המדריך לניקיון חדרי מדרגות בבתים משותפים: פוליש אקרילי

הפוליש האקרילי מהווה את אחד מסוגי הפוליש הפחות מוכרים במגזר הפרטי, זאת מאחר ונהוג לעשות בו שימוש, על פי רוב, באזורי מסחר גדולים עם פעילות דינמית כדוגמת קניונים, מרכזי שירות, אולמות תצוגה, בתי מלון וכיוצא בזה. עם זאת, הפוליש האקרילי בהחלט אידאלי ליישום בחדרי מדרגות של בנייני מגורים ובכל מקום שיש בו שימוש שוטף ותנועה ערה של אנשים. הפוליש האקרילי נחשב לציפוי עמיד וחזק במיוחד, המקנה הגנה מלאה מפני כל סוגי הכתמים, לרבות חומצות, אלכוהול וחומרים חריפים נוספים. בנוסף מכיל פוליש זה חומר אקרילי אנטי סטטי, שמגן מצד אחד על הריצוף באופן מוחלט מפני חדירת נוזלים וחומרים וכל השפעה חיצונית כזו או אחרת, כשמנגד מקנה לרצפה מראה נקי ובוהק.

 

פוליש אקרילי: יתרונות מול חסרונות

הפוליש האקרילי מתאפיין בעמידות מוגברת כנגד חומרים כימיים חזקים ותנועה מוגברת של אנשים, תוך שהוא מונע שחיקה ובלאי מהיר ומעניק הגנה מרבית לאורך תקופה ממושכת מפני שריטות ונזקים למיניהם שעלולים להיווצר במקומות הומי אדם או בעקבות גרירת רהיטים וחפצים כבדים, כל זאת ללא פגיעה באפקט הברק של הרצפה. כמו כן, החומר האקרילי מפחית את הסיכון להחלקה ואינו מאפשר היווצרות של חשמל סטטי, מה שמונע הצטברות אבק ולכלוך קשה ומקל על פעולת הניקוי והתחזוקה השוטפת. למעשה, הפוליש האקרילי רב יתרונות וחסרונו העיקרי נעוץ בכך שהוא פחות מוכר, ולפיכך לא כל חברת פוליש מעסיקה אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים המתמחים ביישומו, ובפרט לאור העובדה שביצוע פוליש אקרילי באופן שאינו מקצועי עלול להסב לריצוף נזק בלתי הפיך.

 

פוליש אקרילי: תהליך היישום

הפוליש האקרילי מיושם בכמה שלבי ביצוע מפורטים להלן:

קרצוף הרצפה- קרצוף הרצפה מהווה את השלב הראשון בביצוע הפוליש והוא מיושם באמצעות מכונת פוליש. מדובר בשלב מקדים המשייף את הרצפה שיוף עדין להסרת כל הלכלוך הקשה, הכתמים והשריטות שהצטברו במרוצת הזמן מעל לשכבה העליונה. פעולת הקרצוף חשובה והכרחית מאחר והיא מביאה להחלקת המשטח והקניית גובה אחיד ורציף, ומאפשרת להטמיע לאחר מכן את החומר האנטי סטטי באופן מיטבי.

סגירת החריצים ואיטום המשטח- עם גמר פעולת הקרצוף, יש לאטום את המשטח ולסגור את החריצים באמצעות סילרים ייעודיים, זאת על מנת שניתן יהיה ליישם מעליו את החומר האקרילי ללא חשש לחלחולו לתוך הריצוף ופגיעה בו.

מריחת החומר האקרילי- עם גמר שלבי הקרצוף ואיטום המשטח, ניתן לגשת למריחת החומר האקרילי מעל לריצוף, זאת באמצעות מכונת פוליש מקצועית. חשוב לדעת שלהבדיל מסוגי הפוליש האחרים, שלב יישומו של החומר האקרילי נחשב לשלב הקריטי, מאחר והוא זה שמסיים את ההליך וקובע, למעשה,  את המראה המוגמר ורמת האחידות והברק שמעל המרצפות, בעוד שבשאר סוגי הפוליש קיים שלב נוסף של הברקת המשטח עם גמר הטמעת חומרי הפוליש.

 

סוגי רצפות שניתן ליישם מעליהן פוליש אקרילי

באופן כללי, הפוליש האקרילי מתאים ליישום מעל למגוון סוגים של מרצפות, ועל אף היותו מיושם בעיקר באזורי מסחר ותעשייה ובמקומות ציבוריים בעלי פוטנציאל גבוה לבלאי ושחיקה, ניתן בהחלט לעשות בו שימוש לחידוש הריצוף בחדרי מדרגות של בנייני מגורים, שכן הוא מונע ספיגה של חומרים ומעניק הגנה חזקה מפני הכתמה, שריטות והצטברות של לכלוך עיקש. הפוליש האקרילי מותאם ליישום מעל לרצפת טרצו, רצפת בטון, אבן שיש, שומשום, אבן טבעית ועוד. עם זאת, רצפות מקרמיקה וגרניט פורצלן אינן מותאמות ליישום של פוליש אקרילי היות והן שבריריות ועדינות מטבען בעוד שהפוליש האקרילי אגרסיבי ועלול להסב להן נזקים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.