לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות:

מחירון שיפוץ מעטפת בניין ושיקום מבנים מסוכנים

בשונה מעבודת שיפוץ רגילה, שיפוץ ושיקום מבנים מחייב מקצועיות, ניסיון וידע בשיפוץ בניינים , מיומנות והקפדה יתרה על רמת גימור גבוהה. כאשר מבוקשת עבודת שיקום חיצוני של מבנה בלבד ללא שיפוץ לובי , יש להקפיד כי הוא ייעשה בהתאם למפרט הטכני של הבניין מתוך מטרה שלא לפגום, חלילה, במבנה או לגרוע מאיכותו.

במצב של שיפוץ ושיקום מבנים, מדובר על צורך בשיקום בטון, ברזלים וקונסטרוקציה. כתוצאה מתהליכי שחיקה ובליה טבעיים, או פגיעה חיצונית במבנה. כל אלו עלולים לחייב שיקום הכולל תיקון יסודות, קורות ועמודים, תיקון בברזל ובבטון. שיקום יסודי כזה חייב להתבצע תחת פיקוחו והשגחתו של מהנדס קונסטרוקטור מוסמך

מדוע לא כדאי לדחות שיפוץ מבנה?
אם אתם מזהים צורך בשיקום מבנה, כדאי להזדרז עם ההחלטה לביצוע שיפוץ המבנה, משום שישנו קשר ישיר בין שיקום המבנה ובין דאגה לבטיחותם של דיירי הבניין. יש לזכור כי בניין הדורש שיפוץ ושיקום עלול להוות סכנה ליושביו ולשכניו. לכן אל תחכו והקדימו תרופה למכה לפני שיגרם נזק לרכוש או גרוע מכך לדיירי הבניין.

 

מחירון שיפוץ מעטפת בניין

בשונה מעבודת שיפוץ רגילה, שיפוץ ושיקום מבנים מחייב מקצועיות, ניסיון וידע בשיפוץ בניינים , מיומנות והקפדה יתרה על רמת גימור גבוהה. כאשר מבוקשת עבודת שיקום חיצוני של מבנה בלבד ללא שיפוץ לובי , יש להקפיד כי הוא ייעשה בהתאם למפרט הטכני של הבניין מתוך מטרה שלא לפגום, חלילה, במבנה או לגרוע מאיכותו.

במצב של שיפוץ ו, מדובר על צורך בשיקום בטון, ברזלים וקונסטרוקציה. כתוצאה מתהליכי שחיקה ובליה טבעיים, או פגיעה חיצונית במבנה. כל אלו עלולים לחייב שיקום הכולל תיקון יסודות, קורות ועמודים, תיקון בברזל ובבטון. שיקום יסודי כזה חייב להתבצע תחת פיקוחו והשגחתו של מהנדס קונסטרוקטור מוסמך

מדוע לא כדאי לדחות שיפוץ מבנה?

אם אתם מזהים צורך בשיקום מבנה, כדאי להזדרז עם ההחלטה לביצוע שיפוץ המבנה, משום שישנו קשר ישיר בין שיקום המבנה ובין דאגה לבטיחותם של דיירי הבניין. יש לזכור כי בניין הדורש שיפוץ ושיקום עלול להוות סכנה ליושביו ולשכניו. לכן אל תחכו והקדימו תרופה למכה לפני שיגרם נזק לרכוש או גרוע מכך לדיירי הבניין.

מחירון לשיפוץ בניינים

הרכבנו עבורכם מחירון לשיפוץ בניינים במטרה לתת לכם את השליטה וההבנה על רמות המחירים בשוק, אך ישנם הרבה נתונים שצריך למדוד לפני שרוצים לחשב את עלות הפרויקט הסופי. יש למדוד את השטח המרובע של המבנה על מנת לדעת כמה מטרים של קירות נצטרך לשפץ ולעטוף בפיגומים, גם נצטרך לספור מספר עמודים בכדי לדעת כמה יחידות עמודים צריכים שיקום ואיזה סוג גמר אנחנו רוצים. במקביל להבאת קבלנים לתת לנו הצעות מחיר, נוכל להשוות את המפרט של הקבלן עם מחירי הענף העכשוויים ובתוך זמן קצר יהיה לנו תמונת מצב מעודכנת ויכולת לקבל החלטות.

מחירון לשיקום מבנים מסוכנים

קבלתם מכתב מהעירייה שנותן לכם 90 יום חסד, לגייס כספים מכל הדיירים ולמצוא קבלן מתאים לשיקום המבנה.

בנינו לכם מחירון לשיקום מבנים מסוכנים שיעזור לכם לקבל תשובות מהירות ומושגים לגבי עלויות של שיקום המבנה שלכם, עוד לפני שתסגרו עם קבלן יהיו לכם מספרים וחישובי עלויות שיעזרו לכם לקבל החלטות מהירות.

אך ישנם כמה נתונים חשובים שעליכם לדעת:

 1. מרגע קבלת המכתב מהעירייה, כל נזק ותאונה שמתרחשת במבנה שלכם אינה מכוסה מבחינת הביטוח והעירייה למעשה שחררה את עצמה מאחריות.
 2. כל הסכמי השכירות שלכם במבנה אינם כשירים וניתן לערער עליהם מאחר והמבנה אינו כשיר למגורים ומוגדר כמסוכן.
 3. לא ניתן למכור דירות ולרשום קונים חדשים בטאבו !! עד להסרת המבנה תצטרכו להמתין עם מכירת הנכס שלכם.
 4. אתם ואו הקבלן שלכם חייבים להיות מפוקחים תחת פיקוח מהנדס !! כל עבודת השיקום ללא מהנדס מפקח, לא תעבור את אישור ההנדסה במבנים מסוכנים.
 5. מעבר למה שכתוב בדוח ישנה הערה חשובה מאוד – מהנדס חייב לערוך בדיקת של כל המבנה וזה כולל את קומת העמודים, מעטפת הבניין, חדר מדרגות, מרפסות וכמובן הגג.
 6. הקבלן שיבצע את הפרויקט חייב לעבוד לפי דרישות החוק, החאפרים עלולים לסכן אתכם בתביעות פליליות ואף נזקים באם התרחש אצלכם אסון כמו נפילה מגובה.
 7. קבלני סנפלינג עלולים לגרות אתכם במחירים זולים אך ראו הוזהרתם מרמת האיכות העבודה ועד לכיסוי הביטוחי שלהם.

איזה סוג קבלן נבחר לשיפוץ בניינים ואו שיקום מבנים מסוכנים?

החלטתם להתקדם מול קבלן שיפוצים אך מהם הדרישות וממה אנחנו צריכים להיזהר !!

 1. רק קבלן רשום ברשם הקבלנים יכול לבצע שיפוץ בנין העולה על 43,000 ₪ ובעל יכולת חוקית לכיסוי ביטוח הפרויקט.
 2. רק קבלן רשום יכול להעסיק בצורה חוקית עובדים ערבים מהשטחים, כל שאר הקבלנים עובדים עם פועלים שאספו מהכביש ובשעת אסון עלולים לסבך אתכם בצורה פלילית חמורה מאוד.
 3. רק קבלן רשום מחויב לעמוד בתקנים וחוקים אשר בסופו של דבר מגנים עליכם מתביעות נזקים ופגיעה בחיי אדם.
 4. דעו את החוק משנת 1973- "לא ישא אדם את התואר "קבלן לעבודות הנדסה בנאיות" או כל תואר דומה לו עד כדי להטעות ולא יתחזה אדם כקבלן לעבודות הנדסה בנאיות, אלא אם הוא רשום בפנקס" (להלן – קבלן רשום).     תרגום – אם אתם חותמים מול קבלן שיפוצים שאינו רשום!! כל ההסכם שלכם חסר תוקף וזה שאותו אדם מציג לכם חשבוניות כחוק – אינו מגן עליכם מאחריות ביצוע העבודה וכל תאונה אינה מכוסה מבחינת הביטוח !!!

 

פיגומים ואו עבודת סנפלינג ?

מחירי עבודת הסנפלינג עלולים לגרות אתכם, אך לפני שתמהרו להזמין גולשי סנפלינג עליכם לדעת מספר דברים חשובים מאוד שאולי ישנו דעתכם והפיגומים עלולים להוות אלטרנטיבה יקרה יותר אך העבודה תהייה איכותית ובטוחה יותר.

רגע לפני שתסגרו עם קבלן סנפלינג ואו קבלן פיגומים הכנו לכם מניסיון עבה מהשטח מספר נתונים, שכדי לכם לקחת בחשבון טרם תחתמו על הסכם –

 1. אי אפשר לפקח על פרויקט סנפלינג ואף מהנדס לא יכול לעלות למעלה לראות את טיב העבודה, תצטרכו להתקיים מולם על סמך אמון עיוור לחלוטין.
 2. רוב גולשי הסנפלינג אינם מקצועיים בתחום הטיח והשיקום ורמת העבודה שלהם ירודה מאוד.
 3. לפי החוק!! בזמן שעובד סנפלינג אחד גולש, חייב להיות גולש נוסף בקרקע אשר נמצא למקרה של סכנה. אם שני הגולשים עובדים ואין למטה גולש נוסף הם אינם פועלים לפי החוק וספק אם יהיה כיסוי ביטוחי בשעת תאונה.
 4. רוב עובדי הסנפלינג בארץ אינם מבוטחים !! ואו בעלי ביטוח שרחוק מלכסות גלישה בסנפלינג, ישנם הרבה שעובדים עם חברות ביטוח בחו"ל וספק אם ברגע האמת יקבלו הכרה מלאה וכיסוי בהתאם.
 5. אם בחרתם פיגומים – תוכלו ליהנות מיכולת פיקוח גבוהה ואמתית על העבודה וכן הגנה מנפילות מגובה וכיסוי ביטוחי מלא.
 6.  

טיפים לגיוס כספים במסגרת ועד הבית –

 1. לעולם על תסגרו ואו תחתמו על הסכם מול קבלן לפני שכל הכסף נמצא בקופת הועד שלכם.
 2. זכרו שועד בית אינו ערוך לגיוס של עשרות אלפי שקלים ולפעמים צריך להקים חשבון זמני לצורך קבלת פנקס צ'קים, בשביל לפרוש את התשלומים מול הקבלן לאורך הפרויקט.
 3. בפרויקטים של שיקום מבנה מסוכן – ניתן לאסוף את הכסף מכל הדיירים והחוזה מול הקבלן יהיה בתנאי שתקבלו אישור בדבר סיום מבנה מסוכן, תוך כדי שכל הכסף נמצא בנאמנות משפטית ויועבר לקבל לאחר קבלת אישור ממחלקת הנדסה בעירייה המפקחת שלכם.
 4. נציגי הועד צריכים לזכור שהם חתומים על הסכם מול קבלן ובאם בחרו קבלן חאפר שעובד ללא כיסוי ביטוחי ואו לפי החוקים, אחריות הפרויקט בשעת תאונה יכולה ליפול גם על החתומים בהסכם.
 5. סרבני תשלום נקראים תומכי התמא, במצב של מבנה מסוכן יש לכם 90 יום לגייס כספים ולחתום הסכם התקשרות עם קבלן שיפוצים וקולות לצאת לדרך לפרויקט של תמא רק מעכבות את הדיירים.
 6. לפני שאתם משגעים את כל הקבלנים רצוי להזמין קבלן להצעה ראשונית ומשם לאחר קבלת הסכמה משאר הדיירים, תוכלו לקבל עוד הצעות ותהיו יותר מפוקסים לגבי מטרת הפרויקט והכי חשוב – תקציבו האמיתי.

חוקים ותקנות לשיפוץ בניינים

רגע לפני שאתם מקבלים החלטה לצאת לדרך עם קבלן שיפוץ בניינים אולי המחיר מפתה אתכם אך מאחורי המחיר הזול ישנה אחריות גדולה מאוד ובשעת אסון אתם עלולים להיות אחראים גם אם לא מכירים את החוק. תאונות מנפילה מגובה הינן במקום הראשון בארץ ובמקרה של תאונת עבודה פתאום מגלים אם הקבלן שבחרתם עבד לפי החוקים ואו שבכלל אין ביטוח מכסה לנזקים ואתם החתומים על החוזה הופכים לנתבעים !!

נתונים חשובים שצריך לזכור טרם נחתום על הסכם מול קבלן

 1. שיפוץ חיצוני ועבודות שיקום רשומות כעבודות בנאיות והחוקים והתקנות מחייבות בקבלן רשום ברשם הקבלנים וחובה לבדוק ולאשר שהקבלן אכן רשום.
 2. הפיגומים חייבים לעמוד בתקן החדש ת"י 1139 וזה אומנם מייקר את הצעת המחיר הסופית אך קבלן אשר יעז לקצץ בהוצאות אלו, בשעת תאונה והיה וימצא שעבד בפיגום לא תיקני וחברת הביטוח יכולה להתנער מאחריות.
 3. מאחר ומדובר בעבודות בנאיות לפי חוק !! מחויב הקבלן להביא מנהל עבודה מוסמך לפקח על הפרויקט ובאם אין מנהל עבודה מוסמך, אחריות הפרויקט חלה על הקבלן המבצע.
 4. נתון חשוב !!! אם אתם מזמיני העבודה תביאו בעל מקצוע נוסף לאתר מעבר לקבלן המבצע (איש מיזוג,קבלן איטום, חשמלאי ועוד), כל אחריות הפרויקט ובהעדר מנהל עבודה מטעמכם והרי שאתם הפכתם להיות הקבלן הראשי וכל החוקים והאחריות נופלת עליכם

***הערה חוקים ותקנות בתחום הבנייה גוררות עברות פליליות וגם כאלה אשר טומנים ראשם בחול, ימצאו עצמם בשעת אסון מגישים דין וחשבון מול שופט ומתמודדים מול חוקי הנדסת מבנים שאינם דומים לחוק האזרחי.