עמית עוז קבלן שיפוצים

קבלן שיפוצים ותיק לעבודות שיפוצים איכותיות במרכז – 0547639960

סדקים, סדקים בקיר

פורסם ע"י עמית עוז 0 תגובה

הופעת סדקים בקירות הבית הינה תופעה שכיחה, כאשר רובנו בוחרים להתעלם מכך. ישנם במבנים ישנים יותר מלחמות עם הסדקים, כאשר בעלי הבית נמצאים בצד המפסיד ברוב המקרים. הסיבה לכך הינה תלויה בתזוזת המבנה וכך גם בקירות, שכן כל תזוזה גורמת לבלוקים בתוך המבנה לנוע וליצור סדקים חיצוניים. עובי הסדקים מחייב התייחסות שונה ושימוש בחומרים מותאמים לפי הצורך, כאשר סדקים בקירות אשר נחשבים לדקים יכולים להיות מכוסים בעזרת שפכטל ללא מאמץ. ניתן פשוט לשייף אותם בעזרת נייר שיוף גס דרגה שמונים ולאחר השיוף, מנקים את האזור ומורחים שפכטל אמריקאי. סדקים דקים במיוחד עלולים להופיע מסיבה אחרת כמו התקלפות הצבע, עכב התנתקות הצבע מהקיר.

במצב של התנתקות הצבע מהקיר, הוא כמו מתכווץ ונקרע ונראה כאילו שיש סדק במרווח. במצב כזה צריך לקלף את הקירות ולמרוח שכבה של פריימר מקשר, לפני שצובעים מאחר וכך או כך הרולר כבר ימשוך את הצבע הישן בזמן הצביעה.

סדקים בקיר

סדקים בקיר

סדקים רגילים:

במצב של סדקים רגילים, יש לחרוץ את הקירות בעזרת שפכטל או מברג. כאשר המטרה היא להרחיב את הסדק ולפתוח אותו, על מנת שנוכל לטפל בו. בקירות ישנה קורוזיה מסוימת אשר צריך לבטל אותה, על מנת שחומרים חדשים יוכלו להיתפס טוב יותר לקיר. צריך לערבב מעט צבע עם הרבה מים ביחס של חמישים חמישים, על מנת לקבל סוג של פריימר מקשר אותו יש למרוח בתוך הסדקים. כשיטת עבודה ברורה בשלבי ההכנות לצביעה, עוברים תחילה על כל הסדקים וחורצים אותם ואז ניתן למרוח בעזרת מברשת מעט מהצבע על כל הסדקים. ממתינים בשעתיים וניתן להתחיל למרוח את השפכטל בתוך הסדקים, כאשר מדובר בשפכטל ממשפחת הגבס. מומלץ שלא למלא סדקים עבים בעזרת שפכטל אמריקאי אשר הינו חומר עדין, המותאם לשכבה סופי דקה במיוחד.

סדקים עבים (תפרי התפשטות פנימיים):

סדקים עבים במיוחד מצריכים טיפול מקצועי יותר, על מנת למנוע את חזרתם באופן שוטף. רוב הסיכויים שאם תמרחו שפכטל רגיל, הסדקים ישובו ויופיעו בתוך מספר שבועות עד חודשים. הרעיון הוא ליצור סגירה הידראולית גמישה, שכן הקירות ימשיכו לנוע וכל חומר יציב עלול להיסדק.

צריך לחצוב היטב את הסדק, על מנת שיהיה משטח עבודה נגיש. ניתן לבצע איטום תפרים על ידי הכנסה של צינור איטום ומריחה של סיקה פלקס. אם מדובר בתפרים ממש עמוקים, ניתן יהיה להשתמש בשתי זוויות פלסטיק, איתן משתמשים ליצר פינות גבס. מכניסים את הזוויות גב אל גב לתוך הסדק וממלאים את הרווח בסיקה פלקס. ניתן לאחר ייבוש למרוח שכבה של שפכטל ממשפחת הגבס על מנת להחליק את האזור.

סדקים גסים (עקשנים):

ישנם מקרים קיצונים הנובעים ממחדלים בזמן הבנייה, בהם המבנה נמצא התזוזה והסדקים ממשיכים להופיע. במצבים מסוג זה יש לחצוב את תוכן הסדק היטב ולמלא בעזרת צינור איטום. יש למרוח שכבה של פריימר ואחריה, ניתן יהיה למלא את הסדק בעזרת הסיקה פלקס.

לאחר ייבוש ניתן יהיה לחפות את הקירות באזורי הסדקים, על ידי מסגרת דקורטיבית כמו של תמונות. ניתן לקבע צד אחד של הפרופיל, אשר עשוי מקלקל או גבס. את הצד המקובע מדביקים בעזרת סופר שבע או ברגים ואת הצד השני, משאירים במצב ריחוף מעל פני הסדק. הצפי הינו לחזרתם של הסדקים ועל כן ניתן לחפות אותם מראש.

פתרון נוסף לסדקים עקשנים וקירות פגועים:

ניתן יהיה לחפות את הקירות באופן מלא, על ידי שימוש בלוחות גבס והצמדתן לקירות בעזרת קונסטרוקציית עץ או מתכת. ישנם פרופילים  העשויים ממתכת הנקראים אומגות גבס ומשתמשים באומגות גבס, לצורך הצמדת לוחות גבס על מנת לחפות את הקיר ולמנוע הופעת סדקים.

אני נוטה להמליץ על שימוש בקונסטרוקציית עץ, במצבים מסוג זה בשל הגמישות של החומר. הלוחות מתחברות טוב יותר וישנה קלות מסוימת בשלב הבנייה. אם מדובר בחיפוי בחדרים רטובים, מומלץ יהיה להשתמש בצמנט בורד על מנת לקבל עמידות לרטיבות. ניתן יהיה למרוח שכבת איטום על גבי הצמנט בורד, כמו הסיקה 107 ובכך להשיג איטום חזק יותר לחדרי האמבטיה.

עמית עוז קבלן שיפוצים, כי אנשים טובים לא פוגשים כל יום!!!

לקבלת הצעת מחיר ללא תשלום או התחייבות צרו קשר עכשיו!!!

רגע לפי שעוברים דף תנו לנו לייק בפייסבוק, אני מודה לכם!

לייק

קטגוריות: קבלן שיפוצים

עליך להיות מחובר על מנת להגיב

פוסטים פופולארים

שפכטל

שפכטל

סוגי שפכטל וטיח גבס. התאמה לפי מצב הקירות. פתרונות לפי רמות גימור ...

שפכטל-אמריקאי

שפכטל אמריקאי

שפכטל אמריקאי הינו חומר שכיח אשר מחליק את קירות בייתנו ...

קבלן שיפוצים במרכז

קבלן שיפוצים במרכז

עמית עוז הינה חברה לשיפוץ בניינים ושיקום מבנים, בעלת וותק ...

עבודת צבע

אנחנו דואגים לטפח את בייתנו כך שיהיה מקום נעים ונקי ...

קבלן שיפוצים

קבלן שיפוצים

מה נמצא בתחום האחריות של קבלן שיפוצים ומה אצל הלקוח? האם ...