו. יש להפיל את כל הטיח הרופף עד לקבלת אזור נקי מטיח ולאחר סיום הסיתות מתחילים לחצוב לעומק מסביב לברזל הפגוע ומנקים אותו בעזרת מברשת ברזל.  לאחר שהברזל נקי וניתן לראותו חשוף לגמרי, שוטפים את האזור ומנקים היטב ורק אז מתחילים עם החומרים השונים.

במאמר זה אפרט על סוגי חומרים לשיקום בטון וטיפול בברזל, כאשר ישנם בעלי מקצוע אשר אינם בעלי ניסיון ונוטים לעשות טעויות בנושאי השיקום.

ישנן מספר טעויות שבעלי מקצוע עושים כמו:

  1. מטייחים את האזור עם טיט ודבק בי גי בונד אשר מאיץ את הקורוזיה בברזל.
  2. משתמשים במסיר חלודה כתחליף לחומרים צמנטים לשיקום הבטון והברזל.
  3. מורחים סוגי שפכטלים על הברזל כמו טיח גבס.

כל הפעולות המוזכרות כאן הינן מאיצות את תהליך הפגיעה בברזל ועלולות לסכן את חוזק המבנה של העמודים ותקרות הבטון, כמו כן גם עלולים לסכן את חוזק המבנה כולו במקרים קיצוניים יותר.

לאחר ביצוע המפרט לשיקום בטון והכנת השטח לגמרי ניתן להשתמש בשתי מערכות שונות לשיקום.

אפשרות ראשונה:

סיקה מונוטופ 610:

צמנט פולימרי המשמש להגנה על ברזלי הזיון, כאשר מערבבים חומר זה עם מים מתקבלת סוג של שמנת דלילה הנמרחת בקלות על גבי הברזל בעזרת מברשת. חומר זה הינו בעל יכולת הידבקות וחוזק גבוהים מאוד ומשמש כשכבה ראשונה.

טיפ: לאחר ניקיון השטח היטב יש למרוח שתי שכבות בהפרש של שעתיים ולהמשיך עם הסיקה רפ לאחר ייבוש חלקי של השכבה האחרונה, כך שעובדים רטוב על רטוב.

סיקה טופ ארמטק 110 (חומר מקביל ל 610):

חומר פולימרים המכיל דבקים לצורך קישור טוב יותר בין בטון חדש לישן, המשמש להגנה על ברזלי הזיון וניתן למרוח אותו בעזרת מברשת על גבי הברזל.

טיפ: כשכבה ראשונה ניתן לבחור בין ה 610 לבין ה 110 שניהם חומרי יסוד מעולים.

סיקה רפ:

טיח צמנטי המכיל סיבים פוליאמידיים ובעל חוזק גבוה מאוד. ניתן להשתמש בטיח זה לצורך שיקום בטון על גבי שכבות של ה 610 וה 110 וניתן למרוח את הסיקה רפ בעזרת מאלג' ובשכבות של עד4 ס"מ.

יש לבצע אשפרה במשך שלושה ימים עד שבוע, לצורך חיזוק הטיח ברמה גבוהה יותר.

טיפ: לאחר ייבוש סופי ניתן יהיה לטייח את הקירות בשכבה סופית או לצבוע.

אפשרות שנייה:

סטרקצ'ורייט 300:

הסטרקצ'וריית משמש כבטון חזק מאוד המותאם במיוחד לשיקום בטון וניתן בעזרת דילול עם מים להשתמש בו כשכבת יסוד וכשכבה לטיח. מאחר ומדובר בחומר אחד ניתן יהיה למנוע סיבוכים של מחסור החומר בזמן עבודה, כך שניתן יהיה לערבב את הסטרקצ'ורייט עם מים ולמרוח בעזרת מברשת על גבי הברזל לצורך אחיזת טובה יותר של החומר. לאחר ייבוש מדובר בחומר חזק מאוד וצריך בדרך כלל למרוח כשתי שכבות של החומר המדולל ולאחר מכן ניתן להתחיל לטייח את הקירות והעמודים בעזרת מאלג'. לאחר מריחת השכבה העבה יש לבצע אשפרה לאורך מספר ימים על מנת לחזק עוד יותר את החומר.

טיפ: לאחר השימוש בחומרים אילו אין צורך בשכבת הרבצה, אך חשוב להשתמש בדבק לטקס בערבוב הטיח עם המלט בשלבי טיוח סופיים.

עמית עוז, כי אנשים טובים לא פוגשים כל יום!!!

לקבלת הצעת מחיר ללא תשלום או התחייבות צרו קשר עכשיו!!!

רגע לפי שעוברים דף תנו לנו לייק בפייסבוק, אני מודה לכם!

לייק

בדוק גם

עבודות בטון

סוגי בטון

הכול על הבטון- מרכיביו, תכונותיו ושימושיו הבטון הינו תערובת של חול, מים, חומרים צמנטים כמו …

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם עם הצעת מחיר!
Call Now Button