קבלן שיפוץ בניינים

ביצוע עבודות גמר בבנייה באות לאחר שלבי הבנייה והשלד כאשר העמודים והרצפות כבר יצוקים וניתן לראות את חלוקת החלל על ידי בלוקים, כך שיש להתחיל עם עבודות הנחת הצנרת של החשמל והאינסטלציה שכן עוד אין ריצוף או חול.

ישנן חציבות אשר צריכות להיעשות לצורך החדרת הצנרת לקירות תוך כדי סיתות עדין או שימוש בדיסק לצורך פתיחת תעלה בעובי של חמישה סנטימטרים, כאשר התעלה מתחילה מלמטה ועד למעלה.

רוב הצנרת עוברת במרכז החדרים ומתפתלת בצורה טורית לתוך הקירות ומתחלקת לפי צרכים שונים בבית, כמו חלוקת מים לפי נקודות אספקת מים לחדרי אמבטיה ושירותים.

על הצנרת להיות מקובעת ברצפה על ידי בטון לצורך הגנה, ישנם היום ברוב הצנרות צינור נוסף אשר הינו פועל כמגן ומקיף את הצינור הראשי, כך שיהיה נוח מאוד לשליפה עתידית במקרה הצורך ובפרט במקרים של תקלות או פיצוצים בצנרת.

צינור זה הינו שרשורי ומגן גם על בידוד מחום וקור עבור צנרות המים לאומת ההגנה על צנרות החשמל מפני הכובד המופעל על הצנרת ובידודה מלחות.

גובה רצפת הבטון הינה נמוכה כעשרים סנטימטרים מהגובה הסופי אחרי הריצוף, כך שלאחר וממלאים את השטח בחול ומרצפים, כל הצנרות מוסתרות בלפחות עומק של חמש עשרה סנטימטר מתחת לפי גובה הריצוף.

מסמנים במספר אזורים בבית את נקודת הגובה של הריצוף ומודדים כמטר בודד מעל לגובה הריצוף העתידי, כך שתהיה נקודת מדידה אשר ניתן יהיה להתאים דלתות ואביזרים לפי מידות אילו.

נקודת גובה זו נקראת שטיכמוס ומקורה בשפה הגרמנית ויש לה סימן מיוחד אשר מטרתו לסמן את נקודת הגובה, על מנת לישר את כל האביזרים ונקודות חשמל.

קבלן עבודות גמר גם אחראי על החלקת הקירות וביצוע עבודות טיח והכנות למשקופים של חלונות ודלתות, כאשר את הטיח מבצעים על ידי שימוש במלט וטיט, תוך כדי ערבוב עם מים ומריחה של שכבה בעובי של עד שני סנטימטר ולאחר מספר שעות מגרדים את העודפים ומיישרים את פני השטח.

עבודת הגירוד מתבצעת על ידי מסור ארוך וישר המשמש כמפלס ומיישר את הקירות, תוך כדי פעולת הגירוד לאורך ולרוחב מתקבלים קירות מיושרים.

לאחר מספר ימים של ייבוש ניתן יהיה להתחיל ולהלבין את הקירות על ידי מריחת שכבה של פריימר ולאחר מכן מריחת טיח גבס, אשר פועל כמו שפכטל ונמרח בקלות על הקירות.

טיח גבס הינו חומר זול יחסית וקל מאוד לעבוד איתו שכן אחרי ערבוב במערבל ידני מתקבלת עיסה מוקצפת ונוחה לעבודה, כך שאחרי מריחת שכבה ראשונה והמתנה של יום לייבוש ניתן יהיה להחליק את הקירות בשתי שכבות נוספות של שפכטל אמריקאי.

לרוב בשלב זה רוב הקירות והתקרות כבר אחרי שכבה אחת או שתיים של שפכטל וכל נקודות החשמל והמים כבר מוכנות ולפי הרכבה של אביזרים ושקעים, נשאר להוסיף את החול לרצפה ולרצף לפני שמתחילים עם עבודות הפיניש כמו עיצובים בגבס, מזגנים, מטבחים ועוד.

בדרך כלל קבלן עבודות גמר מסיים את חלקו לאחר שלבי הצביעה והתקנת אביזרים באמבטיה, כך שישנם בעלי מקצוע נוספים אשר מגיעים בסוף כמו הנגרים ואנשי מיזוג אויר.

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם עם הצעת מחיר!
Call Now Button