עמית עוז קבלן שיפוצים

קבלן שיפוצים ותיק לעבודות שיפוצים איכותיות במרכז – 0547639960

ריצוף לבית, קבלן ריצוף

פורסם ע"י עמית עוז 0 תגובה

לפניכם הסבר על נושא הריצוף, כאשר עובדים לצד קבלן ריצוף עדיין ישנו הצורך לקבל מעט הבנה.

שכן איכות הריצוף תלוי בעבודת ההכנה ובטיב הרצפים, אותם מנהל קבלן ריצוף העובד אתכם.

הכנה לריצוף חדש בדירות ישנות:

בדירות ישנות יש לפרק את הריצוף הקיים, כאשר מתחת לריצוף תהייה “מדה” ישנה. המדה הינה שכבה של חול נקי ומלט, כאשר יכול להיות שמצבה הינו עשויי לשמש את הרצפים מחדש. ישנם מצבים בהם היו רטיבויות וכל המדה מעלה ריח קשה של עובש, כך שצריך לפרק גם אותה. ישנו הצורך במצבים של הנמכה או משחקי גובה, לפרק את שכבת המדה על מנת להתאים את הגובה החדש.

לאחר כל הפרוקים של הריצוף והמדה הישנה, צריך לסנן את החול שנשאר על ידי רשת סינון. מוסיפים חול חדש עד לגובה הרצוי ומוסיפים מלט שחור. כמות המלט צריכה להיות 1:3 עם חול מנופה היטב, כאשר אני פשוט נוהג לשפוך שק מלט בכל חדר. מומלץ שני שקים בסלון רגיל ואם מדובר בסלון מוחרב אז, לחשב את הפיזור לפי חדר ממוצע. לאחר פיזור השקים בחדרים, פותחים את השקים ומפזרים את החומר בעזרת מגרפה. המטרה לפזר את המלט בכל החדר ולהחדיר אותו לעומק של, בין חמישה לעשרה סנטימטרים. מגרפת ברזל מגיעה עם שיניים באורך מתאים לביצוע העבודה, כך שהמלט מתפזר יפה איתה. מרטיבים קלות את פני השטח על מנת לקבל שכבת מצע תחתונה אחידה, יש כמובן להמתין לייבוש מלט של החומר לפני הריצוף.

בחדרי אמבטיה יש להוציא את כל החול על מנת לבדוק אטימות של צנרת ביוב קיימת, כאשר מדובר בהשארת הצנרת הקיימת. במקרים של החלפת צנרת, יש לוודא אטימות ולבטן את הצנרת למקומה לפי התאמת הגבהים. יש צורך לבצע איטום ולייצר רולקות בטון (רולקות בטון הינן ביטון פינות ומסביב למסגרת על מנת שלא יהיו זוויות חדות, כאשר לאחר היציקה נראת הרצפה כמו אמבט עם זוויות מעוגלות). לאחר ביצוע הרולקות וביטון הצנרת ברצפה, מורחים בשתי שכבות של סיקה 107 או חומר ביטומני. יש לשים לב כאשר מורחים את הסיקה, שלא יפלו כלים על הרצפה לאחר הביצוע. לאחר ייבוש מלא מחזירים את החול ומבצעים שכבת מצע לפני ריצוף “מדה”. (הערה – את אותה הפעולה מבצעים גם במרפסות רק שמשתמשים ביריעות ביטומניות לצורך האיטום)

(הערה – אחרי שלבי ההכנה ולפני שלב התחלת הריצוף, יש לעבור עם קבלן הריצוף ולוודא את טיב ביצוע עבודות ההכנה)

הכנה לריצוף בדירות חדשות:

לאחר קיבוע צנרות חשמל ומים, משתמשים במשאבת חול על מנת למלא את הרצפה. מפזרים מלט על מנת ליצר שכבת מצע לריצוף “מדה”, באותה השיטה כפי שפרטתי למעלה. לוקחים מדידה לפי גובה שטיכמוס על מנת להתכוונן עם גובה המדה, תוך כדי לקיחה בחשבון של גבהי הריצוף בהתאמה לשאר הבית. בממדים יש לקחת בחשבון את גובה הסף של הדלת, כאשר ישנה הגבהה של הריצוף משאר החדרים בבית.

ריצוף צמנטי:

ריצוף צמנטי הינו, ריצוף בעזרת טיט, מלט, דבקים ומים. כאשר מערבבים את החומר ביחד נוצר טיח איכותי וחזק, בעל יכולת הידבקות מעולה. יש לשים לב להבדלים בין מרצפות טרצו או אריחי קרמיקה, שכן ישנם אריחים המצריכים הרטבה לפני (יש להתייעץ תחילה בנושא הרטבה). במקרים של הרטבה פשוט מכניסים את האריחים לתוך מים לכמה דקות, על מנת שלא ישתו את כל הנוזלים מהטיט לפני ההתייבשות. יש לשים שכבה עבה של טיט על הרצפה ולפזר היטב, כך שיהיה חיבור של הטיט עם שאר המרצפות. יש למזער אזורים עם חללים ריקים מחומר, על מנת לקבל שכבה אחידה של טיט על הרצפה.

ריצוף בהדבקה:

ריצוף בהדבקה מגיע על שכבת טיח מוגמרת, כאשר מדובר בקירות בחדרי אמבטיה ויש כבר שכבה של טיח על הקירות. ישנם גם מצבים של הדבקה ישירה על ריצוף קיים, כאשר מדובר בפירוק הפנלים בלבד.

כאשר מדביקים קרמיקה על מרצפות או אריחים, ישנו הצורך להוסיף מעט מלט לתערובת. אם לא מוסיפים מלט, הדבק אינו מתייבש והמרצפות מתחילות להתנתק עם הזמן.

עבודה עם מעצבים או מהנדסים:

אם יש לכם מעצב פנים המלווה את הפרויקט, עדיין מומלץ לפקח על ביצוע של שלב המדה. שלב המדה הינו חלק מוסתר מהעין וקבלן ריצוף לא איכותי, ינסה לפסוח עליו ולרצף ישר על החול. יש צורך לאורך הפרויקט לוודא שימוש בדבקים איכותיים, כאשר אני יכול להמליץ על סיקה לטקס סופר כדבק איכותי.

אם ישנו מהנדס מפקח מטעמכם אז סביר להניח, שהוא כבר יכתוב מפרט מסודר ויפקח על ביצוע נכון של המפרט על ידי קבלן ריצוף. מהנדס מפקח מטעמכם מודגש, מאחר וכבר ראיתי קבלנים אשר “עזרו” ללקוח וסיפקו עבורו חבר מהנדס. אותו מהנדס היה לא יותר מקוף, אשר חתם על כל דבר ללא מראית עין או פיקוח כל שהוא.

הובלת חומרים:

יש להיזהר להניח את כל המרצפות על המרפסת, כאשר כבר ראינו מקרים של מרפסות אשר קרסו מהעומס. יש לפזר את המרצפות ליד החדרים ולבחור איזור להכנת הטיט, כאשר חומרי הגלם נמצאים בזמינות. אם צריך להוביל מרצפות במעלית, יש לפקח על הכמויות שלא ייצרו עומסים כבדים מידי על המעלית.

פוגות, מרווחים בין מרצפות:

יש לקבוע מראש את עובי הפוגות על מנת ליצר אחידות, תוך כדי שימוש בסיכות הפרדה (פלסטיקים קטנים, המגיעים במידות שונות). את הרובה מורחים בכלי מיוחד המותאם לביצוע עבודה זו, תוך כדי דחיקת החומר לתוך המרווחים. לאחר ייבוש חלקי עוברים עם סקו’ץ יבש ומשפשפים, על מנת לנקות עודפי חומר.

עמית עוז קבלן שיפוצים, כי אנשים טובים לא פוגשים כל יום!!!

לקבלת הצעת מחיר ללא תשלום או התחייבות צרו קשר עכשיו!!!

רגע לפי שעוברים דף תנו לנו לייק בפייסבוק, אני מודה לכם!

לייק

קטגוריות: קבלן שיפוצים

עליך להיות מחובר על מנת להגיב

פוסטים פופולארים

שפכטל

שפכטל

סוגי שפכטל וטיח גבס. התאמה לפי מצב הקירות. פתרונות לפי רמות גימור ...

קבלן שיפוצים במרכז

קבלן שיפוצים במרכז

עמית עוז הינה חברה לשיפוץ בניינים ושיקום מבנים, בעלת וותק ...

שפכטל-אמריקאי

שפכטל אמריקאי

שפכטל אמריקאי הינו חומר שכיח אשר מחליק את קירות בייתנו ...

עבודת צבע

אנחנו דואגים לטפח את בייתנו כך שיהיה מקום נעים ונקי ...

קבלן שיפוצים

קבלן שיפוצים

מה נמצא בתחום האחריות של קבלן שיפוצים ומה אצל הלקוח? האם ...