קבלן שיפוץ בניינים

תמ"א 38 הינו תהליך אשר תופס תאוצה בארץ, כאשר ישנם בניינים רבים אשר עם הזמן הוזנחו ואינם עומדים בתקנים של רעידות אדמה. מדינת ישראל יושבת על קרקע אשר נחשבת לפעילה, אך הבניינים שלנו אינם בנויים בצורה מתואמת לפי השטח. ישנם הרבה בניינים אשר נבנו בעבר בעלי עמודים דקים מאוד, אשר אינם עמידים בפני רעידות אדמה.

בחלק מהבניינים נוספו עם השנים תוספות בנייה, אשר מוסיפות עומסים כבדים על קונסטרוקציה חלשה. העובדה שברוב הבניינים הישנים אין מיגון טוב נגד התקפות טילים, כמו ממדים לכל דירה. על הדיירים לרוץ אל מקלט הבניין אשר אינו בנוי לאכלס את כל הדיירים, שלא לדבר על הזמן שלוקח להגיע למקלט.

יכולנו לראות זאת בהתקפה האחרונה, דיירים פשוט עמדו בחדרי מדרגות. אנשים אשר גרים בבניינים בקומה גבוהה, לא הספיקו להגיע למקלט בזמן ואילו אותם אנשים עם ממדים בבית הצליחו להגן על עצמם. אין ספק שתפקידה של תמ"א 38 הינו חיוני מאוד להרבה בניינים, אשר מצריכים חיזוק מבנה מהיסוד ותוספות של ממדים לכול דירה.

חיזוק מבנים מהיסוד:

כחלק מביצוע חיזוק מבנים, מעבים ומחזקים את כל עמודי הבניין. במקרים רבים מוסיפים קונסטרוקציה ועמודים נוספים, על מנת לחזק את יסודות הבניין. כחלק בסיסי בתמ"א 38 נדרש הקבלן להזמין קונסטרוקטור על מנת, לערוך תכנון חיזוק המבנה. לפעמים אפילו מוסיפים קורות בטון וחגורות תמיכה, כמו כן ישנם קירות תומכים (בבניינים מאוד ישנים, נהגו לבנות קירות תומכים מלבנים) אשר מצריכים חיזוקים. מדובר לרוב בעבודה יקרה מאוד, אשר חורגת מגיוס כספים לצורכי תחזוקת הבניין אותם גובה הועד.

תוספת ממדים:

כל דייר מקבל למעשה חדר נוסף, אשר הינו בעל חשיבות עצומה לביטחון המשפחה. תוספת זאת נבנית בצמוד לקירות הבניין, כך שמדובר על בנייה חיצונית המתחברת לדירות הקיימות. תוספת זו גם מייצרת חיזוק מבנה, בשל היותה עשויה מבטון ומשמשת כמו עמוד בניין תומך.

שיפוץ לובי וחדרי מדרגות:

לרוב כחלק מפרויקט תמ"א 38, משפצים גם את חדר המדרגות ואת לובי הכניסה. ישנם מקומות בהם יש לשקם את חדר המדרגות, אשר מגיע לרמות של קריסת מדרגות וצריך לבנות מחדש. את הלובי יש לרצף ולשקם את הקירות והתקרה, כך שיהיה לובי מודרני לבניין. שיפוץ לובי של בניין גם תורם לנראות הכללית וגם מאפשר בעתיד לוועד, אחזקה נוחה וקלה יותר.

מעלית:

תוספת מעלית הינה דבר נדרש כחלק מפרויקט תמ"א 38, כאשר מדובר על פרויקט לא קטן. של בניית פיר מעלית חיצוני אשר מתחבר לבניין, יש להכין את כל הקומות בהתאם. אם כבר יש מעלית אך היא ישנה, בדרך כלל מחליפים אותה במודל חדש. לרוב גם המנוע הינו מצריך טיפול וחידוש, כך שמדובר בעבודה נרחבת אשר עוזרת רבות לוועד הבית.

 

וועד בית הינו גוף פרטי, אשר מטרתו לשמור על רמת אחזקה נאותה לבניין. כאשר מדובר על פרויקטים נרחבים לרוב הוועד מתקשה לגייס את תמיכת הדיירים, או גיוס אחיד מכל דיירי הבניין. לרוב המצב מגיע ליידי הזנחה של הבניין ואת הצבת הבניין במצבי סיכון. ישנם בניינים רבים אשר מצריכים שיקום של עמודי הבניין, אשר נמצאים במצב מחפיר לפני קריסה או התפרקות העמוד. הדיירים המתגוררים נמצאים במצב של התמודדות מול סרבני תשלום, אשר אינם משתפים פעולה וחסרי עניין בטיפול הבעיה. עד אשר מצליחים להתאחד לבסוף, מדובר בטיפול חלקי ולא תמיד עונה על הצורך או על רמת הטיפול (שלא לדבר על הזמנת חאפר או חובבן, להתעסק עם עמודי הבניין).

 עמית עוז קבלן שיפוץ בניינים

 

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם עם הצעת מחיר!
Call Now Button