שפכטל אפוקסי-צמנטי סיקה 720

סיקה גרד 720 הינו שפכטל תלת רכיבי, המושתת על אפוקסי ומשולב בצמנט לביצוע איטום, החלקה ויישור משטחי אבן ובטון. הסיקה גרד 720 מיושם למגוון שימושים רחב, אם בבנייה חדשה ואם לצורך תיקונים, בעיקר כשמדובר בסביבות אגרסיביות או בתנאי אקלים קיצוניים.

ניתן להשתמש בו כשפכטל דק ליישור משטחים בטוניים אנכיים ואופקיים, וכן כמחסום לחות זמני או כאוטם ומיישר חרירים במהלך החלקת משטחי בטון ואבן. נהוג להסתייע בסיקה גרד 720 גם בתעשיות המזון לצורך יישור רצפות וקירות פנימיים וחיצוניים, כמו גם להחלקות לפני ביצוע מערכות ציפוי.

אנשי מקצוע רבים מעדיפים להשתמש בשפכטל אפוקסי-צמנטי זה בשל מעטפת היתרונות שבו, הכוללת הגנת בטונים גבוהה במיוחד בסביבות אגרסיביות כושר הידבקות גבוה אל בטונים, לרבות בטון טרי או רטוב ועמידות כימית טובה.

לקריאה על שפכטל אמריקאי ועל התזת שפכטל אמריקאי..

סיקה גרד 720- נתונים טכניים

הסיקה גרד 720 אינו מכיל סולבנטים, והוא עומד בתקן הישראלי לשיקום בטונים. כמו כן, מצטיין שפכטל זה באטימות למים, אך בה בעת הוא מאפשר את נשימת התשתית. לסיקה גרד יישנם אישורי תקן להתאמת החומר לצורכי שימור ומניעת פסיבציה, עבודת שיחזור, עמידות פיסית ומגע עם מי שתייה.

הסיקה גרד 720 משווק אל הצרכן בערכה בת שלושה רכיבים: חלק A שהינו שרף אפוקסי המגיע בקנקן במשקל 1.14 ק”ג, חלק B שהינו מקשה אפוקסי המגיע בקנקן במשקל 2.86 ק”ג וחלק C הוא מלאן המשווק בשק של 17 ק”ג. סך משקלה של הערכה המלאה הוא 21 ק”ג. חיי המדף של כל הרכיבים בערכה הם 12 חודשים ממועד הייצור באריזות המוצר שטרם נפתחו.

בסיסו הכימי של הסיקה גרד 720 מושתת על תערובת צמנטית משולבת אפוקסי, על מנת להקנות למוצר עמידות מיטבית כנגד מגוון רחב של כימיקלים בסביבה אגרסיבית.

מפרט טכני ליישום החומר

במצבים בהם מדובר בתשתיות של בטון טרי, בטון ישן רטוב או בטון לח, יש ליישם תחילה שכבת יסוד עם אפוסם פריימר ולמרוח שכבת ציפוי עם סיקה גרד 720 אפוסם. בתשתיות צמנטיות שאינן פורוזיביות קיימת אפשרות ליישום ללא שכבת יסוד.

הכנת התשתית מורכבת מניקוי הבטון באמצעים מכאניים כגון לחץ מים גבוה או ליטוש, תוך כדי הסרת חלקי בטון רופפים וביצוע תיקונים עד להשגת פני בטון יציבים ונקיים.

את התיקונים ניתן לבצע עם חומרי שיקום מסדרת סיקה גרד, סיקפלור או סיקדור בהתאם לדרישות. בתום הכנת התשתית יש לערבב את שלושת מרכיבי המוצר בעזרת מערבל חשמלי במהירות איטית על פי הוראות ייצרן עד לקבלת תערובת הומוגנית.

היישום נעשה באמצעות מכונת התזה, שפכטל, מלג’ או מרית, והחלקת הקיר נעשית עם ספוג לח. יש להקפיד ולנקות את הכלים במים מייד בתום השימוש, מהסיבה שלאחר התייבשותו, החומר ניתן להסרה בדרכים מכאניות בלבד.