איטום רצפות:

איטום רצפות נדרש כאשר ישנה חדירת מים דרך הפוגות (המרווחים בין המרצפות), שכן הרטיבות חודרת למשטח החול מתחת לריצוף. החול אשר אטום מתחת לריצוף, יכול להישאר במצב רטוב לאורך זמן ארוך במיוחד. אם לא פותחים את הריצוף ומאפשרים תקופת ייבוש, החול ימשיך להישאר רטוב וחלק מהרטיבות תתחיל לחדור לקירות ולבטון.

איטום גגות מרוצפים:

לרוב הבניינים יש ציפוי של יריעות על הגג, אך ישנם גם מצבים של גגות מרוצפים. הגשם מכה חזק המרצפות והרובה עם השנים נשחקת, כך שהפוגות נשארות פתוחות וחשופות. איטום גגות מרוצפים יכול להיות איטום הפוגות, או מריחת חומרים לאיטום מלא של הגג. ניתן לדוגמא לפרוש רשת דקה, על גבי הריצוף ולהדביק אותה בסופר שבע. לאחר פרישת הרשת מורחים שתי שכבות של סיקה 107 על מנת לקבל, משטח אטום לגמרי. ניתן על גבי הסיקה לרצף מחדש או שיש אשר יעדיפו, ליפות את הגג עם דשא סינטטי ירוק או דק מעץ. הסיקה 107 נתפש בקלות אל משטח הריצוף ואין כל צורך לשייף, או לגרד את פני השטח. למעט ניקיון טוב של המשטח אותו אנחנו רוצים לאטום, כך שלא יהיו בליטות או לכלוך גס.איטום גגות מרוצפים אומנם צריך להיבדק על ידי בעל מקצוע, אך האפשרויות אינן מוגבלות לדבר אחד.

איטום ריצוף בחדרי אמבטיה:

איטום ריצוף בחדרי אמבטיה לדוגמא, מצריך ניקיון של הרובה על ידי שימוש במשורית או בדיסק. מדובר בעבודת נמלים קשה, של גרוד הרובה לגמרי על מנת לאטום מחדש את הריצוף. איטום ריצוף בחדרי אמבטיה הינה בעיה שכיחה ובפרט באזור המקלחת, כאשר שנים של מים אשר מכים במרצפות. החיכוך של המים גורם לרובה להעלם, אך לא תמיד אנחנו מבחינים בזאת. זה לא מספיק למרוח רובה חדשה על חומר הישן, התוצאה תהייה המשך חדירת רטיבות. יש לחרוץ את הפוגות בעזרת משורית או דיסק, באופן יסודי לאורך ולרוחב הרצפה. זה לא יהיה כל כך קל, מאחר ושאריות הרובה עלולות להיות קשות מאוד לניקיון.

איטום מרפסות:

בעיית המרפסות מהווה את הגורם השכיח, לחדירת רטיבות לבית. המרפסת אם היא אינה אטומה, הופכת למשטח איסוף מי גשמים אשר מכניס את המים הישר לסלון. יש במצבים מסוג זה, לפרק את הריצוף לגמרי ולאטום את השטח בעזרת יריעות. לאחר שלבי האיטום מרצפים מחדש ומורחים שכבה חדשה של רובה.

עמית עוז קבלן שיפוצים, כי אנשים טובים לא פוגשים כל יום!!!