לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות:

מחירון שיקום מבנים מסוכנים 2022

תוכן עניינים

שיקום מבנים מסוכנים כל מה שצריך לדעת לאחר קריסת המבנה בחולון.

העיריות בערים השונות לאור נפילת המבנה בחולון מהדקות את הלחץ על המהנדסים ורמת הפיקוח גוברת, עומס על הקבלנים גורם כרגע להצפת עובדים חדשים וחסרי ניסיון וספק אם יהיה שינוי גדול בענף. היום יותר מתמיד נדרשת הגדלת ראש ודרישה גבוהה יותר לאיכות מול מחיר נמוך ושיקום חסר ערך לבניין, רק בשביל לנסות להציג בניין תיקני ולהימנע מתביעות ורדיפת העירייה.

שיקום מבנים, היום שאחרי קריסת המבנה בחולון:

על הדיירים מוטלת אחריות גבוהה יותר לצד התמודדות עם שכנים סרבנים ואו בעלי עניינים זרים, ניתן לראות גם דיירים שמנסים באופן עצמאי ל"טפל" בעמודי הבניין בעצמם ללא כל ידע מקצועי ואו ניסיון וכבר נצפו מספר עמודים במצב קשה. ישנם קבלנים אשר מציעים טובות הנאה והנחות לאותו השכן בבניין שהביא אותם וראש הוועד פתאום מגלה, סרבן תשלום נלהב ביותר לקדם קבלן מטעמו בכל מחיר ובאם לא יקח אותו יחזור להיות סרבן תשלום.

שיקום מבנים מסוכנים

שיקום ושימור מבנים

שיקום ושימור מבנים מה צריך לדעת:

 1. רמת המחירים – כרגע מאוד נמוכה וכמעט ואינה מאפשרת גמישות ואו השקעת זמן בשיקום המבנים, הקבלנים נותנים מחירי רצפה וכל בעיה שצצה מקבלת טיוח ואו העלמת עין מוחלטת.
 2. עיבוי עמודים מוצע על ידי רוב המהנדסים לעמודים בעייתיים, אך המחיר כמעט ואינו מאפשר עבודה לפי תקן מחמיר והקבלנים נאלצים לחסוך בהוצאות ולהתפשר בקיצוץ תהליכי העבודה וחיסכון בחומרים.
 3. שק חול ומלט שחור – עולים ביחד כ- 30 ש"ח לעומת 140 ש"ח לשק של סיקה ראפ, כאשר פורשים זאת על עבודת שיקום ההפרש מגיע לסכומים גדולים.
 4. מחירי הברזל – הכפילו לאור משבר הקורונה והצורך בכמות ברזל לעיבוי הופכת למינימליסטית, תוך כדי שימוש בברזל דק יותר ולעיתים נצפים ברזלי רשתות קוטר 8 לא תקני וחסר ערך קונסטרוקטיבי.

פיקוח בניה

פיקוח בניה – השוק הפרטי אינו מפוקח והקבלנים מביאים מהנדסים מטעמם תחת ציפייה מהלקוחות למחירים נמוכים, שאינם מאפשרים השלמת העבודה ברמה גבוהה ואו שימוש בחומרים יוקרתיים מעבר לחול ומלט. לא מעט מקרים של ראשי ועדים חסרי תקציב שנלחמים להשיג שיקום לבניין, אך בהעדר תקציב רחב יותר מוצאים דרכם לקבלנים חסרי ניסיון רעבים לכסף בכל מחיר.

עד שיתקיים שינוי בענף השיקום והבנייה בפרט יש לקחת אחריות אישית ולדרוש אחזקה טובה יותר לבניין, רצוי מהנדס מטעמכם שיבדוק מידי עשור את המבנה ויערוך רשימות תיקונים. יש צורך בשיפוץ ראשוני שיעמיד את המבנה בסטנדרט גבוהה יותר, מעבר לקצת צבע ותיקון אינטרקום.

 1. בדיקת תקינות עמודים וקומה מפולשת.
 2. בדיקת מעטפת בניין ואיטום חיצוני.
 3. בדיקת חדר מדרגות ולובי כניסה.
 4. בדיקת הגג ומרפסות.
 5. בדיקת מערכות חשמל ומים.
 6. בדיקת ריצוף מבואת כניסה וגישה לחדרי זבל.
 7. יש לא מעט בלוני גז שמותקנים על עמודי הבניין.

*** הערת הכותב – רוב עבודות שיקום מבנים מסוכנים, בדרך כלל כוללות:

תיקון מספר עמודים (עיבוי,שיקום ואו חיזוק), ביצוע תיקונים בחדר מדרגות (בטון בלבד), שיקום בטונים במעטפת הבניין ואם יש מבנה בגג משותף.. עבודות כאלה מתחילות מסכומים 18,000₪ – 45,000₪ תלוי מאוד בגודל הבניין וכמות העבודה הנדרשת.

***המחיר משתנה בקיצוניות לפי כמות מרפסות וגובה מעל 4 קומות..

מחירון לבניית שלד של בית מגורים בבנייה מודולרית על פי מפרט:

פירוט העבודה הערות המחיר למ"ר
בדיקת נכס לפני שיפוץ על ידי מהנדס קונסטרוקטור בדיקה ראשונית לצורך הכנת מפרט + דוח ליקויים. 2,000 – 3,500 ₪
ביקורת הנדסית ופיקוח צמוד של מהנדס קונסטרוקטור במקרים שבהם עולה הצורך בשיקום בטוני. התעריף מחושב לפי ביקור בודד באתר. מספר הביקורים הממוצע נע בין 3-5 לפרויקט. 800 – 1,000 ₪
לביקור
בניית פיגומים חישוב מחירי פיגומים מסביב למבנה מחושבת לפי מיטת פיגום שמכסה שטח של 5 מ"ר. יש צורך לחשב מהקרקע את האורך והגובה של המבנה כאשר כל קומה מחושבת לפי 3 מטרים לגובה ולבסוף מחלקים לפי 5 מ"ר ומקבלים את כמות המיטות. 140 – 250 ₪ למיטה
השכרת מנוף עלות ליום עבודה עד 8 שעות בשטח 1,750 – 3,500 ₪ ליום עבודה
גלישה סנפלינג במקרים שבהם אין כדאיות או שאין אפשרות להרכבת פיגומים. ₪3,000 ליום עבודה 2 גולשים חובה
חומרי בניין (חומר שחור) מלט, טיט, חול, סיד, שליכט, דבקים, חומרי איטום וכדומה. העלות תלויה בכמות ואיכות החומרים. (כמות חומר ממוצעת לפרויקט שיקום קומת עמודים) 4,000 – 6,000 ₪
צביעת מבנה בסיסית צביעה בסיסית שכוללת צבע יסוד (פריימר) ושכבה של צבע אקרילי חיצוני מחושבת לפי מ"ר ויש כמובן להוסיף הוצאות פיגום וכו.. 60 – 50 ₪ למ"ר
עבודת מנוף ליום הזמנת מנוף עד 60 מטר ליום עבודה להניף חומרים לגובה, לא כולל הוצאות פועלים בשטח שמגישים חומרים ופורקים סחורה. 3,500 – 5,000 ₪
חומרי איטום כנגד רטיבות מבית חברות סיקה, בי. ג'י בונד, מיסטר פיקס וכדומה. 11,000 – 12,000 ₪
צבע שמן למעקות ברזל המחיר מחושב לפי צביעת מעקה ברזל בודד עד 6 מטרים אורך.
תוך שימוש בצבע כדוגמאת המרייט.
500-1000 ₪
שכר פועל ליום עבודה השכר תלוי במידת המיומנות של הפועל וחשיבותו לפרויקט. טייחים ובעלי מקצוע איכותיים מחושבים לפי יום עבודה. 600-1200 ₪ ליום עבודה
שכר עבודה עבור פרויקט מלא שכר עבודה ל-3 פועלים עבור 3 חודשי עבודה. 280,000 – 380,000 ₪
פוליסת ביטוח לתקופת השיפוצים יש לוודא שהפוליסה כוללת ביטוח צד ג', ביטוח מבנה וביטוח מעבידים. 4,500 – 5,500 ₪
עבודות ניקוי השטח בסיום העבודות כולל מכולה גדולה, עלות הובלת עגלות ושכר עובד ניקיון. 3,000-6,000 ₪

צו מבנה מסוכן הוא צו שמוצא על ידי הרשויות, או ליתר דיוק על ידי מחלקת הנדסה אזרחית בעירייה המקומית. מבנה מסוכן הוא מבנה אשר מתגלים בו פגמים שונים, אשר מהווים סכנה לבניין עצמו (כלומר, סכנת היחלשות או קריסה), סכנה לדיירי הבניין או סכנה לעוברים והשבים ברחוב – כמו למשל אריחי חיפוי רעועים שעלולים ליפול על עוברים ושבים.

לעוד מידע על מה שניתן לעשות צלצלו

במידה ואמרתם כן , נשמח לעזור ולתת לכם הצעת מחיר.

54-7639960⁩0

בלינק הבא תוכלו לקבל המלצה על קבלן שיקום מבנים, עמית עוז.

מאמרים קשורים
לאיזה תוכן בעמוד תרצו לחזור?