קבלן שיפוץ בניינים

הרכבות פיגומים- מהי שיטת העבודה וההתנהלות של חברה מקצועית?

הרכבת פיגומים באופן מקצועי תורמת משמעותית לסביבת עבודה לא רק בטיחותית אלא גם נוחה עבור הפועלים הנדרשים למקד את מלוא הריכוז בעבודתם על קירות המעטפת. הרכבת פיגומים מאפשרת עבודה מדויקת ונגישות באזורים בהם העבודה אינה אפשרית על ידי שימוש בסולם או בסנפלינג, כמו לדוגמה עבודות טיוח המחייבות עמידה על משטח ישר לשם אומדנם של הקירות. למעשה, כל סוג שיפוץ הכולל גם חיפוי קירות מצריך הקמת פיגום מקצועי שמקיף את הבניין וגישה אל כל מרפסת. הפיגום מאפשר גם הובלת חומרי גלם כבדים כגון דליים של מלט וטיח או משטחים של חיפוי שיש, באמצעות חיבור אל גלגלת עם חבל והנפתם אל קומות השונות. נהוג לחשב את גודלו של הפיגום בהתאם לכמות המיטות הנדרשות לשם כיסוי הקירות, כך שהתמחור נקבע על פי מ"ר או כמות המיטות. לעתים עולה הצורך להוסיף אל התחשיב גם את עיבוי העמודים בקומת הקרקע, וכן את עלות הנפת חומרי הגלם אל הקומות הגבוהות, בעיקר כשהדבר נוגע אל הנפת ברזל כבד בבניינים רבי קומות. לא פעם נזנח נושא הגובה במהלך סיכום הצעת המחיר, כשהדבר עלול להוות פתח למחלוקות וסיבוכים במהלך העבודה. על כן, בנסיבות של שיפוצים בבניינים רבי קומות חשוב לייחס מראש חשיבות גם אל נושא זה.

מחפשים חברה להשכרת פיגומים? הקטע הזה הוא עבורכם!

תחום השכרת פיגומים הינו תולדה של הצורך בהתאמת סוג הפיגומים באופן אינדיבידואלי לאופי העבודה ותנאי השטח במהלך פרויקטים של בנייה או חידוש ושיפוץ מבנים. היות ורכישת פיגומים הינה יקרה ובלתי רלוונטית, הפתרון המשתלם והיעיל ביותר הוא לרוב השכרה. יחד עם זאת, במהלך בחירת החברה להשכרת פיגומים חשוב לזכור את חשיבותם המהותית של הפיגומים בכל הנוגע אל בטיחות ומקצועיות, כשפיגומים באיכות נמוכה או הרכבה לקויה עשויים להוביל אל תוצאות הרות אסון. על כן, בעת בחירת החברה להשכרת פיגומים חובה להתייחס אל מספר פרמטרים חשובים כמו רישיון בתוקף של החברה להשכרת הפיגומים, וכן אישורים הנדרשים בעיסוק בפיגומים, לרבות אישור מטעם מהנדס בטיחות המאשר שהפיגומים אכן עומדים בכל תקני הבטיחות הנחוצים כפי שמחייב החוק.

מהו ההבדל שבין קבלן רשום לבין קבלן שאינו רשום?

קבלן פיגומים או שיפוצים רשום הינו קבלן שמאחוריו עומד ניסיון של חמש שנים לכל הפחות, והוא רשום כקבלן שיפוצים בפנקס הקבלנים מטעם משרד הבינוי והשיכון. על מנת לחדד את משמעות ההבדל בין קבלן רשום לבין זה שאינו רשום בפנקס הקבלנים חשוב לדעת כי ענף הבניה בכלל, ובפרט תחום השיפוצים, סובלים תדירות מבעיות אשר נובעות ישירות מלקויות שמקורן משימוש בחומרים בלתי תקניים ובלתי מתאימים, כוח אדם בלתי מיומן, ועבודה שלא על פי הנהלים, ההנחיות והתקנים מצד הגופים השונים האמונים על ענף הבניה בישראל. למיסוד והסדרת ענף הבנייה, מחייב משרד הבינוי והשיכון את רישומם של הקבלנים בפנקס הקבלנים. יש להדגיש כי רישום קבלן השיפוצים בפנקס הקבלנים אינו מעיד על הגינותו, מהימנותו המקצועית ואמינותו, אלא על כך שקבלן השיפוצים רכש ידע פורמאלי בתחום וזכה להסמכה רשמית. כמו כן, ייתכנו מצבים בהם קבלן השיפוצים הרשום שהושכר באמצעותנו יעסיק קבלני משנה שאינם רשומים. על כן, בעת ההתקשרות עם קבלן השיפוצים יש לדרוש ממנו הצעת מחיר מפורטת, הכוללת באופן מפורט את המחיר, כתב הכמויות ולוח הזמנים לסיום הפרויקט. לאחר סיכום תנאי העבודה עם הקבלן יש לחתום באופן מסודר על חוזה המציין באופן מפורט את המחיר, לוח הזמנים והאחריות. חשוב לוודא שלקבלן אכן יישנה פוליסת ביטוח תקפה הנוגעת הן לביטוח צד ג והן לאחריות המקצועית של הקבלן. הקבלן נושא באחריות לאיכותה של העבודה, כשתקופת האחריות נתונה לשינויים בהתאם לאופי השיפוץ, והיא נעה בטווח שבין שנה אחת לחמש שנים. במסגרת תקופת האחריות מחויב הקבלן בתיקון הליקויים והתקלות שיתגלו מבלי שייגבה תשלום נוסף ובפרק זמן סביר קבוע מראש. את הדרישות הללו יש לכלול בכל חוזה העסקה גם אם הדבר נוגע אל קבלן שיפוצים בלתי רשום.

פיגומים להשכרה | פיגום נייד להשכרה | פיגומי אלומיניום להשכרה

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם עם הצעת מחיר!
Call Now Button