קבלן שיפוץ בניינים

קבלן פיגומים בענף הבנייה

קבלן השלד לפעמים יכול להיות גם קבלן הפיגומים או לחלופין האחראי להתנהלות מול ספקי הפיגומים מהסיבה שלצורך הקמתו של הבניין דרוש בשלב עבודת השלד שימוש בפיגומים. תהליך הקמתו של המבנה כרוך במספר שלבים מרכזיים החל משלב התכנון, דרך שלב הביצוע וכלה בשלב הגמר, והוא מורכב ממגוון רחב של אנשי מקצוע שונים כגון מהנדסים ואדריכלים האמונים על שלב התכנון, הקבלן הראשי האחראי על שלב הביצוע תוך ריכוז, פיקוח ותיאום בין כל בעלי המקצוע למיניהם, כשעליו, למעשה מוטלת האחריות לבקר ולפקח שהכול אכן כשורה ובהתאם לכל הוראות הבטיחות השונות. קבלן הפיגומים הינו בדרך כלל קבלן משנה הנותן שירות מטעם קבלן הבניה הראשי ומועסק תחתיו. עבודת השלד כוללת עבודות עפר, פיתוח ויישור השטח, וכן חפירת כלונסאות עבור היסודות ויציקת בטון ליסודות, לרצפה, לעמודי התמיכה וכדומה. בנוסף, אחראי קבלן השלד ליציקת קורות היסוד של בית, העברת עומסים, יציקת התקרות, בניית הקירות של המעטפת החיצונית וחלוקת המבנה לחדרים אם באמצעות יציקות בטון ואם באמצעות בלוקים. עבודת השלד מורכבת גם מבניית ממ"ד תקני, עבודות תשתית לאינסטלציה ולחשמל, כשמכלול הפעולות הללו אינן ברות ביצוע ללא שימוש בפיגומים. זו למעשה הסיבה שבגינה מרבית קבלני השלד הינם למעשה גם קבלני הפיגומים, ואחראים גם להרכבתם ופירוקם על פי כל כללי ונהלי הבטיחות המעוגנים בחוק.

פיגומים להשכרה

במידה ותרצו להשכיר את הפיגומים לתקופה קצרה או ארוכה ישנן חברות רבות אשר מאפשרות השכרת פיגומים לתקופות קצרות או ארוכות ההשכרה כוללת שינוע, הרכבה ופירוק של הפיגומים. ראה כאן פיגומים להשכרה

השכרת פיגומים לתקופות קצרות בדרך כלל כוללות פיגומים ניידים להשכרה, פיגום חשמלי תלוי, פיגום מגדל וסולמות. ניתן להשכיר את הפיגום לתקופה של יום עד חודש+ וכמובן שהמחיר להשכרה ליום אחד יקר יותר מהמחיר להשכרת הפיגום ליום אחד מיתוך 7 ימי השכרה.

מחירון מחירון פיגומים

סוג הפיגום השכרה יומית השכרה שבועית השכרה חודשית
פיגום נייד צר החל מ- 450 ₪ החל מ- 700 ₪ החל מ- 1,200 ש"ח
פיגום נייד רחב החל מ- 450 ₪ החל מ- 800 ₪ החל מ- 1,500 ש"ח
פיגום נייד עד 6 מ' החל מ- 450 ₪ החל מ- 1,000 ₪ החל מ- 1,700 ש"ח
פיגום נייד עד 10 מ' החל מ- 550 ₪ החל מ- 1,200 ₪ החל מ-2,000 ש"ח

(להמשך קריאה על פיגומים להשכרה והזמנות)

השלכות העסקת קבלן פיגומים מזדמן

בסעיף 4 לחוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות ישנו פירוט של הזכאים לרישום כקבלנים לענף בניה בהתאם להשכלתם, ניסיונם וכישוריהם. על פי סעיף 14 לחוק זה חל איסור מוחלט על ביצוע עבודות בנאיות, למעט עבודות בנאיות מטעם קבלן רשום ובעל רישיון לענף הנדרש. יחד עם זאת, על אף החוק, ניתן להיתקל בתופעה הישראלית שבה לא מעט אנשים מן היישוב החפצים לבנות או לשפץ את ביתם, שוכרים לצורך העניין קבלן מזדמן אשר אינו מוכר כקבלן רשום, זאת מבלי לדעת שהם עלולים למצוא עצמם כאחראים בנזיקין במקרה של תאונה קשה הנובעת מהתמוטטות פיגום. ישנה לכאורה מידה של בעייתיות בחוק זה, שכן אדם מן השורה אשר שוכר אנשי מקצוע לצורך בנייה או שיפוץ מבנים על הקרקע שבבעלותו לא אמור למצוא עצמו אחראי לנזקים אשר נגרמו לעובדים באתר. עם זאת, נקודת המבט התיאורטית במערכת המשפט בישראל היא שיש להטיל את אחריות בעוולת הרשלנות על מי שיש ביכולתו למנוע את הנזק בדרך היעילה ביותר, קרי מזמין העבודה בנסיבות של העסקת קבלן בנייה, קבלן שלד או קבלן שיפוצים שאיננו קבלן רשום. מטרת המחוקק היא הרתעה והבאה לכך שעבודות שלד או בנייה בכלל יבוצעו על ידי קבלן רשום בלבד. הרתעה זו מיועדת להוות תמריץ עבור מזמין עבודת הבנייה למנות אחראי שישמש כתובת בנסיבות של נזק פוטנציאלי, ויפעל לקיום כל תקנות הוראות הבטיחות.

הכללים לבחירת קבלן שלד מקצועי

בנסיבות בהן אתם מתכננים להסתייע לצורך בנייה בקבלן שלד, להלן מספר כללים אשר יבטיחו שאכן מדובר בקבלן שלד\פיגומים מקצועי: הכלל הראשון משמש ככלל ברזל חשוב שבלעדיו אין לבצע שום תהליך בניה והוא חוזה התקשרות שבו מפורטים לוחות הזמנים לתחילתה וסיומה של עבודת הבניה, פעולות שיינקטו בתרחישים של לקויי בנייה, וכן הציפיות והמחויבות זה לזה של כל אחד מן הצדדים. יש לוודא שהקבלן רשום בפנקס הקבלנים, והוא בעל סיווג מתאים ומורשה לעסוק בקבלנות שלד. כמו כן, מומלץ לקבל המלצות וחוות דעת מקצועיות הנוגעות לאיכות הטפסנות של הקבלן, אמינותו, ויכולת העמידה בלוחות הזמנים מבעלי מקצוע שעבדו בעבר עם אותו הקבלן. ניתן אמנם לקבל המלצות מקרובי משפחה או חברים אשר שכרו בעבר את שירותיו של הקבלן, או לחלופין באמצעות צפייה בפרויקטים אשר ביצע, אך יחד עם זאת, מראה עיניים או המלצות של אנשים שאינם בעלי מקצוע והבנה בתחום עשויים להטעות, ומומלץ שחוות הדעת תהיה מקצועית מפי אנשים בעלי הבנה בתחום. במידה ומדובר בבנייה לגובה, חשוב גם להקפיד שקבלן הפיגומים יהיה מבוטח ומצויד בכל הביטוחים והאישורים הנדרשים לעבודה בגובה. הדבר יבטיח שהקבלן אכן עומד בכל הסטנדרטים הבטיחותיים הנדרשים לצד פיקוח וניהול איכותי של כל הצוות.

מחירון פיגומים | פיגום נייד להשכרה |

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם עם הצעת מחיר!
Call Now Button