קבלן שיפוץ בניינים

ישנו בלבול אצל הרבה אנשים בין החומרים בטון וטיח ואופן השימוש בהם, כאשר הטיח משמש כחומר סופי יותר והבטון הנו חומר חזק מאוד המשמש לרוב בתשתית המבנה והקונסטרוקציה.

טיח ואופן השימוש בו:

הטיח מורכב מתערובת של מלט עם טיט, הטיט הנו תערובת של חול ים עם סיד, כך שמדובר בתערובת דביקה ולרוב מוסיפים דבק נוסף כמו בי גי בונד או דבק לטקס.

את התערובת מערבבים עם מים כאשר הטיט מגיע בשקים נפרדים וכך גם המלט, את הדבקים הנוספים קונים בנפרד ומוסיפים כתוסף מחזק לתערובת (יש לשים לב לדבקים אשר באים במגע עם בטון חשוף, שכן כל מגע עם הברזל יכול לגרום לקורוזיה, כאשר הדבק הלטקס הנקי אינו גורם לפגיעה אך נחשב לדבק יקר).

טיח פנים –  טיח פנים הינו החומר בו משתמשים לכיסוי קירות בלוקים ויישור הקירות לאחר הבנייה, למעשה חומר זה משמש כשכבה עבה יחסית המפרידה בין הצבע והשפכטל ובין קירות הבלוקים בעלי הפיניש הגס. את הטיח מפזרים על הקירות בעזרת זריקה עם מסטרינה או כף בנאים ועוברים על החומר עם מאלג' לצורך פזור החומר בצורה אחידה.

לאחר פזור החומר ממתינים כשעתיים עד ארבע שעות לייבוש חלקי ואז עוברים בעזרת מסור ארוך, בתנועות לצדדים ומיישרים את הקירות עד אשר מתקבלת שכבה אחידה וללא בליטות ושקעים.

תפקיד המסור לאחר הגרוד ליישר את רוב הבליטות לרמה אחידה ואת השקעים יהיה ניתן למלא מחדש בשכבה דקה יותר על מנת לקבל קו ישר, ניתן לראות את אזורים השקעים בולטים מאחר והמסור לא מגרד אותם וכך ניתן לזהות את השקעים גם לאחר הייבוש.

טיח חוץ – מכסה את כל המבנה החיצוני כולל את עמודי המבנה והקירות. תפקידו של הטיח החיצוני להגן על המבנה ולאטום אותו לאורך שנים רבות, כאשר על החומר להיות עמיד לחום וקור ובעל יכולת לאטום את הקירות. הטיח החיצוני יכול לספק הגנה תרמית ובידוד אקוסטי וכמובן כמו הטיח הפנימי גם הוא מיישר את הקירות ומספק מראה אחיד. את הטיח החיצוני מורחים בשלוש שכבות כאשר השכבה הראשונה נקראת שכבת הרבצה ועוד שתי שכבות לצורך יישור הקירות וקבלת שכבת הגמר.

שכבת הרבצה – שכבה זו הינה השכבה הראשונה אשר מטרתה לאטום את הקירות והינה מורכבת מתערובת של מלט וחול ביחס של 1:3 ובתוספת דבקים. התערובת הסופית הינה דלילה יותר ביחס לטיח רגיל ומפוזרת על הקירות בעזרת מאלג', לאחר ייבוש של מספר ימים ממשיכים עם השכבות הנוספות.

טיח תרמי – טיח תרמי הינו חומר בעל משקל קל ובתוספת כדורי פוליסטרן מוקצף (קלקר). השימוש בטיח תרמי הינו כשכבת יישור של הקירות החיצוניים לאחר שכבת ההרבצה, כך שניתן לקבל שכבה אשר הינה עמידה לחום וקור, מונעת התפתחות עתידית של עובש ופטריות בתוך הבית ונחשבת כמבודדת מעולה לבידוד הבית.

עמית עוז קבלן שיפוץ בניינים, כי אנשים טובים לא פוגשים כל יום!!!

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם עם הצעת מחיר!
Call Now Button