ייצוג הנדסי מול מחלקת מבנים מסוכנים ע"י קבלן מוסמך

עמית עוז הינו קבלן רשום מספר 37053 המתמחה ב"ייצוג הנדסי מול מחלקת מבנים מסוכנים" ושיפוץ מבנים מסוכנים. לחברת עמית עוז ניסיון בתחום השיפוצים של כ- 20 שנה לרשותינו אנשי מקצוע המובילים בתחום המתמקצעים בכל תחום כולל בייצוג הנדסי מול מחלקת מבנים מסוכנים בעירייה ושיקום מבנים מסוכנים כגון: חידוש מעטפת בניין, צביעת בניינים, עבודות איטום ושיקום בסנפלינג, שטיפת מעטפת בניין, שיקום מבנים לאחר שריפה, חיזוקי קונסטרוקציה, טיפול בצו מבנה מסוכן וטיפול ושיקום עמודי בטון.


לצערנו, לאחרונה רווחו בארץ מקרים של קריסת מבנים כך לדוגמה, בשנת 2021 קרס במפתיע בניין מגורים בחולון ואילו כמה שנים קודם זכור מקרה קריסת החניון ברמת החייל שגבה את חייהם של מספר בני אדם. הכרזה על מבנה כ-'מבנה מסוכן' עשויה לגרור פעולות שונות מצד בעלי הדירות בבניין על מנת לתחזקו בהתאם כדי למנוע את הכרזה או אף את פינויו. ריכזנו עבורכם מספר פרטי מידע שמומלץ לדעת אם אתם חושדים שהמבנה בו אתם גרים או בעלים של נכס עשוי להיות מבנה מסוכן.


מבנה מסוכן מוכרז ככזה על ידי מהנדס מומחה הממונה מטען הרשות המקומית. אותו מהנדס מוסמך להוציא 'צו מבנה מסוכן' שמכריז על המבנה כמסוכן ליושביו או לעוברי אורח בסביבתו. לא כל צו גורר בהכרח פינוי של יושבי הבניין, והוא יכול להסתפק בצעדים מסויימים שנועדו להסיר את הסכנות שנובעות למבנה או לסביבתו ממנו. אך בכל מקרה, הוצאה של צו כזה מחייב את בעלי הנכס לטפל בסכנה במהירות נאותה על מנת להסיר את הסכנה או למנוע הדרדרות של מצב הבניין.


מבנה עשוי להיות מוכרז כ-'מבנה מסוכן' עקב גילוי סדקים בשלד הבניין או ביסודות שלו. עוד יכול לקרות שבעקבות שריפה, הצפה או מפגע אחר המבנה מהווה סכנה ליושביו או לסביבתו. אחת הסיבות הנפוצות להכרזה על מבנה כ-'מבנה מסוכן' הוא עקב רטיבות וחדירה של מים דרך הגג הגורמת להתפוררות חיפויים, היחלדות ברזלים ורקבון בשלד. במקרים בו המצב מחמיר ישנה עילה להכריז על 'מבנה מסוכן'.


במידה ובניינכם הוכרז כמבנה מסוכן, על בעלי הדירות לכנס את ועד הבית ולהסכים על תכנית לשיפוץ הליקויים ונשיאה בעלותם. על בעלי הדירות מוטלת האחריות לדאוג לתחזוקת המקרקעין ולהסכים על קבלן מבצע שיבצע את העבודות.

מה כולל ייצוג הנדסי מול מחלקת מבנים מסוכנים?

כאמור, הרשות המקומית מסמיכה מהנדסים שתפקידם לסקור בניינים עליהם עלה חשש להיותם מסוכנים. במידה והמהנדסים מבחינים בליקויים המצדיקים הכרזה, הם עשויים לעשות זאת. מכאן מובן שרק גורמים הנדסיים מוסמכים להסיר את צו ה-'מבנה מסוכן'. לאחר הכרזה על מבנה מסוכן הקבלן שנבחר על ידי ועד הבית יצטרך לעבוד על הליקויים ולתקנם.

פעולות אלו תלויות, כמובן, בנזק של המבנה ויכולות לערוך בהתאם בין מספר שבועות למספר חודשים- הכל בתלות בנזק שנגרם לבניין. כך לדוגמה, תיקון דליפה בגג המבנה תיארך פחות זמן מאשר תיקון משמעותי ביסודות הבניין או חיזוק ועיבוי העמודים התומכים בו.

הקודם
הבא

הרשות המקומית שולחת מהנדסים מטעמה

לאחר ביצוע העבודות הרשות המקומית תשלח מהנדסים מטעמה כדי לבחון האם הליקויים אכן תוקנו והאם ניתן מענה הולם לסכנות שהובילו להוצאת הצו מלכתחילה. לעיתים המהנדסים של העירייה עלולים להערים קשיים בהסרת הצו וכאן נכנסים לתמונה גורמי מקצוע שתפקידם להראות שהליקויים שהובחנו בעת ההכרזה קיבלו את המענה ההנדסי ההולם. לעיתים הקבלן יכול להיות מזומן לדיון בוועדה בעירייה שתפקידה להעריך את התיקונים ואף לשכנע שהכל נעשה בהתאם להוראות ולכללים המתחייבים על פי הצו והוראות הדין.

ייצוג הנדסי מול מחלקת מבנים מסוכנים עושים רק עם אצל המומחים!

20 שנות
ניסיון ומוניטין

עמית עוז
קבלן רשום

פגישת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

אחריות על העבודה
מקצועיות ללא פשרות

למה לבחור בעמית עוז עבור "ייצוג הנדסי מול מחלקת מבנים מסוכנים"?

עמית עוז מתמחה בתחום שיקום ו" ייצוג הנדסי מול מחלקת מבנים מסוכנים " עם ניסיון של מעל 20 שנה החברה עובדת עם המהנדסים המובילים בתחום ומחזיקה כלים ואנשי מקצוע מהמעלה הראשונה. אם ברצונכם לקבל ייעוץ, הכוונה, שירות מאדם המתמחה בייצוג הנדסי בצורה מקצועית, בטוחה ומהירה פנו אלינו ואנו נדאג להגיע עד אליכם, לייעץ לכן ולהעניק לכם שירות מקצועי שישדרג את ערך הדירה שלכם.

 

רוצים ייצוג הנדסי מול מחלקת העירייה בבניין שלכם בצורה המקצועית?
אתם במקום הנכון! לקבלן עמית עוז חייגו עכשיו : 054-763-9960

השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם עם הצעת מחיר!
Call Now Button