עמית עוז קבלן שיפוצים

קבלן שיפוצים ותיק לעבודות שיפוצים איכותיות במרכז – 0547639960

ישנו הצורך כאשר עובדים עם חומרים מסוימים להכין את השטח או לייצר הידבקות טובה יותר בין שכבות של חומרים, כמו שצבעים מסוגים שונים צריכים לפעמים פריימר מקשר אשר יחזק את האחיזה של החומר עם הקירות.

פריימר הינו חומר המשמש כשכבת יסוד וידוע כחומר בסיס, בדרך כלל הוא יוצר שכבת קישור עבור שכבות של חומרים אשר צריכים קישור או התאמה טובה יותר בין אלמנטים שונים.

על הפריימרים השונים להיות מותאמים לפי סוגי החומרים איתם הם צריכים לבוא במגע וגם להיות עמידים למזג אוויר, שכן ישנם חומרים מקשרים המותאמים לקירות חוץ ויש חומרים לקירות פנים בלבד.

שימו לב לכך שאמרתי שחומרי חוץ יכולים להיות גם עבור פנים וגם עבור חוץ, כאשר חומרים המוגדרים פנים בלבד אינם עמידים לקירות חיצוניים, כך קורה עם הרבה חומרי חוץ אשר עמידים מאוד ויכולים לשמש לרוב העבודות.

ישנם חומרי יסוד המבוססים על טרפנטין ומותאמים במיוחד לעץ, מתכת, קירות חוץ ולמעשה הינם חומרי יסוד חזקים יותר המותאמים לרוב עבודות הקישור. חומרי יסוד על בסיס מים כמו בונדרול סופר (טמבור) הינו צבע יסוד לחיזוק התשתית של הקירות.

לפניכם רשימת הפריימרים השונים:

פריימר X (נירלט):

פריימר X

חומר יסוד זה הינו מותאם היטב לקירות חוץ ופנים ובעל כושר חדירה מעולה לקירות, כאשר מדובר על פריימר בעל תערובת פולימרית על בסיס סולבנט. חומר יסוד זה הינו ממשפחת החומרים על בסיס שמן ולכן יש לנקות אותם עם טרפנטין, תוך כדי עבודה עם החומר יש לשים לב לריח החריף של הפריימר כאשר לרוב מדללים אותו ביחס של 25% טרפנטין מינרלי.

פריימר S (נירלט):

חומר יסוד מקשר על בסיס מים המשמש לחיזוק תשתית פנימית לקירות, לרוב תערובת אקרילית זו משמשת לאחר מריחת שכבות של שפכטלים על מנת לקשר עם הצבע. בדרך כלל אחרי שפכטל אמריקאי, מנקים את השטח היטב ומורחים שכבה של הפריימר S לפני מריחת השכבות של הצבע האקרילי.

טיפ: אם אין לכם פריימר בזמן עבודה, ניתן יהיה לדלל את הצבע האקרילי עם 40% מים ולמרוח שכבה על הקירות. הצבע המדולל יוכל לחדור טוב יותר את השפכטל ובכך ליצר שכבה מקשרת טובה יותר לשאר השכבות.

יסוד ראשון סינטטי (נירלט):

חומר יסוד זה הינו על בסיס שמן ומעורבב עם טרפנטין המשמש בעיקר לעץ, ניתן גם לצבוע אותו על גבי קירות חלקים. פריימר זה מהווה שכבת בסיס לצבעי שמן שונים כמו הפוליאור, כאשר גם עם צובעים קירות רצוי מאוד להשתמש ביסוד זה.

טיפ: אם רוצים לעבור מצבע שמן לצבע אקרילי או סינטטי כמו ההיפרסיד, ניתן יהיה לצבוע שכבה לאחר שיוף הקירות של יסוד ראשון סינטטי ולאחר מכן יהיה אפשר לצבוע בצבע רגיל.

בונדרול סופר (טמבור):

חומר יסוד מקשר על בסיס מים ומגיע בצבע צהבהב, כאשר תפקידו זהה לפריימר S ומשמש כמקשר לפני צביעה, בצבעים אקרילים. צבע זה הינו מותאם לקירות פנים בלבד ובגלל היותו על בסיס מים, הינו בעל כושר ייבוש מהיר וניתן להתחיל לצבוע עליו בתוך שעה מזמן המריחה.

ישנם חומרי יסוד המותאמים במיוחד לפי סוגי החומרים, כמו פריימר יסוד לשליכט אקרילי או פריימר לחומרי איטום שונים. ברשימה זו עברתי על סוגי הפריימר איתם לרוב משתמשים בעבודות צביעה ושפכטלים.

עמית עוז, כי אנשים טובים לא פוגשים כל יום!!!

לקבלת הצעת מחיר ללא תשלום או התחייבות צרו קשר עכשיו!!!

רגע לפי שעוברים דף תנו לנו לייק בפייסבוק, אני מודה לכם!

לייק

קטגוריות: קבלן שיפוצים

עליך להיות מחובר על מנת להגיב

פוסטים פופולארים

שפכטל

שפכטל

סוגי שפכטל וטיח גבס. התאמה לפי מצב הקירות. פתרונות לפי רמות גימור ...

קבלן שיפוצים במרכז

קבלן שיפוצים במרכז

עמית עוז הינה חברה לשיפוץ בניינים ושיקום מבנים, בעלת וותק ...

שפכטל-אמריקאי

שפכטל אמריקאי

שפכטל אמריקאי הינו חומר שכיח אשר מחליק את קירות בייתנו ...

עבודת צבע

אנחנו דואגים לטפח את בייתנו כך שיהיה מקום נעים ונקי ...

קבלן שיפוצים

קבלן שיפוצים

מה נמצא בתחום האחריות של קבלן שיפוצים ומה אצל הלקוח? האם ...