עמית עוז קבלן שיפוצים

קבלן שיפוצים ותיק לעבודות שיפוצים איכותיות במרכז – 0547639960

שיפוצים

פורסם ע"י עמית עוז 0 תגובה

קבלן שיפוצים נדרש להיות יותר מבעל ידע בענייני שיפוצים ויותר בענייני ניהול ועסקים”.

 משפט זה הינו דברי הפתיחה לקורס לקבלני שיפוצים ברוב המכללות בארץ, הסיבה לכך טמונה בהפרטת בעלי המקצוע והצורך בהתמקצעות בתחום. במאמר קודם שלי כתבתי על תהליך ההפרטה בתחום השיפוצים, כאשר קבלן שיפוצים אינו יכול לעבוד בשיטות ישנות של עשיית כל העבודה בעצמו, גם אם יש לאותו אדם ידע נרחב.

בעלי מקצוע צריכים להיות מנוסים מאוד בתחומם וכל תחום דורש היום יותר ידע מבעבר, כאשר פעם לדוגמא טייח היה מטייח מבנים באותה השיטה, היום אותו בעל מקצוע אשר מגדיר את עצמו כטייח יצטרך לדעת את כל סוגי הטיח ואף חיפויים בגבס. בהרבה מהמבנים החדשים כבר אין טיח וכל הקירות החיצוניים עשויים מבטון יצוק או קירות מבלוקים, כאשר את החלק הפנימי מצפים בלוחות גבס ואת הקירות הפנימיים בונים מבלוקים גבס ללא צורך בטיח.

אינסטלאטור של פעם ידע לעבוד עם צנרת ברזל וזאת הייתה הצנרת היחידה שהייתה קיימת, כיום ניתן לראות סוגים שונים של צנרות ותחום זה נמצא בהתפתחות מתמדת. קבלן שיפוצים בעבר היה גם קובע את אופן הנראות והעיצוב של החלל הפנימי, כיום רוב הלקוחות יעדיפו להיעזר במעצב פנים או אדריכל על מנת לקבל עיצובים ותכנון מקצועי יותר.

הידע הנדרש לצורך תכנון מתקדם של החלל הפנימי מצריך ידע רב ויכולת עיצוב והדמיה במחשב לצורך יצירת המפרט הסופי וקבלת עיצוב עכשווי, תוך כדי שימת לב לטכנולוגיות חדשות. רמת התחכום גדלה והמוסג בית חכם מאלץ תכנון רחב יותר של מערכת הצנרת העוברת בקירות, לצורך העברת קווי חשמל וחוטים נוספים אשר שולטים על מוצרי חשמל שונים.

למעשה קבלן שיפוצים מורכב ממספר בעלי מקצוע המכילים ידע רב וניסיון, אשר תרומתם וחלקם הינו חלק מתהליך השיפוץ הכולל. על הקבלן לחבר את כל החלקים ביחד ולקחת אחריות על ביצוע נכון של העבודה בשטח, כאשר בעלי המקצוע נקראים לפי סדר הפעולות בשטח.

על המעצב להתחיל ראשון עם עיצוב ותכנון השיפוץ ולאחר קבלת אור ירוק מהלקוח, יתחיל הקבלן להזרים את בעלי המקצוע השונים לפי סדר הפעולות הנדרשות. הקבלן מתכנן בקפידה החל מיום הריסה ראשוני ועד להתקנת גופי תאורה וניקיון סופי, כאשר לאורך הדרך ישנם בעלי מקצוע מנוסים לצד דור חדש אשר מתחיל את דרכו בעבודות קשות יותר.

כמובן שעדיין נדרשים גם פועלים חסרי ידע לביצוע עבודת סבלות וניקיון, לצד בעלי מקצוע מתוחכמים המבצעים חלקים מורכבים יותר. כאשר המערכת הזו עובדת בצורה נכונה ומנוהלת באופן איכותי, התוצר הסופי הינו שיפוץ איכותי והתאמת המבנה לתקופה ולטכנולוגיה העכשווית ביותר. 

כאשר נכנסים לשיפוץ קטן או גדול, אין לחזות מראש את כל הבעיות וההפתעות לאורך הדרך. יש לצפות לדברים אשר יפתיעו גם את המנוסים ביותר וכשבעיות צצות, צריך לפתור אותן במהירות. זמן שווה כסף והתעסקות בבעיות פוגעת בתקציבי השיפוץ וגורמת, לצוות מתוח ולפעמים מרוב לחץ עושים טעויות נוספות. כפי שספרתי בקצרה באחד מהפוסטים שלי, הייתה לנו בעיה עם התקנת השרוול לפינוי הפסולת. לא היה מקום להחנות את המכולה והיה עץ, אשר חסם את המיקום היחיד וכמובן שהיינו צריכים להזמין בעל מקצוע, לנסר מספר ענפים. הדבר גרם לעיכוב בעבודה ורוב קירות הבית כבר היו מפורקות לגמרי, כך שערמות של בלוקים חסמו את הרצפה.

לאורך רוב הפרויקט היו בעיות עם שכנים בגלל רעש, מדובר בשכנים שמעולם לא היה בינינו קשר. פתאום הם התחילו במכתבים זועמים ובהמשך בנקישות על הדלת, עד לכדי צעקות על הפועלים ודרישה לעצור עבודה בשעות הצהריים. הצוות היה עובד כל הבוקר עם כלים חשמליים ומצבע את כל הקדיחות, כך שעבודות של שפכטל או טיח, היו נשארות לשעות מאוחרות יותר. היו גם תלונות לגבי עבודה בשעות הבוקר המוקדמות, אם הפועלים התחילו לעבוד לפני שבע וחצי כבר היו צעקות. היינו מארגנים מאפים של בוקר לעובדים וקפה, על מנת שלא ירגישו את העיכוב של הבוקר.

אם כל זה נשמע לכם כמו גיהינום, אז הדובדבן שבקצפת, הפרודיה של החיים הביאה לי מתנה נוספת. קיר בלוקים שהופיע לנו בתוכנית ההנדסית של הדירה, התגלה כקיר בטון אשר תוכנן לשאת עומסים. מדובר על קיר תומך במקום עמוד, אשר עומד באמצע הדירה ואינו ניתן להריסה. לאחר ביקור של קונסטרוקטור ובדיקה מקיפה, נמצא אותו קיר תומך כבעל חשיבות גדולה ליציבות התקרה. למזלנו בנינו את הקירות והמחיצות החדשות מלוחות גבס והיה קל לפרק אותן. חלק מהקונסטרוקציה החדשה, הייתה עוד בשלבי בניה כך שלא נאלצנו לפרק יותר מידי. אך היינו צריכים לשנות מיקומים של דלתות והפסדנו קצת מקום, אך לאחר עיכובים קלים, הצלחנו להתגבר על הבעיה…

ואז הפסיקה המעלית של הבניין לעבוד…חחחח. הדירה בקומה רביעית ללא מעלית במשך כמה שבועות, הדיירים כמובן האשימו אותנו וזאת למרות, שהיא שבקה חיים בסוף השבוע. ימים שלמים שהיינו צריכים להעלות ציוד למעלה באופן ידני, זה לא עזר למוראל של הפועלים.

סכנה – יש לצפות להופעת בעיות ואם אתם עובדים עם קבלן, רצוי לשמור על תקשורת טובה לאורך כל הפרויקט. כמובן שסבלנות ושירות טוב יכולים לצלוח כל מהמורה ויהיו מספיק לאורך הדרך…

לקבלת הצעת מחיר ללא תשלום או התחייבות צרו קשר עכשיו!!!

עמית עוז קבלן שיפוצים במרכז ושיקום מבנים, מומחה לשיקום בטון

קטגוריות: קבלן שיפוצים

עליך להיות מחובר על מנת להגיב

פוסטים פופולארים

שפכטל

שפכטל

סוגי שפכטל וטיח גבס. התאמה לפי מצב הקירות. פתרונות לפי רמות גימור ...

קבלן שיפוצים במרכז

קבלן שיפוצים במרכז

עמית עוז הינה חברה לשיפוץ בניינים ושיקום מבנים, בעלת וותק ...

שפכטל-אמריקאי

שפכטל אמריקאי

שפכטל אמריקאי הינו חומר שכיח אשר מחליק את קירות בייתנו ...

עבודת צבע

אנחנו דואגים לטפח את בייתנו כך שיהיה מקום נעים ונקי ...

קבלן שיפוצים

קבלן שיפוצים

מה נמצא בתחום האחריות של קבלן שיפוצים ומה אצל הלקוח? האם ...