המדריך לניקיון חדרי מדרגות בבתים משותפים: פוליש קריסטלי

הפוליש הקריסטלי נחשב לאיכותי והמומלץ ביותר מבין כל סוגי הפוליש הקיימים, וייחודו נעוץ מעצם חדירתו לנקבוביות האריח בתהליך מוקפד ומדויק של שיוף והברקה, כשבסיומו זוכות המרצפות להשתקפות של מראה, מה שמשווה לחלל אווירה של בניין משרדים יוקרתי. כיום, השימוש בפוליש הקריסטלי אינו שמור עוד בלעדית לענפי המסחר, המלונאות והתיירות או למגדלי יוקרה ובתים פרטיים, וניתן לפגוש בו גם בדירות פרטיות, חדרי מדרגות ולובי כניסה של בנייני מגורים.

 

פוליש קריסטלי: יתרונות מול חסרונות

הפוליש הקריסטלי ניחן במעטפת רחבה של תכונות נפלאות, שבזכותם הפך לאחד מסוגי הפוליש המבוקשים ביותר בישראל: אפקט הברק שהוא מקנה לרצפה בוהק וזוהר במיוחד. כמו כן, במידה והפוליש נעשה באופן מקצועי, הוא מתאפיין בעמידות יתר בפני שחיקה ועשוי להחזיק פרק זמן ממושך של 4 עד 5 שנים. זאת ועוד, הפוליש הקריסטלי אינו גורם להחלקה, ומעניק הגנה מקסימלית מפני לכלוך קשה, שריטות, היווצרות סימני גרירה או כתמים כהים כתוצאה מריהוט כבד שעומד על הריצוף זמן רב. בנוסף לכל אלו, הפוליש הקריסטלי קל לשימור האפקט ולתחזוקה ואינו מושפע מתדירות השטיפה. חסרונו הבולט של הפוליש הקריסטלי נעוץ בעלותו הגבוהה ביחס לסוגי הפוליש האחרים, אולם תכונותיו ומעלותיו הרבות שוות את המחיר.

פוליש קריסטלי: תהליך היישום

הפוליש הקריסטלי מיושם במספר שלבים, שבמהלכם מוחדרים שבבי קריסטל מיקרוסקופיים למשטח הרצפה, מה שמקנה לרצפה מראה מלא ברק. פירוט שלבי הביצוע מובאים להלן:

קרצוף יסודי שיוף עדין- השלב ההתחלתי מהווה שלב הכנה וכרוך בקרצוף יסודי של המרצפות להסרת הלכלוך שהתגבש מעליהן ובחריצים במרוצת הזמן. פעולת הקרצוף מבוצעת באמצעות מכונת פוליש מקצועית שעליה מותקנת מברשת צמר מגנזיום, במטרה להסיר על ידי שיוף עדין את השכבה העליונה ולחשוף שכבה חדשה וטרייה. תהליך זה מסיר את כל הכתמים העמוקים והשריטות שמעל לשכבה זו. החדרת חומרי פוליש קריסטלי אל הרצפה- השלב השני מורכב מהחדרת חומרי פוליש קריסטלי תוך כדי חימום מקדים של המשטח בעזרת צמר מגנזיום. תזמון השלב השני חייב להתבצע באופן מדוד ומדויק, אחרת האפקט הקריסטלי יהיה חלקי בלבד ו\או רצפה עם ברק במראה בלתי אחיד.

ציפוי הרצפה בחומרי הגנה- עם סיום החדרת חומרי הפוליש הקריסטלי, יש לצפות את המרצפות בסילר מיוחד לאיטום השכבה העליונה, להעלאת רמת ההגנה על הריצוף ולמניעת שריטות, בלאי ושחיקה מהירים.

הברקה רב שכבתית- פעולת ההברקה מיושמת במספר שכבות, על מנת לאפשר לכל השלבים הקודמים להתחבר יחדיו לכדי מקשה אחת. חברות פוליש מקצועיות תיישמנה את פעולת ההברקה מספר רב של פעמים, זאת במטרה להוציא מהקריסטלים את מלוא האפקט ולהגיע לתוצאות מרשימות, בעוד שצוות פועלים בלתי מקצועי יקל ראש, יקצר בתהליך זה וימהר לסיים את העבודה, והתוצאות תהיינה בהתאם.

הדרכה ומידע- בתום העבודה עצמה, חברת הפוליש אמורה לספק מידע והדרכה בכל הנוגע לשימור אפקט הברק לאורך זמן רב ככל שניתן, זאת מאחר והפוליש הקריסטלי מצריך שימוש בחומרי ניקיון ייעודיים בלבד, כאשר שימוש בחומרי ניקיון קונבנציונליים עלול לפגוע בברק ולקצר את משך האפקט.

 

סוגי רצפות שמתאימות ליישום של פוליש קריסטלי

הפוליש הקריסטלי מיושם באמצעות החדרת שבבי הקריסטל לתוך המרצפות עצמן, כאשר האפקט הקריסטלי יהיה גבוה יותר במידה והוא מתבצע מעל למרצפות סופגות, המאפשרות מטבען ספיחה של חומרים לתוכן, כמו לדוגמה אבן שיש, ריצוף טרצו וכל סוג אחר של אבן טבעית. רצפת גרניט פורצלן או קרמיקה, לעומת זאת, אינן מתאימות לפוליש מסוג זה, שכן מדובר בריצוף מלאכותי המתאפיין בספיגה נמוכה. מומלץ להיוועץ עם חברה המתמחה בתחום הפוליש על מנת לוודא שסוג המרצפות אכן מתאים ליישום הפוליש הקריסטלי.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.