קבלן שיפוץ בניינים

סדקים בקירות הינם תופעה נפוצה המתפתחת בעקבות תזוזות קרקע קלות, התכווצות והתפשטות תרמית של החומרים בעת שינויי טמפרטורה וכדומה. עם זאת, בבניינים אשר נבנו בחוסר מקצועיות או רשלנות, עלולים להיווצר סדקים שמקורם בחיבור בלתי תקין בין אלמנטים בבניין, שקיעה ביסודותיו של המבנה וכדומה. סדקים בקירות פנימיים מהווים לרוב בעיה אסתטית בלבד, והיא ניתנת לפיתרון במסגרת סיוד וצביעה. יחד עם זאת, כשמדובר בסדקים בקירות חיצוניים, עלולה הבעיה להוביל לחדירת רטיבות, המתפשטת לרוב וגורמת לבעיות איטום קשות. על כן, מומלץ שלא להזניח את תופעת הסדיקה בקירות חיצוניים ולטפל בה במהירות האפשרית. יישנם כאמור מספר סוגי סדקים בקירות החיצוניים, וניתן לאפיין אותם בהתאם לגורמיהם, גודלם ואופי הטיפול בהם.

תיקון סדקים הנובעים מהפרשי טמפרטורה

סוגי הסדקים השכיחים ביותר הם סדקי טמפרטורה העשויים להתפתח הן בקירות פנים והן בקירות חוץ. מדובר בסדקים המופיעים לרוב בחיבורים שבין הבלוקים לבין רכיבי הבטון בתקרת הגג. סדקי הטמפרטורה נובעים מתזוזת תקרת הגג בהשוואה אל הקירות, אך הם אינם מסוכנים והם אינם גורעים מתפקודו של הקיר. מדובר אמנם בפגם אסתטי, אך חשוב לקחת בחשבון שכל סדק בקיר חוץ הינו בגדר נקודת תורפה המאפשרת חדירת מים אל קירות הפנים. תיקון סדקים מסוג זה נעשה באמצעות הרחבת הסדק ומילוי במסטיק גמיש. סדקים רחבים יותר עשויים לרמז על בעיה אחרת ודורשים התייחסות מטעם מהנדס מבנים. סדקים מסוגים נוספים בקירות חוץ הם סדקים עוברים, סדקים אלכסוניים, סדקים נימיים, סדקים המופיעים לפתע לאחר שנות מגורים ממושכות בבניין, תפרים מתוכננים בין האלמנטים וכדומה.

סדקים המרמזים על ליקוי מבני

סדקים עוברים בקירות חיצוניים נראים בחיבור שבין הבלוקים לבין רכיבי הבטון. הסדקים מסוג זה עשויים להיות אנכיים או אופקיים, ומרמזים על ליקוי מבני. הסיבות להופעת סדקים הללו קשורות לבנייה בלתי מקצועית, בידוד תרמי בלתי מספק בגג או תזוזות האלמנטים במבנה בעקבות ההתכווצות וההתפשטות של החומרים כתוצאה משינויים בטמפרטורה.

באופן כללי, כל סדק שרוחבו נמוך מ- 1.0 מ"מ ניתן לתיקון באופן עצמאי או על ידי שיפוצניק מיומן. יחד עם זאת, סדקים שרוחבם גבוה מ- 1.0 מ"מ מחייבים בדיקה של מהנדס מבנים על מנת לבחון את סיבה לתופעת הסידוק ואת דרכי התיקון. סדקים אלכסוניים בקירות חיצוניים מתאפיינים ברוחב הגבוה מ- 1.0 מ"מ ובכיוון אלכסוני בזווית ממוצעת של 45 מעלות. סדקים אלכסוניים עשויים להצביע על שקיעת יתר של אחד היסודות, ודורשים היוועצות עם מהנדס מבנים.

לעוד מידע מבעל מקצוע וקבלת הצעת מחיר לחצו על: קבלן שיפוץ בניינים

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם עם הצעת מחיר!
Call Now Button