עמית עוז קבלן שיפוצים

קבלן שיפוצים ותיק לעבודות שיפוצים איכותיות במרכז – 0547639960

פריימר, צבע יסוד

פורסם ע"י עמית עוז 0 תגובה

לפריימר ישנו תפקיד חשוב מאוד כחומר מקשר בין חומרים שונים. לפני צביעה על סיד בצבע אקרילי או אחרי מריחת שפכטל, פריימר מקשר הינו חלק קריטי בחיזור התשתית ויצירת אמידות טובה יותר.

לא פעם קורה שמתחילים לצבוע את התקרה וכל הצבע הישן מתקלף ונדבק לרולר, כל זה מתרחש בגלל היפרדות הצבע הישן מהקירות. פריימר מקשר משמש כשכבת יסוד לחומרים ומשמש גם לחיזוק תשתית, כמו בקירות מתפוררים או אחרי רטיבות. הקירות גם יכולים להיות סוג של סביבה קורוזיבית (מליחות בקירות) עבור חומרים שונים, כאשר פריימר יכול להיות סוג של בולם או מייצר הפרדה עבור אותם חומרים.

למען הסדר הטוב אנסה לפרוש, את סוגי השימושים לפי המצבים השונים אשר מצריכים שימוש בפריימר.

הכנות בדירות ישנות:

לרוב בדירות ישנות ישנה בעיה של צבע סיד על התקרה, כאשר ניתן להעביר את גב היד ולראות את האבק הלבן אשר מתנתק מהתקרה. כאשר נרצה לצבוע בצבע חדש, יש להניח שלצבע החדש לא תהייה אפשרות להתחבר ולהידבק היטב.

רצוי במצב כזה למרוח שכבה של פריימר מקשר (בונדרול) על בסיס מים,  שכן אין צורך לשימוש בבסיס שמן וקל יותר לצבוע בעזרת רולר רגיל. אם אין לנו חומר מוכן, ניתן יהיה להשתמש בצבע אקרילי רגיל. את הצבע האקרילי יש לערבב עם מים, ביחס של חמישים חמישים וצריך לצפות להתזה של הצבע על הרצפה.

לפעמים גם הקירות במצב המצריך שכבה של פריימר ובמיוחד בדירות, בהם הייתה הזנחה של עשר שנים ומעלה וישנו הצורך למרוח שכבת של מקשר.

הכנות לצביעה דירות חדשות (צביעה על שליכטה חדשה):

יש להתחיל עם שיוף טוב בעזרת נייר שיוף בדרגה של שישים או שמונים וחשוב, לעבור היטב על הפינות ובתקרה. צובעים שכבה ראשונה בצבע הנקרא “יד ראשונה” של טמבור או “וונדספיד” של נירלט. לאחר השכבה הראשונה ניתן לפי בחירה, למרוח שכבה של שפכטל אמריקאי לצורך החלקת האזור ולקבלת משטח חלק יותר. לאחר שיוף השפכטל מורחים שכבה של בונדרול ומשייפים בנייר עדיין, בדרגה של מאה ושמונים. לאחר שיוף הבונדרול מורחים שתי שכבות של צבע סופי על בסיס אקרילי.

(הערה – לרוב הקבלנים חוסכים בשלבי העבודה ופשוט מורחים צבע סיד זול, זאת הסיבה להתחלה של הרבה בעיות עם הצבעים בהמשך. במקרים של דירה חדשה מומלץ להזמין צבעי מקצועי, על מנת למרוח שכבה של שפכטל אמריקאי ושכבות של בונדרול לפני השפכטל ואחרי).

חדרי אמבטיה:

כאשר רוצים לצבוע חדר אמבטיה בצבע אטום, ניתן למרוח שכבת יסוד סנטטי (על בסיס שמן) ועליו צבע שמן. לאחר צביעת היסוד ושכבת השמן, מתקבל קיר אטום כמו אחרי ריצוף בקרמיקה וניתן לשטוף אותו במים ולנקות עובש מצטבר.

הכנות כשעובדים על סדקים:

כאשר מטפלים בסדקים שונים בבית, יש לצפות לאפשרות של קירות קורוזיבים (מליחות בקירות) וצריך ליצר הפרדה. לאחר שעוברים על הקירות בעזרת מברג וחורצים את הסדקים, יש לעבור עם צבע אקרילי מדולל היטב ולמרוח שכבה על הסדק הפתוח. צריך לבצע פעולה זו לפני מריחת סוגי השפכטלים השונים, על מנת לספק הפרדה וקישור טוב יותר. השפכטל גם מקבל הידבקות טובה יותר ולכן פעולה זו הינה חשובה מאוד, לסדר הפעולות כאשר צובעים קירות.

שכבת פריימר על שפכטל וטיח גבס:

לאחר מריחת שכבות של שפכטל אמריקאי או טיח גבס, משייפים את החומר ולפני הצביעה מורחים שכבה של פריימר (בונדרול). יש כמובן לאבק היטב את השטח, שכן הפריימר הינו סוג של דבק ועלול להדביק את כל האבק לקירות. במקרים שונים עדיף למרוח שכבה של פריימר לפני השכבות של השפכטל ולאחר סיום השיופים, מורחים שכבה נוספת של פריימר.

טיפול ברטיבות קלה בעזרת פריימר:

לאחר רטיבות בקירות ניתן יהיה לראות אזורים מתפוררים, כאשר אנחנו מדברים על אזורים של רטיבות קלה (במקרים חמורים ראו מאמר ודרכי טיפול בנושא רטיבות). במקרים של רטיבות קלה, יש לקלף את כל הצבע הרופף ולנקות בעזרת מטלית לחה. מורחים שתי שכבות של פריימר על בסיס שמן, על מנת לקשר באופן חזק יותר.

(טיפ – חומרים על בסיס שמן. בדרך כלל הרבה יותר חזקים ומותאמים לשימוש חיצוני ופנימי. לאומת חומרים על בסיס מים, אשר אינם מותאמים לשימוש חיצוני ונחשבים לעדינים יותר).

הכנה לקירות חיצוניים:

פריימר חוץ הינו חומר על בסיס שמן, כאשר הוא משמש במצבים של אזור אשר סובל מהתקלפות הצבע. במקרים מסוג זה יש לנקות את הצבע הישן בעזרת לחץ מים חזק ולאחר ייבוש, מורחים שכבה של פריימר על מנת לקשר ולחזק את התשתית.

פריימר על צבעי שמן:

מומלץ בין צבעי שמן למרוח שכבה של פריימר, כאשר אנחנו צובעים על צבע שמן ישן. בדרך כלל מומלץ לשייף את הצבע הישן ברמה של שריטות, על מנת לאפשר לצבע החדש אחיזה טובה יותר. לאחר השיוף, מנקים את השטח ומורחים שכבה של צבע יסוד (פריימר) על בסיס שמן. אם רוצים לעבור מצבע שמן לצבע אקרילי, ניתן יהיה למרוח צבע יסוד על בסיס שמן ולאחר יבוש אפשר יהיה למרוח אקרילי.

פריימר על ברזל:

צבע פריימר לברזל הינו דבר חשוב במקרים של ברזל עם קורוזיה, כאשר ישנם חומרים המבטיחים צביעה ישירה על קורוזיה (המרטון/המרייט). במקרים בהם הצבע מתקלף וישנה חלודה חמורה, ישנם צבעים אשר צובעים איתם אוניות והינם בעלי עמידות וחוזק ברמה הרבה יותר גבוהה. ניתן לצבוע בצע זה על מנת לאטום ולטפל בקורוזיה קיימת ולאחר המריחה, ניתן יהיה למרוח שכבה סופית ובחירת גוון סופי לפי הצורך.

אני יכול להמליץ על רשימת צבעי יסוד וסוגים של פריימרים אשר זמינים לכם, אך נראה לי שעדיף להתייעץ עם המוכרים בחנויות הצבעים. ההתאמה של סוג הפריימר לסוג העבודה, הינה החלק החשוב!!

מומלץ שלא לפסוח על השימוש בפריימר בשל היכולת של חומר זה, להעשיר את האחיזה של החומרים ולשפר את רמת האמידות לאורך שנים ארוכות.

עמית עוז קבלן שיפוצים, כי אנשים טובים לא פוגשים כל יום!!!

לקבלת הצעת מחיר ללא תשלום או התחייבות צרו קשר עכשיו!!!

רגע לפי שעוברים דף תנו לנו לייק בפייסבוק, אני מודה לכם!

לייק

קטגוריות: קבלן שיפוצים

עליך להיות מחובר על מנת להגיב

פוסטים פופולארים

שפכטל

שפכטל

סוגי שפכטל וטיח גבס. התאמה לפי מצב הקירות. פתרונות לפי רמות גימור ...

קבלן שיפוצים במרכז

קבלן שיפוצים במרכז

עמית עוז הינה חברה לשיפוץ בניינים ושיקום מבנים, בעלת וותק ...

שפכטל-אמריקאי

שפכטל אמריקאי

שפכטל אמריקאי הינו חומר שכיח אשר מחליק את קירות בייתנו ...

עבודת צבע

אנחנו דואגים לטפח את בייתנו כך שיהיה מקום נעים ונקי ...

קבלן שיפוצים

קבלן שיפוצים

מה נמצא בתחום האחריות של קבלן שיפוצים ומה אצל הלקוח? האם ...